Enerji güvenliği ve temiz enerjide son gelişmeler Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından düzenlenen “Enerji Güvenliği, Temiz Enerji & Finansmanın Rolü” başlıklı konferansta ele alındı.

Devamını oku...

Siemens, en yeni otomasyon, dijitalizasyon ve elektrifikasyon portföyünü endüstriyel 5G teknolojisiyle donattığı Hannover Messe’de sergiledi. Fuarda ziyaretçiler, Siemens’in sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmak için gerçek ve dijital dünyaları nasıl bir araya getirdiğini deneyimledi. Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ise fuarın onur konuklarından biri oldu. Fuar 3 Haziran tarihinde sona eriyor.

Devamını oku...

MÜSİAD Uluslarararası Enerji Zirvesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD'ın Enerji Stratejisini açıkladı. Başkan Asmalı, bağımsız ve milli enerjinin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, "Türkiye, dünyada eşi benzeri olmayan jeopolitik konumu ve uygulanan yeni enerji politikalarıyla önemli bir enerji merkezi olma yolunda ilerliyor" dedi.

Devamını oku...

Stuttgart ve Renningen, Almanya – 2021 mali yılında Bosch, zorlu bir ortama rağmen satışlarda ve sonuçlarda önemli bir büyüme elde etti. Teknoloji ve servis tedarikçisi tarafından elde edilen satış geliri yüzde 10,1 artarak 78,7 milyar Avro'ya, faaliyet sonucu (operasyonlardan elde edilen FVÖK) yarıdan fazla artarak 3,2 milyar Avro'ya ulaştı. Önceki yıl yüzde 2,8 olan faaliyetlerden elde edilen FVÖK marjı yüzde 4’e yükseldi. Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Stefan Hartung, şirketin yıllık rakamları ile ilgili yaptığı sunumunda, “2021 mali yılının başarılı sonucu, mevcut yılın zorlu ortamıyla mücadele ederken güvenimizi güçlendiriyor.” dedi.

Devamını oku...

EA şarj altyapısında lider konumda bulunan ABB E-mobilite, ABB’nin uçtan uca AC ve DC şarj istasyonları portföyünü tedarik etmek üzere Shell ile yeni bir global çerçeve anlaşması imzaladı. Portföy, ev, iş veya perakende kurulumları için AC duvar tip şarj dolum istasyonları, şehir içi şarj istasyonları, alışveriş merkezi otopark alanları ve filo uygulamaları için dünyanın en hızlı hepsi bir arada elektrikli araç şarj ünitesi olan Terra 360’a kadar uzanıyor.

Devamını oku...

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge CFO’su olarak Aydın Yağcı’nın atandığını duyurdu. 14 Şubat 2022 tarihi itibariyle Schneider Electric’e katılan ve yeni görevine başlayan Yağcı, şirketin bölgedeki finansal gelişiminden sorumlu olacak.

Devamını oku...

Isıtma ve enerji sektörlerinin lider markası MİMSAN, ileri teknolojisi ile yurt içinde ve yurt dışındaki prestijli projelere yüksek katma değerli ürün ve çözümler sunmaya devam ediyor. Bu projelerden biri olan ve ENKA-Bechtel ortak girişimi tarafından inşa edilen “Morava Koridor Otoyolu Projesi”nin de tercihi MİMSAN oldu. MİMSAN, patentli teknolojisi STEAMPACK ile Morava Koridor Otoyolu projesinin buhar ihtiyacını karşılayacak.

Devamını oku...

Dijitalleşmeye ve sürdürülebilirliğe küresel çapta öncülük eden Siemens, Türkiye’de sektörlerin daha verimli, sürdürülebilir ve çevreci üretim yapmalarına destek oluyor. Türkiye’nin en büyük gömleklik lüks kumaş üreticisi SÖKTAŞ ile Siemens Türkiye iş birliğinde hayata geçirilen Enerji Performans Sözleşmesi Projesi kapsamında SÖKTAŞ, enerji tasarrufu sağlayacak ve yıllık 391 ton karbon emisyonunun önüne geçecek.

Devamını oku...

Schneider Electric, Fortune Dünyanın En Beğenilen Şirketleri listesinde bu yıl beşinci kez yer aldı ve elektronik endüstrisi sektöründe 3. sırada gösterildi. Bu ödül Schneider Electric’in inovasyon, sürdürülebilirlik, çeşitlilik ve katılımcılık ile ilgili taahhütlerindeki başarısını kanıtlıyor.

Devamını oku...

İstanbul’da 4 gün boyunca süren ZeroBuild Summit’22’nin kapanışında Sıfır Enerji Binalara dönüşümün aciliyetinin vurgulandığı bir de deklarasyon imzalandı. “Sıfır Enerji Binalar ile Geleceği İnşa Et” başlıklı deklarasyonu imzalayan 11 sivil toplum kuruluşunun başkan ve temsilcileri; sektör paydaşlarını da bu deklarasyona imza atarak, dönüşümün gerçekleşmesine destek vermeye çağırdı.

Devamını oku...

EUROVENT SUMMIT ANTALYA

25 - 28 Ekim 2022 - ANTALYA
SOLAREX İstanbul 2022