Tesisat

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji, Instagram hesabında yaptığıı “Bosch Kombi Tavsiye Kampanyası” ile Bosch kombi sahiplerine 150 TL değerinde market çeki kazandırmayı hedefliyor.

2016 yılında Şanlıurfa’da inşasına başlanan Naturel Park Projesi’nde yaşam başladı. 40’tan fazla ülkeye ürün ve çözümler sunan Wavin, enerji verimliliği sağlayan yerden ısıtma & serinletme sistemleriyle projede yer aldı. Wavin, ev sahiplerine her odanın sıcaklığını Sentio kontrol sistemi sayesinde, cep telefonlarından uzaktan kontrol edebilme imkanı sunuyor.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, ailesine yeni katılan iş ortağı ile güçlenmeye devam ediyor. Sektörde uzun yıllardır yer alan Başaran Isı Sistemleri ile Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Segmenti iş ortağı olarak anlaştı.

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Vaillant Türkiye, pandeminin başında evlerde geçirilen zamanı daha keyifli hale getirme hedefiyle başlattığı “Kafa Rahatlatan Sohbetler” podcast yayınlarında üçüncü sezona girdi. Vaillant Türkiye, akıllara takılan sorulara ünlü konuklarla rahatlatıcı cevaplar aradığı ve 200 bin dinlenme adedine ulaştığı podcast serisini, İçerik Bulutu tarafından düzenlenen Content Marketing Summit’te anlattı.

ESSİAD’ın Olağan Genel Kurul Toplantısı, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Özel Günler Salonu’nda ESSİAD Üyelerinin katılımları ile 01 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirildi. COVID-19 pandemisi kapsamında hijyen ve mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından belirlenen görev dağılımları sonrasında Ref Isı San. ve Tic. Ltd. Şti. Şirket Ortağı Can İŞBİLEN, ESSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Binlerce ziyaretçinin katıldığı, Avrupa’nın en prestijli fuarı olan ISH, Covid-19 sebebiyle 2021 22-26 Mart tarihleri arasında ISH Digital adı altında online olarak gerçekleşti. Büyük ilgi gören platform bir yıl boyunca ziyaretçilerine açık olacak.Doğu İklimlendirme 2013 yılından beri düzenli olarak katıldığı bu fuara dijital ortamda da katılarak, Ecodesign direktiflerine uygun üretmiş olduğu ürün gamını ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

İleri teknolojisi ile dünyada 149, Türkiye’de ise 29 yıldır faaliyet gösteren pompa sistemlerinin öncü markası Wilo, yüksek verimli pompa çözümleriyle Türkiye’nin önde gelen dev projelerine enerji tasarrufu sağlamaya devam ediyor.

Pompa sektörünün lider markası Masdaf, yangın pompası segmentindeki ihracat atağıyla Türkiye’nin pompa teknolojilerindeki gücünü dünya ile buluşturmaya ve Türkiye’ye kazandırmaya devam ediyor.

Özel balanslı çark ve piston dengeleme sistemi sayesinde yüksek enerji verimliliği sağlayan Lowara e-SV serisi pompalar, özellikle mikro işlemcili frekans kontrol cihazı Hydrovar® ile kullanıldıklarında enerji tasarrufunda yüksek bir performansa ulaşır.

İstanbul’un önemli iş merkezlerinden Basın Ekspres caddesine yakınlığıyla dikkat çeken ve toplam 68.673 m2 alana inşa edilen Nef36 Basınekspres Projesi Lowara kalitesini tercih etti.

Santrifüj Pompaların Türbin Karakteristiklerinin Öngörülmesinde Kullanılan Yöntemler / Standart Pompa / Makale

Dünyanın lider su çözümleri şirketi Grundfos’ta, 2021 yılı Ocak itibariyle dünya genelinde yapılan yeni organizasyon değişikliği doğrultusunda üst düzey bir atama gerçekleştirildi.

Pimtaş’ın kuruluşlarından HGT Tarım, PİMARGE Müdürü Özlem Kozankurt’un Ar-Ge projesi kapsamında, dünyada perlatör alanında Bio Plastik ham maddeli tek ürün olan Su Tasarruf Perlatörü’nü üretti.

Türkiye uzun yıllardır kişi başına düşen temiz su bakımından yarı kurak coğrafyalar arasında yer alırken, su tasarrufu denilince kampanyalar evsel tedbirlere teşvik etmekle sınırlı kalıyor. 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle bir açıklama yapan ACO Türkiye Genel Müdürü Kerem Altınöz, diş fırçalarken musluğu kapayarak yapılacak su tasarrufunun faydasının çok minimal düzeyde kaldığını belirterek, “Kentlerimize düşen yağmur suyu gibi önemli bir kaynağın %40’ı, verimsiz sistemler nedeniyle kaybediliyor. Taksim Meydanı gibi geniş alanlara, parklara, tünellere entegre edilecek etkin drenaj, depolama ve arıtma sistemleri aşırı yağışlarda su baskınlarını önleyebilir, toplanan yağmur sularının arıtılıp doğaya verilmesi veya tekrar kullanıma alınması ile de yaşanabilecek su sıkıntılarına karşı etkili bir önlem yaratılabilir” dedi.

22 Mart Dünya Su Günü’nün 2021 yılı teması, Suyun Değeri. GF Hakan Plastik, suyun değerini vurgulamak üzere bu yıl farklı bir çalışmaya imza atıyor. Hazırladığı kampanya ile su kıtlığının ülkemiz üzerindeki etkileri ve bu konuda yapılabilecekler konusunda farkındalığı artırmayı hedefliyor.

İklim krizi, artan nüfus ve suyun bilinçsiz tüketilmesi nedeniyle dünya nüfusunun yüzde 40’ı susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Dünya Doğal Kaynaklar Enstitüsü” (WRI) tarafından hazırlanan rapora göre Türkiye’de su sıkıntısı çeken ülkeler arasında 32. sırada yer alıyor.

Elginkan Topluluğu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren E.C.A.SEREL; “doğaya ve insana saygılı” yüzlerce çeşit armatür, vitrifiye, gömme rezervuar ve klozet kapaklarından oluşan çevre dostu ürünleriyle yenilenemeyen doğal kaynak tüketimini en aza indirerek enerji ve hammadde tasarrufu sağlıyor.

Grundfos olarak stratejilerini Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından 6 ve 13. Maddeleri üzerine oluşturduklarını ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini belirten 81 ülkeyi içine alan IMEA Bölgesi´nin Grundfos Endüstri Grubu Bölge Direktörü Burak Gürkan, dünya su gününde tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan su sorunları ve çözümlerinin altını çizdi.

Dünyanın her köşesinde yeni yatırımlar ve kuvvetli ortaklıklarla büyüme stratejisi olan Ayvaz, bu yıl Şangay’da düzenlenen ve 2.000’den fazla şirketin katıldığı China Refrigeration Expo’daki yerini aldı.

Wavin Academy ile binlerce misafiri ağırlayarak çeşitli eğitimler düzenleyen Wavin Türkiye, geçen yıl başlattığı webinarların, bu yıl ikincisini düzenliyor. Firmanın geçtiğimiz aylarda lansmanını yaptığı ve dünyanın en sessiz borusu olan Wavin AS+ ile ilgili yapacağı webinar, sessiz boruların montajında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda katılımcıları bilgilendirmeyi hedefliyor.

GF Boru Sistemleri, içme suyu, soğutma ve ısıtma alanlarında sürdürülebilir çözümlerini sergilemek için kendi sanal etkinliği olan "The Connection Convention" ile bu yıl dijital ortamda gerçekleşecek olan su, ısıtma ve iklimlendirme sektörünün önde gelen fuarı ISH Digital 2021’e bağlantı kuruyor. Etkinlik, 23-25 Mart tarihlerinde ”GF Campus“ platformunda gerçekleşirken, etkinliğe ISH’in kendi dijital fuar sayfasından da erişim verilecek.

GF Hakan Plastik’in minimal bir arayüzle yenilenen web sitesi yayına alındı. Tasarımı ve alt yapısında kullanılan yeni teknolojileri ile kullanıcı dostu özellikler sunan web sitesi, daha kolay okunma ve kullanım imkanı ile ziyaretçilerin her türlü bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Koronavirüs tüm dünyada bir yandan yayılmasını sürdürürken, bir yandan bu durumun sağlık, çevre ve ekonomi yönünden etkilerini de yaşıyoruz. Dünya Sıhhi Tesisat Konseyi’nin de belirttiği gibi kaliteli su tesisatı, çevresel sürdürülebilirlik, ekonomik refah ile halk sağlığı ve hijyen arasında her zamankinden daha fazla bağlantı kurulmasında hayati bir rol oynuyor. Dünya Sıhhi Tesisat Günü, bu bağlantıyı hatırlamanın ve vurgulamanın önemli bir yolu.

Sessiz borunun mucidi Wavin, 30 yılı aşkın tecrübesiyle, sürekli ürün iyileştirme ve geliştirme çalışmaları ve yüz binlerce testten sonra, dünyanın en sessiz borusu Wavin AS+’ı mekanik tesisat sektörüne sunmanın heyecanını yaşıyor.

Danmat, komple bir yalıtım sistemi için kaplama sistemleri ve alüminyum koruma ürünleri sunmaktadır. PVC dirsek, folyo kaplama ve Alüminyum görünümlü çözümler mevcuttur. Geniş ürün çeşitliliği ile kolay kurulum sağlamanın yanı sıra çevre dostu olup enerji tasarrufu sağlar.

ArmaGel DT, geleneksel akustik yalıtım sistemlerine kıyasla ince ve hafif olup üstün akustik imkânı sunuyor. Dünyanın en hafif katı malzemesi Aerojel, dikkate değer bir malzemedir. Yolundaki bir mermiyi durduracak kadar güçlüdür. NASA, onu dünyaya bir kuyruklu yıldız parçası getirmek için kullandı.

Amerikan Isıtma, Soğutma ve Klima Mühendisleri Derneği'nin (ASHRAE) misyonu; ısıtma, havalandırma, klima ve soğutma sistemleri tasarım ve yapımını ilerletmektir. HVAC/R topluluğu içinde sistem ve tasarım gelişiminin itici gücü olan ASHRAE'nin küresel merkezlerini yenilemek ve Net Sıfır Enerji standartlarını karşılamak için "konuştuklarını uygulaması" (walk the talk) önemliydi. ASHRAE'nin köklü bir ortağı olan Armacell, bu girişimleri destekledi ve yenileme projesine gerekli olan yalıtım ürün ve aksesuarlar ile katkıda bulundu.

Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç, 2020 yılını değerlendirirken 2021 yılına ait önceliklerini ve beklentilerini ifade etti.
“Bursa fabrikamızdaki üretim kapasitemizi arttırmak için, yeni hattımızın siparişini verdik, 2021 yatırım yılımız olacak. Yeni yatırımların yanı sıra 2021 yılı için çalışanlarımızın işyerimizdeki sağlığını koruyucu tedbirleri almak ve onlara güvenli bir çalışma ortamı sunmak her zamanki gibi birinci önceliğimiz olacaktır” diyen Ilgaz Dalkılıç ekledi: "Müşterilerimize kaliteli ürünü, kaliteli servisi uygun şartlarda güvenli bir şekilde sunmaya devam edeceğiz”.

Danmat, komple bir yalıtım sistemi için kaplama sistemleri ve alüminyum koruma ürünleri sunmaktadır. PVC dirsek, folyo kaplama ve Alüminyum görünümlü çözümler mevcuttur. Geniş ürün çeşitliliği ile kolay kurulum sağlamanın yanı sıra çevre dostu olup enerji tasarrufu sağlar.

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER, İzmir’de meydana gelen ve geniş bir bölgeyi etkileyen deprem ile ilgili açıklama yaptı.

Siemens Akıllı Altyapılar, yeni KNX Touch Control TC5 oda operatörünü tanıttı. KNX TC5 aydınlatma, gölgelendirme ve kolay oda sıcaklığı kontrolü gibi çözümleriyle ticari binalar için ideal bir seçenek sunuyor. Siyah cam ve fırçalanmış alüminyumu birleştiren şık tasarımı ve sezgisel kullanım için çok çeşitli simgelere sahip ara yüzüyle KNX TC5, tüm oda ihtiyaçlarını bir cihazda toplamasıyla da kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor.

ABB, ilk kez kullananlar ve yeni sektörler için otomasyonun önünü açmak üzere yeni nesil kobot'larını piyasaya sürüyor. ABB, GoFa ™ ve SWIFTI ™ kobot aileleri ile YuMi® kolaboratif robot portföyünü güçlendiriyor. On işyerinden sekizi önümüzdeki on yılda robot kullanımını artıracağını ve pandemi‘nin otomasyona yapılan yatırımı hızlandıran bir katalizör olacağını söylüyor.

Yeni uygulamaların geliştirilmesi için çok uygun olan yapay zekalı ilk dijital gaz sensörü. Bozulmuş gıda ürünleri, ağız kokusu ve orman yangınları tespiti gibi özel durumlarda kullanılabilir. 4'ü 1 arada MEMS sensörü, tek bir kompakt pakette gazı, nemi, sıcaklığı ve barometrik basıncı ölçerek toplam sahip olma maliyetini azaltır. BME680 platformuyla kalitesi kanıtlanan, yeni yapay zeka özellikleriyle geliştirilen, pazar lideri sensör performansına sahiptir.

23 Şubat Salı günü ilk kez online gerçekleşen IoT EurAsia dijital platformda 400+ katılımcı ile tamamlandı.

“Evden uzaya” kadar çok sayıda sektörde ileri teknoloji çözümleriyle dikkat çeken Mitsubishi Electric, bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan IoT Eurasia etkinliğine katılacak. İşletmelerin üretim hatlarının dijitalleşmesini ve bu sayede akıllı üretime geçmelerini sağlayan Mitsubishi Electric; bu sene ilk kez online düzenlenecek etkinlikte Gümüş Sponsor olarak yer alacak. Mitsubishi Electric, etkinlikte “Dijital Fabrikalar ve Robotların Ruhu” oturumuna ek olarak “Akıllı PLC Sistemleri ile Entegre Çalışan Servo-Motion Sistemlerinde Titreşim Bastırma Kontrolü” konulu canlı demo sunumlarıyla da sektör profesyonellerine inovatif teknolojilerini tanıtacak. 23 Şubat tarihinde gerçekleşecek etkinlik, çok sayıda profesyoneli ve alanının öncü markalarını bir araya getirerek nesnelerin interneti, yapay zeka ve dijital dönüşüm konularındaki son teknoloji trendlerinin farklı sektörler bazında inceleneceği bir zirve olacak.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Siemens Factory Automation Tour sona erdi. 9-11 Şubat tarihlerinde 3 gün süreyle sektör temsilcilerini buluşturan dijital etkinlikte, endüstriyel otomasyon ve dijitalleşme süreçlerinin geleceği uzman isimlerin sunumlarıyla ele alındı.

ICSG İstanbul 2021

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250