Sadece elektrik enerjisiyle, benzerleri arasındaki en büyük akü kapasitesi ve sıfır emisyon ile çalışan devrim niteliğindeki e-feribot Danimarka’da sefere başladı. Dünyanın en yüksek güçlü e-feribotu Ellen, Danimarka’ya bağlı iki ada olan Ærø ve Danfoss’un Danimarka’daki evi olan Als arasında hizmete girdi. 60 m uzunluğundaki e-feribot, 31 binek araç veya 5 kamyon ile 198 yolcu taşıma kapasitesine sahip ve 15.5 knot hıza ulaşabiliyor.

Devamını oku...

ABB, Çin’de önde gelen bir e-mobilite çözümleri şirketi olan Shanghai Chargedot New Energy Technology Ltd. Şirketi’nin (“Chargedot”) yüzde 67 değerindeki çoğunluk hissesini satın alıyor. İşlemlerin önümüzdeki aylarda tamamlanması bekleniyor ve ABB gelecek üç yıl içinde hisselerini daha da arttırma olanağına sahip olacak.

Devamını oku...

Mimsan Grup Ceo’su H. Ahmet İLHAN, “Mimsan Grup olarak geliştirdiğimiz yerli enerji teknolojileri ile yerli kaynakların ekonomiye kazandırılmasını ve enerjide dışa bağımlığı azaltmayı hedefliyoruz. Atıklarımızı, enerjiye dönüştürmek cari açığımızı azaltır. Türkiye’nin yıllık 200 milyon tonluk atığı bulunuyor. Bu da Türkiye’nin yaklaşık 10 milyar dolar enerji ile eş değer bir atığı olduğu anlamına geliyor. Ülkemizin 5 yıllık bir süre içerisinde 5 milyar dolarlık cari açığını, sadece atıklardan elde edeceğimiz enerji ile kapatabiliriz. Çöpten Enerji Santralleri, cari açıktan kurtulmanın yanı sıra belediyelerin çöplerden kurtulmaları ve elektrik elde edip, gelir sağlamaları açısından da oldukça önemli” dedi.

Devamını oku...

Enerji sektörünün yerli ve yabancı tüm aktörlerini bir araya getiren 12. EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı gerçekleşti. Ankara’da Congresium’da yapılan  kongrenin açılış konuşmasını Enerji Verimliliği Derneği Başkanı ve aynı zamanda 12. EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı Başkanı olan Murat Kalsın yaptı.

Devamını oku...

Samsung Electronics, Suwon şehrinde bulunan Samsung Digital City genel merkezinde yapılan etkinlikle kuruluşunun 50. yıldönümünü kutladı. Bu önemli yıldönümünü kutlamak üzere etkinliğe 400’den fazla çalışan katıldı. Şirket yönetim kadrosundan Cihaz Çözümleri (DS) Birimi Başkan Yardımcısı ve CEO’su Kinam Kim, Tüketici Elektroniği (CE) Birimi Başkanı ve CEO’su Hyun Suk Kim, BT ve Mobil İletişim (IM) Birimi Başkanı ve CEO’su Dong Jin Koh de yer aldı.

Devamını oku...

ABB Robotik Bölümü entegratör, otomotiv ana sanayi ve yan sanayi ile genel endüstri müşterilerini misafir etti. ABB Robotik bölümü 22-24 Ekim tarihlerinde Robotik Müşteri Günleri çerçevesinde ABB İzmir Fabrikasında son teknoloji ürünleri ve uygulamalarının sunulduğu ve sergilendiği etkinliğin kapılarını müşterilerine açtı.

Devamını oku...

AKILLI BİNA TEKNOLOJİLERİ ELEKTRİK SİSTEMLERİ FUARI 21-23 KASIM 2019 ANKARA CONGRESIUM

21-23 Kasım 2019 tarihleri arasında T.C. Ticaret Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut, Kiptaş, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Elektrik Teknisyenleri Odası Federasyonu'nun destekleri ve katılımlarıyla Ankara Congresium'da üçüncüsü düzenlenecek olan A-Tech 2019 Fuarı Türkiye'nin ve Dünya'nın lider markalarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Devamını oku...

NPPES 2020

Solar İstanbul

WIN EURASIA 2020

ICSG İstanbul 2020

ICCI 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250

ERBIL BUILDING