Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından düzenlenen “Türkiye Hidrojen Ekonomisi” konulu webinar, MIT Energy Initiative Araştırmacısı Dr. Emre Gençer, ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. İskender Gökalp ve GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan’ın katılımıyla yapıldı.

Devamını oku...

Siemens’in konvansiyonel ve yenilenebilir enerji alanlarını bir araya getiren ve bağımsız bir şirkete dönüştürülen Siemens Energy, yeniden yapılandırma sonrası stratejisini açıkladı. Dünya Sermaye Piyasası Günü etkinliğinde paylaşılan stratejinin merkezinde hızlandırılmış karlı büyüme bulunuyor.

Devamını oku...

Türkiye Petrolleri Satış Direktörü Şakir Memikoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Sayın Memikoğlu sorularımızı samimiyet ile yanıtladı. 1963 Yılından bu yana tüm gelişmeleri ve gelecek hedeflerini yanıtlayan Şakir Memikoğlu'na teşekkür ederiz.

Devamını oku...

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde milyar dolarlara ulaşması öngörülen Binalarda Enerji Verimliliği yatırımları, enerji finansman modelleri, enerji performans sözleşmeleri, gelecek öngörüleri ve dünyadan örnek Sıfır Enerji Bina uygulamaları ZeroBuild Forum’20’da ele alınacak.

Devamını oku...

The Economist Dergisi’nin yeni küresel risk başlıkları arasına aldığı ‘Karanlığa Hazır mısınız?’ tehdidine karşı, sürekli ve uzun elektrik kesintilerine çözüm bulmak için dünya teknolojik çözümler peşinde. Dijital İkiz Teknolojisi etkin bir çözüm olabilir.

Devamını oku...

ZeroBuild Forum’20, 23-27 Eylül 2020 tarihleri arasında 5 gün sürecek çevrimiçi sanal oturumlar, sunumlar, yanı sıra farklı içerik ve etkinlikler de gerçekleşecek. Bu etkinlik hakkında daha fazla bilgi verebilmek için, ZERO BUILD Genel Sekreteri Sn. ÖZGÜR KAAN ALİOĞLU  ile gerçekleştirdiğimiz Söyleşimizi sunuyoruz.

Devamını oku...

Kömür Yakıtlı Kojenerasyon tesislerinin kurulumu konusunda Türkiye’nin öncü markası olan Mimsan’ın tekstil sektörünün lider markalarından Kipaş Holding’in Kahramanmaraş’ da bulunan üretim tesislerine kurduğu 6 MWe kurulu güce sahip kojenerasyon enerji santrali ile işletmenin enerji giderlerinden %30 tasarruf sağlanacak.

Devamını oku...

Atıktan enerji alanında yerli teknolojinin lider markası Mimsan, Trabzon’da 100 bin hanenin elektriğini, şehir çöpünden elde edilen RDF (atıktan türetilmiş yakıt) ile sağlayacak. Mimsan tarafından kurulan ve 31 Ekim 2020 Yekdem’inde devreye alınacak olan biyokütle enerji santralinin yatırımcısı Evra Enerji, 2021 yılının Ocak ayından itibaren elektrik satışına başlayacak.

Devamını oku...

OMV, Avrupa'nın önde gelen petrokimya şirketlerinden Borealis’in yüzde 75 hissesini satın aldı. OMV, düşük karbonlu geleceğe geçiş stratejisi kapsamında Borealis’teki yüzde 36’lık hisselerine ek olarak 4,68 milyar dolar yatırım yaparak yüzde 75’lik oranla şirketin hisse çoğunluğuna sahip oldu.

Devamını oku...

Zero Build 2020

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250

ICCI 2020

Solar İstanbul