‘Enerji ve Jeopolitik Özel’ ana teması ile yapılan Türkiye enerji sektörünün en önemli Aile Buluşması 12’inci Türkiye Enerji Zirvesi sona erdi. T.C. Enerji Bakanlığı’nın himayelerinde, Enerji Fuarcılık tarafından 21-22 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen zirvenin açılışını, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptı. Bakan Dönmez, dünya enerji tarihinde belki de öngörülebilirliğin en az olduğu bir döneme girildiğine dikkat çekti ve “Bu durum kimi ülkeler için kriz, kimi ülkeler için fırsat demek. Bizler bu durumu fırsata çevirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Devamını oku...

Atıktan enerji alanında yerli teknolojinin öncü markası olan MİMSAN Grup, 23-26 Kasım tarihleri arasında Ankara’da Congresium – ATO Kongre ve Sergi gerçekleşecek olan; çevre teknolojileri, geri dönüşüm ve sıfır atık fuarı ENTECH’de ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Devamını oku...

Schneider Electric’in üst düzey yöneticileri, enerji müzakerelerini daha ileriye taşımak için NYC İklim Haftası’nda yer aldı. Şirket yöneticileri çevresel, sosyal ve ekonomik ilerleme için ihtiyaç duyulan çözümlerin mevcut olduğunu vurguladı.

Devamını oku...

Gayrimenkul sektöründe sürdürülebilirliğin önemi ve aciliyeti Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği ev sahipliğinde ve T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı desteğiyle 7 Kasım tarihinde İstanbul’da düzenlenecek Yeşil Binalar ve Şehirler Zirvesi’nde tartışılacak.

Devamını oku...

Enerji verimliliği sektörünün sağlıklı olarak gelişmesi amacıyla faaliyetlerini sürdüren Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği (EYODER) üyeleri, 12-14 Ekim tarihleri arasında 15’inci kez düzenlenen EIF (Energy Is Future) Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na ‘Gelecek Verimlilikte’ sloganı ile ayrı bir holde katıldı. Sektör temsilcilerinin büyük ilgi gösterdiği alanda EYODER üyesi şirketler, pazardaki gelişmeler ve hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunurken, potansiyel iş birlikleri için de görüşmeler gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Türkiye enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” 12. Türkiye Enerji Zirvesi, 21-22 Kasım 2022 tarihlerinde Antalya’da yapılacak. T.C. Enerji Bakanlığı’nın himayelerinde, Enerji Fuarcılık tarafından düzenlenen Zirve’de, Türkiye’nin küresel enerji piyasalarındaki stratejik rolü, yakın dönemde keşfedilen potansiyel enerji kaynakları, enerji yatırımlarının bugünü ve geleceği konuşulacak.

Devamını oku...

Enerji alanında dünyada çığır açma potansiyeline sahip füzyon enerjisi, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından düzenlenen “Füzyon Enerjisi ve İnovasyonu Hızlandırmak” başlıklı seminerde ele alındı.

Devamını oku...

TTMD Akademi çevrimiçi eğitimleri kapsamında “Yaklaşık Sıfır Enerjili Bina (NZEB) Eğitimi” ilk kez düzenlenecektir. 17-28 Ekim 2022 tarihleri arasında 2 hafta süreyle yapılacak Yaklaşık Sıfır Enerjili Bina (NZEB) Eğitiminde yaklaşık sıfır enerjili bina tasarımı esasları verilecektir. Lisans düzeyinde bir ders olarak düzenlenen eğitim toplam 30 saat sürelidir . Haftada 5 gün günde akşamları 3 saat olacaktır.

Devamını oku...

SOLAREX İstanbul 2023

06 - 08 Nisan 2023 - İSTANBUL
SOLAREX İstanbul 2022

ICCI 2023