Yalıtım

Armacell Akademi'nin eğitim çalışmalarına bir yenisi eklendi. Samsun'da bulunan Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şirketi'nde "Kriyojenik Uygulama Eğitimleri" başlığı altında gerçekleştirilen eğitimi, Armacell EMEA Uygulama Uzmanı Andreas Papaleontiou verdi.

Armacell Akademi Samsun'da Kriyojenik hat yalıtımı eğitimi gerçekleştirdi
Armacell Akademi Samsun'da Kriyojenik hat yalıtımı eğitimi gerçekleştirdi
Armacell Akademi Samsun'da Kriyojenik hat yalıtımı eğitimi gerçekleştirdi
Kriyojeni, fizikte çok düşük sıcaklıklarda yapılan üretim ve işlemler için kullanılan terim olup kriyojenik işlem, geleneksel ısıl işlemin devamıdır ve yüksek mekanik özelliklerin elde edilmesine olanak tanır ve bu hatların yalıtımı da büyük önem taşır. Kriyojenik hat yalıtımında elastomerik kauçuk köpüğü ürün kullanımı olarak Armacell A.Ş. Türkiye de bir ilke imza attı. Hava ayırma tesislerinin tasarımında Armaflex Ultima kullanımı kolay uygulanabilirliği, maliyet avantajı ve Armacell A.Ş. nin mühendislik hizmetleri ile yatırımcıların taleplerine cevap veriyor.

12 Haziran 2018 tarihinde Samsun'a giden Armacell Akademi ekibi; Armaflex Ultima ve Armaflex Yapıştırıcı ürünlerinin doğru kullanımı ve -196 santigrad derecelere dayanan servis sıcaklığındaki kriyojenik hatlarda yalıtımın nasıl yapılması gerektiğine dair uygulamalı bilgiler aktardı.

Soldan sağa; Andreas Papaleontiou, Doğu Çamur, Umut Kaya
Soldan sağa; Andreas Papaleontiou, Doğu Çamur, Umut Kaya
Soldan sağa; Andreas Papaleontiou, Doğu Çamur, Umut Kaya
Armacell EMEA Uygulama Uzmanı Andreas Papaleontiou’nun gerçekleştirdiği eğitimin ardından ustaların soruları cevaplandı ve doğru uygulama için sahada örnek uygulamalar sergiledi.  Kriyojenik hatların yalıtımında ekstra dikkatli olunmasına ve önem gösterilmesine dikkat çeken Armacell Yalıtım Teknik Pazarlama Uzmanı Umut Kaya “Kriyojenik hatların yalıtımı hayati önem taşıyor. Biz de Armacell Yalıtım A.Ş. olarak bunun önemini biliyor ve eğitimlere çok önem veriyoruz.” dedi. Armacell Yalıtım A.Ş. İç Anadolu Bölge Yöneticisi Doğu Çamur, Kriyojenik hat uygulamaları ve endüstriyel sistem çözümlerinde; tasarım aşamasından uygulama aşamasına kadar Armacell Yalıtım A.Ş. ailesi olarak yatırımcıların yanında göreve hazır olduklarını belirtti.

Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şirketi’nde tesis sorumlularının ve ustaların yanı sıra, Armacell EMEA Uygulama Uzmanı Andreas Papaleontiou, İç Anadolu Bölge Yöneticisi Doğu ÇAMUR ve Teknik Pazarlama Uzmanı Umut KAYA hazır bulundu.

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250