Masdaf, ülkemizde her yıl 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Yangından Korunma Haftası”, kapsamında İstanbul itfaiyesi mensuplarıyla Türkiye’nin ilk akredite deprem & yangın test ve eğitim merkezinde olası yangın risklerini tespit etmek adına farkındalık çalışması gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Türkiye’nin ilk tıp okulu olarak açılan Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane, 2015 yılından bu yana Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak hizmet vermektedir. Üniversitenin renovasyon çalışmaları kapsamında pompa ve hidrofor sistemlerinde Lowara kalitesi tercih edilmiştir.

Devamını oku...

Yıllık su tüketimi 54 milyar metreküp olan Türkiye’de, bu suyun 40 milyar metreküpü yani yüzde 74’ü tarımsal sulama amacıyla kullanılıyor. Peki tarımsal sulamada; enerji ve kaynaklarını verimli kullanmak için neler yapmak gerekiyor? Pompa sektörünün lider markası Masdaf, tarımsal sulamada hem enerji ve su kaynaklarından hem de işletme ve sistem arızalarından kaynaklanan maliyetlerinden tasarruf sağlayacak mühendislik hesaplamalarını ve ileri pompa çözümlerini paylaştı.

Devamını oku...

İleri teknolojisi ile 150 yıldır tüm dünyada, pompa sistemlerinin öncü markası olarak faaliyetlerini sürdüren çok uluslu teknoloji grubu Wilo, atık suyun temizlenmesi ve arıtılması teknolojilerine yönelik uzman olan iki şirketi satın aldı. Su ve atık su arıtma tedarikçisi FSM (Frankenberger GmbH&Co KG) ile su ve atık su arıtma makinelerinin üretimi, bakımı ve onarımı konusunda uzman olan WSM'yi (Walower Çelik ve Makine GmbH) devir alan Wilo, su yönetimindeki hizmet yelpazesini geliştirmeye devam ediyor.

Devamını oku...

Dünyanın önde gelen kompresör üreticisi Atlas Copco Kompresör Tekniği tarafından enerji tasarrufu sağlama anlayışıyla geliştirilen yağ-su ayırıcı separatörü OSC işletmelere üst düzey filtreleme hassasiyeti ve bakım kolaylığı sağlıyor. Sistem aynı zamanda işletmelerin yerel yönetmeliklere uyumunu ve çevreyi korumayı da kolaylaştırıyor. Eksiksiz ürün gamı, farklı tür-boyutları ve optimum çalışma süresi sağlayan 4.000 saatlik servis aralığıyla OSC, sanayiye yüksek verimlilik sunuyor.

Devamını oku...

Isıtma soğutma sistemleri, su temini, atıksu tahliye ve arıtma tesislerinde 150 yıllık tecrübesi ile dünyanın önde gelen pompa üreticisi Wilo, “Enerji Çözümleri” ile müşterilerine pompa sitemlerine yönelik analizler yaparak, maksimum verim ile uzun vadeli çözümler geliştiriyor. Türkiye’de 30 yıldır lider konumda faaliyet gösteren Wilo, entegre çözümleriyle Türkiye'nin en prestijli projelerine değer katmaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen Maya ve fırıncılık çözümleri üreticisi Lesaffre’nin Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki fabrikasının yenileme çalışmalarında Wilo, markaya özel planladığı enerji çözümleri ile yılda yüzde 40’a varan tasarruf olanağı sunuyor. Yatırım maaliyetlerini bir yıldan daha kısa bir sürede amorti edilmesine olanak sunan Wilo, entegre çözümleriyle Lesaffre’nin karbon ayak izini de azaltıyor.

Devamını oku...