Yalıtım

Enerji verimliliğinde global bir lider olan Armacell, Güney Kore’de Armacell’in mevcut Cheonan tesisi dahilinde yeni aerogel örtü üretim hattında üretilen yüksek sıcaklık uygulamaları için yeni nesil esnek aerogel örtüsü ArmaGel HT’nin piyasaya çıktığını yılın ilk ayında duyurdu.

ArmaGel HT, 650 santigrat dereceye kadar yüksek sıcaklık uygulamaları için optimize edilmiştir.
ArmaGel HT, 650 santigrat dereceye kadar yüksek sıcaklık uygulamaları için optimize edilmiştir.
ArmaGel HT, 650 santigrat dereceye kadar yüksek sıcaklık uygulamaları için optimize edilmiştir.
Şirketin yeni ArmaGel serisinin bir parçası olarak ArmaGel HT, 650 santigrat dereceye kadar yüksek sıcaklık uygulamaları için optimize edilmiştir. Son derece düşük termal iletkenliği ile ArmaGel HT, bugün mevcut olan en yüksek performanslı izolasyon malzemelerinden biridir ve diğer izolasyon ürünlerine kıyasla prensipte yüzde 80’e kadar daha ince olmasına rağmen aynı termal performansı gösterir. ArmaGel HT, piyasaya yeni aerogel örtü boyutlarını tanıtarak müşterilere daha fazla seçenek sağlar. 10 mm kalınlık bugün mevcuttur; 5, 15 ve 20 mm kalınlık 2018’de mevcut olacaktır (bu yıl içerisinde).

ArmaGel HT, çok sayıda fayda sunar. Geliştirilmiş kullanım ve daha kolay taşımak için ağırlığı hafiftir. Bakım nedeniyle ürün sökme işlemi, hem kesintileri azaltarak hem de düzenli bakım döngüleri sırasında yedek izolasyon satın alımını önleyerek yapılır. Kolay kesilir ve tercih edilen şekle uyum sağlar. Hidrofobiktir ve nefes alır, böylece ekipmanı daha uzun süre kuru tutar. Yalıtım altı korozyonu önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi akustik performans ve yüzde 40'a varan oranda azaltılmış kalınlıklar sunar.
Etkili izolasyon, enerji verimliliği sağlamak için en kolay, hızlı ve tasarruflu yöntem olduğundan iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir faktördür. Yeni ürünümüz çevre dostudur, klorid içermez, solunabilir lif içermez. Ek olarak, Armacell’in yenilikçi toz azaltıcı teknolojisi olan LoDust özelliklidir, uygulayıcılar için doğru uyumu sağlar.

Armacell Group Başkanı ve CEO’su Patrick Mathieu, “Termal ve akustik izolasyon çözümlerimizin portfolyosunu eksiksiz sunmamızı sağlayan yeni nesil aerogel teknolojisinin lansmanını yaptığımız için heyecanlıyız. Elastomerik esnek köpüğünün sunulması ve tasarım kapasitemiz ile birlikte ArmaGel’in gelişmiş performans parametreleri, dünyanın dört bir yanında müşterilerimize mükemmel kalite/maliyet oranı ile son teknoloji çözümler sunar” demiştir.
Armacell Cheonan, Güney Kore’de ultra hafif, yüksek aerogel örtü teknolojisi yaratır. 21.206 metrekarelik alanı kaplayan Seul’e yakın üretim tesisi, endüstrinin lider aerogel imalat çözümleri için önemli bir merkez haline gelecektir ve temelinde Armacell’in enerjiyi korumak ve dünyanın her yerinde fark yaratmak adına yenilikçi, teknolojik izolasyon çözümleri ve bileşenleri sunmak konusunda global lider olma vizyonu yatar.


ArmaGel, yeni nesil aerogel örtü teknolojisi
•    ArmaGel HT, 650°C’ye kadar (1,200°F) olan yüksek sıcaklık uygulamaları için uygundur.
•    5, 10, 15 ve 20 mm kalınlık çeşitleri müşterilere ek seçenekler sağlar.
•    Armacell tarafından geliştirilmiş tescilli toz azaltma teknolojisi.
•    Güney Kore’de yeni aerogel örtü üretim hattından işletim.

teskon + SODEX İzmir 2021

ICSG İstanbul 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250