yilbasi

Bosch Termoteknoloji, Condens 2200i W modelinin farklı kapasiteleriyle her ihtiyaca uygun çözümler sunuyor. İklimlendirme sektörünün en güçlü markalarından Bosch Termoteknoloji, ihtiyaca göre en uygun ürün ve hizmetleri kullanıcılarla buluşturma misyonuyla Condens 2200i W modelinin 20Kw ve 24kW ısıtma kapasiteleriyle hizmetinizde.

Devamını oku...

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, Türk İklimlendirme sektörünün 2020 yılını pandemi sürecine rağmen 4,66 milyar dolar ihracat ile tamamladığını ifade ederek 2021 yılındaki hedeflerinin 5 Milyar doları aşmak olduğunu ifade etti.

Devamını oku...

İnovasyon çalışmalarıyla iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin Industries Ltd., Türkiye’deki AR-GE merkezinin de dahil olduğu Avrupa Geliştirme Merkezi (EDC)’ni daha kapsamlı araştırmalar yapabilmek amacıyla büyütme kararı aldı. Bu kararla Belçika’nın Gent kentinde 140 milyon Euro’luk bir yatırım planlayan Daikin, EDC’nin hali hazırda gerçekleştirdiği inovatif ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkaran araştırma ve geliştirme çalışmalarına yenilerini eklemeyi hedefliyor. 2021 yılının ikinci yarısında Gent Üniversitesi’nin Wetenschap Park yerleşkesine yapılması planlanan geliştirme kompleksi, yeni ısıtma teknolojileri, ‘nesnelerin interneti’ ve ‘yapay zeka’ gibi alanlara yoğunlaşacak.

Devamını oku...

Küresel ısınma sonucu oluşan iklim değişiklikleri son yıllarda dünya gezegenini tehdit eden unsurların başında geliyor. Dünyanın giderek ısınması, buzulların erimesi, deniz seviyelerinin yükselmesi, yağış oranlarının değişmesi gibi etkenler ekolojik yapıyı hasara uğratarak ekonomik ve sosyal düzeyde büyük değişimlere neden oluyor. İçinde bulunduğumuz kış aylarında yaşam alanlarını ısıtan ve enerji tüketiminde büyük bir paya sahip olan kombi kullanımında tasarruf sağlamanın yolları ise herkes tarafından araştırılıyor. E.C.A.’nın uzman kadrosu, çevreyi koruma altına alırken faturaları düşüren doğru kombi seçimi ve kullanımı hakkında ipuçları veriyor.

Devamını oku...

Türkiye radyant ısıtma pazarında yüzde 65 pazar payına ulaşan ve açık ara pazar lideri olan Çukurova Isı’nın Pazarlama Müdürü Osman ÜNLÜ “Enerji Tasarrufu Haftası” kapsamında endüstriyel tesislerde ısıtma amacıyla tüketilen enerjinin önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Devamını oku...

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de enerji verimli, çevreci, yenilikçi ürünleri ve ileri teknoloji çözümleri ile evden uzaya kadar çok sayıda sektörde öne çıkan Mitsubishi Electric, 2020 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri ve 2021 planlarını paylaştı.

Devamını oku...

Samsung Electronics Türkiye’de önemli bir atama gerçekleşti. Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığı’nı yürüten Choi Byung Hee, 11 Ocak tarihi itibarıyla Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak göreve getirildi.

Devamını oku...

Aqua Therm Tashkent 2021