5 Haziran Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla bir açıklama yapan İZODER Başkanı Levent Gökçe, “Çevresel sorunlarla mücadelede en etkin uygulamalardan biri binalarda enerji verimliliğini, yani ısı yalıtımı uygulamalarını artırmaktır. İstanbul’da son 5 yılda hava kirliliğinin azaldığının tespit edildiği araştırma sonuçları da, binalarda ısı yalıtımının önemini ortaya çıkardı” dedi.

Devamını oku...

Danmat PVC Kaplama Sistemleri ile Çok Katlı Lamine Alüminyum Koruma

Danmat, komple bir yalıtım sistemi için kaplama sistemleri ve alüminyum koruma ürünleri sunmaktadır. PVC dirsek, folyo kaplama ve Alüminyum görünümlü çözümler mevcuttur. Geniş ürün çeşitliliği ile kolay kurulum sağlamanın yanı sıra çevre dostu olup enerji tasarrufu sağlar.

Devamını oku...

İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), pandemi koşulları nedeniyle kentlerde yaşayanların yoğun ilgi gösterdiği yazlık evlerde ısı yalıtımının gerekliliğine dikkat çekti. İZODER Başkanı Levent Gökçe, “Yıl genelinde kalma süresinin uzadığı yazlık evler ısı yalıtımı ile daha sağlıklı ve konforlu hale geldiği gibi, bu evlerde kışın ısıtma, yazın da soğutma amacıyla harcanan enerjide yüksek oranlarda tasarruf sağlanıyor” dedi.

Devamını oku...

Avrupa Birliği Komisyonu 2021 yılını "Demiryolu Yılı" ilan etti. Akıllı ve güvenli bir ulaşım aracı olan demiryolu, ucuz ve çevreci bir toplu taşıma vadediyor. Küresel ısınma ile mücadelede ulaşım araçları önemli roller üstleniyor. Çevre konusunda her geçen gün bilinçli davranmak zorunda olan insanoğlu, ulaşımda demiryolunun önemini farkediyor. Avrupa Birliği, 2050 yılına kadar iklim nötr hedifine odaklandı. Bu doğrultuda Avrupa Birliği, vatandaşlarının ve ticari işletmelerin demiryolu ulaşımını tercih etmesini istiyor.

Devamını oku...

Armacell, ekipman yalıtım pazarı için esnek yalıtım köpükleri üretiminde bir dünya lideri olmakla birlikte mühendislik faaliyetleri ile tasarlanmış köpükleri konusunda lider bir tedarikçidir. Mükemmel çözümler üreten ürünler; mekanik ekipmanların enerji kaybını azaltır, etkili ses koruması sağlar ve yalıtım altında korozyon riskini en aza indirir. ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında Armacell, ses yalıtımı sağlayan üstün özellikli ürünlerinin teknik özelliklerini sunuyor.

Devamını oku...

‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında bir açıklama yapan İZODER, sağlıklı, güvenli ve konforlu bir yaşam için ses yalıtımının önemine dikkat çekti. İZODER Başkanı Levent Gökçe, “Bugün yaşadığımız binalar dahil birçok alanda gürültüye maruz kalıyor ve bu durumun olumsuz etkilerini gün geçtikçe daha fazla hissediyoruz. Gürültünün yıkıcı etkilerini göz ardı etmemeli, gürültüye alışmamalı ve kontrolsüz sesleri yalıtımla engellemeliyiz” dedi.

Devamını oku...

Danmat, komple bir yalıtım sistemi için kaplama sistemleri ve alüminyum koruma ürünleri sunmaktadır. PVC dirsek, folyo kaplama ve Alüminyum görünümlü çözümler mevcuttur. Geniş ürün çeşitliliği ile kolay kurulum sağlamanın yanı sıra çevre dostu olup enerji tasarrufu sağlar.

Devamını oku...

ArmaGel DT, geleneksel akustik yalıtım sistemlerine kıyasla ince ve hafif olup üstün akustik imkânı sunuyor. Dünyanın en hafif katı malzemesi Aerojel, dikkate değer bir malzemedir. Yolundaki bir mermiyi durduracak kadar güçlüdür. NASA, onu dünyaya bir kuyruklu yıldız parçası getirmek için kullandı.

Devamını oku...

Amerikan Isıtma, Soğutma ve Klima Mühendisleri Derneği'nin (ASHRAE) misyonu; ısıtma, havalandırma, klima ve soğutma sistemleri tasarım ve yapımını ilerletmektir. HVAC/R topluluğu içinde sistem ve tasarım gelişiminin itici gücü olan ASHRAE'nin küresel merkezlerini yenilemek ve Net Sıfır Enerji standartlarını karşılamak için "konuştuklarını uygulaması" (walk the talk) önemliydi. ASHRAE'nin köklü bir ortağı olan Armacell, bu girişimleri destekledi ve yenileme projesine gerekli olan yalıtım ürün ve aksesuarlar ile katkıda bulundu.

Devamını oku...

Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç, 2020 yılını değerlendirirken 2021 yılına ait önceliklerini ve beklentilerini ifade etti.
“Bursa fabrikamızdaki üretim kapasitemizi arttırmak için, yeni hattımızın siparişini verdik, 2021 yatırım yılımız olacak. Yeni yatırımların yanı sıra 2021 yılı için çalışanlarımızın işyerimizdeki sağlığını koruyucu tedbirleri almak ve onlara güvenli bir çalışma ortamı sunmak her zamanki gibi birinci önceliğimiz olacaktır” diyen Ilgaz Dalkılıç ekledi: "Müşterilerimize kaliteli ürünü, kaliteli servisi uygun şartlarda güvenli bir şekilde sunmaya devam edeceğiz”.

Devamını oku...

ICSG İstanbul 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250