Sürdürülebilirliği bir şirket hedefi olarak değil tüm süreçler için rehber kabul eden iklimlendirme devi Systemair, ürünlerini LEED Gold Sertifikalı yeni nesil fabrikasında üretirken faaliyetlerini de doğayla dengede olacak şekilde yürütüyor. Green Ventilation konsepti ile Avrupa’da 2000’li yılların başından beri yüksek verimli havalandırma cihazları konusunda pazarı yönlendiren şirket, yenilikçi yaklaşımlar ve uygulamalarla enerji verimliliğini sürdürülebilir kılan çalışmalara imza atıyor. Enerji verimliliğinin sürdürülebilir bir dünyanın omurgasını oluşturduğunu söyleyen Systemair Türkiye Genel Müdürü Ayça Eroğlu, 10-16 Ocak Enerji Verimliliği Haftası kapsamında iklimlendirme sektöründe enerji verimliliğinin önemine dikkat çekti ve şirketin bu alandaki çalışmalarını paylaştı.

Devamını oku...

Kullanıcı deneyimine cevap veren teknolojik çözümlerle iklimlendirme sektörüne öncülük eden ürünler geliştiren E.C.A., yeni nesil hermetik şofbeni Phoenix ile sıcak suya her an kolay erişim imkanı sunuyor. Phoenix, 640x360x240 mm kompakt boyutları ve 5 farklı üstün emniyet hizmetini kullanıcısıyla buluştururken, üstün performansıyla da özellikle kış aylarındaki sıcak su kullanımında verimlilik sağlıyor.

Devamını oku...

29 Kasım 2021 tarihli, Isıtma Soğutma Klima Eğitim ve Araştırma Vakfı Genel kurulunda seçilen 9. Dönem yönetim kurulu bugün, 6 Aralık 2021, gerçekleştirdiği ilk toplantısında görev dağılımını yaptı. Yönetim kurulu başkanı, başkan yardımcısı, genel sekreter, sayman ve üyeler belirlendi.
Yapılan seçimde, Sarven Çilingiroğlu ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı, Cem Savcı ISKAV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Önder Polat ISKAV Genel Sekreteri ve ISKAV Saymanlığına da Nurettin Özdemir seçildi. Yönetim Kurulu Üyeleri; Ayça Eroğlu, Gökhan Ünlü, Turgay Yay, Turgay Karakuş, Taner Yönet olarak belirlendi.

Devamını oku...

Ar-Ge yatırımlarıyla sektöre öncülük eden Form Şirketler Grubu’nun İzmir’deki fabrikasında geliştirilen ve üretilen yeni ürünü FKS Klima Santrali, Eurovent Sertifikası derecelendirme testlerinden başarıyla geçti. Dünya standartlarında rekabetçi bir performans sergileyen ürün, yurtdışından da büyük ilgi görüyor.

Devamını oku...

Eğitime verdiği değeri kurulduğu günden bu yana kararlılıkla devam ettiren E.C.A., Türkiye çapında faaliyetlerini sürdüren tali bayileri için 2021 yılında “Finansal Farkındalık ve Dokümantasyonun Önemi” eğitimleri düzenledi. E.C.A.’nın yıl boyunca gerçekleştirilen eğitimlerine toplam 60 tali bayi katılım gösterdi. Sektörel gelişime katkı sağlamak için gerçekleştirilen eğitimlerde yer alan E.C.A. paydaşları, alanında uzman eğitimciler vasıtasıyla iş hayatındaki finans problemlerini ve ticari iyileştirme önerilerini uygulamalı proje anlatımlarıyla öğrendi.

Devamını oku...

“BloombergHT “Dünya için Bir Şey Yap” programında ekonomik ve çevre dostu ısı pompaları konusu işlendi. BloombergHT “Dünya İçin Bir Şey Yap” programında ekonomik ve çevre dostu ısı pompaları işlendi
Her Cumartesi 14:30’da BloombergHT kanalında yayınlanan “Dünya İçin Bir Şey Yap” programının 5. Bölümüne konuk olan, Daikin Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen ve Form Şirketler Grubu İş Geliştirme Müdürü Pınar Gürler, ısı pompaları konusunda en çok merak edilen bilgileri izleyiciler ile paylaştı.

Devamını oku...

Türk İklimlendirme Sektörü’nün küresel iş ortağı İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Pakistan’ın Karaçi şehrinde 27-28 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenen HVAC Trendleri Fuarı ve Konferansı’nın platin sponsoru oldu.

Devamını oku...

Webinar Registration: Healthy Buildings: Commercial Buildings

Carrier Webinar Daha Sağlıklı Bir Gelecek İç Mekânlarda Başlar: Ticari Yapılar | 8 Aralık 2021- 12.00-13.15

İşyerine geri döndüklerinde çalışanların refahı konusunda anlamlı ve kalıcı etki yaratabilmek için bina sahipleri ve tesis yöneticilerinin neler yapabileceğini öğrenin.

Devamını oku...

Hayatı kolaylaştıran teknolojiler üreten Bosch Termoteknoloji, tasarrufcandir.com web sitesinde tasarruf gününde başlattığı eğlenceli oyunuyla, çocukların tasarruf kavramı hakkında bilinçlenmesine katkı sağladı. Oyuna katılım gösteren çocuklarda tasarruf farkındalığını pekiştirmek için online tasarruf şenliğinde bir araya geldi.

Devamını oku...