Siemens Energy, Çinli Guangdong Energy Group Co., Ltd. ile Zhaoqing Dinghu kombine ısı ve güç (CHP) üretim projesine F sınıfı gaz türbini ada ekipmanı için bir anlaşmaya vardı. Proje tamamlandığında, Guangdong-Hong Kong-Makao Büyük Körfez Bölgesi'nin (GBA) enerji yapısını ve düzenini optimize eden modern bir enerji tedarik sisteminin önemli bir parçası haline gelecek projenin 2023 yılında hayata geçmesi hedefleniyor.

Devamını oku...

Global enerji şirketleri Siemens Energy ve Air Liquide sürdürülebilir hidrojen üretimi alanında Avrupa’da ekosistem oluşturmayı hedefliyor. Fransız ve Alman hükümetleri tarafından desteklenen bu iş birliğiyle iki şirket, elektroliz teknolojisindeki uzmanlıklarını birleştirecek. Büyük ölçekli endüstriyel hidrojen projelerinin oluşturulmasıyla sürdürülebilir bir enerji geleceği yaratmayı hedefleyen iş birliği kapsamında Ar-Ge faaliyetleri de yürütülecek.

Devamını oku...

Siemens Türkiye, Dijital Endüstri Akademi kapsamında sunduğu endüstriyel sınıf eğitimlerini dijital ortama taşıdı.. Beş ana başlıkta gerçekleştirilen online sınıf eğitimleriyle katılımcılara, sınıf eğitimi niteliği taşıyan yüksek düzeyde bilgi aktarımına her yerden rahatlıkla ulaşma imkanı sunuluyor.

Devamını oku...

Siemens Türkiye, 2023 karbon nötr olma hedefi kapsamında son beş yılda attığı adımlarla yüzde 20 enerji tasarrufu elde ederken, müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetlerle de her yıl ortalama 360 milyon TL’lik tasarruf sağlıyor.

Devamını oku...

Hidrokarbon kökenli enerji kaynakları açısından yeterli zenginliğe sahip olmayan ülkemizde yenilebilir enerjinin önemi ve uygulamaları, enerjinin verimli kullanılması, enerji etkin yapı tasarımları, neredeyse sıfır enerjili binalar, yeşil binalar, karbon ayak izi , su verimliliği ve su izi konularında çalışmalar yapmak üzere MÜKAD ENERJİ KOMİSYONU(MEK) kurulmuştur.

Devamını oku...

Enerji tasarrufunun toplum tarafından enerjiyi az kullanmak şeklinde yorumlandığını söyleyen VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin; Enerji tasarrufu ile amacımız, daha az enerji kullanıp mekanları zayıf bir iklimlendirmeye maruz bırakmak değil, aksine daha az enerji tüketerek aynı randımanı hatta daha güçlü bir randımanı sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Enerji faturası sebebiyle büyüyen cari açık hem döviz kurları üzerinde hem de tasarruflarımızın üzerinde büyük bir baskı uygulamakta olduğundan dolayı enerji verimli kullanmak adına atılan her adımın bu baskıları hafifleteceğini düşünmek sadece bilimsel değil aynı zamanda pratik bir gerçektir” diyor.

Devamını oku...

Gumbel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Herdem, SolarVizyon 2020 Semineri’nde mühendislik, teslim ve montaj (EPC) süreçlerinde dijitalleşme adımlarını değerlendirdi. Mustafa Herdem, süreçlerin dijitalleşerek şeffaflaşacağına dikkat çekerek böylece tarafların taahhüt ettikleri her sözü tutmak zorunda kalacağını vurguladı.

Devamını oku...

NPPES 2021

teskon + SODEX İzmir 2021

ICSG İstanbul 2021

Solar İstanbul

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250