Makine Mühendisleri Odası’nın düzenlediği Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi'nin ikinci günü olan 29 Mayıs Cuma gününde, Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği tarafından saat 16.15-18.00 arasında Mekanik Uygulamaların Dijital Dünyadaki Geleceği paneli gerçekleştirildi.
MTMD YK Başkanı, İbrahim Biner'in moderatörlüğünde yapılan panele MTMD YK Başkan Yardımcısı Barış Şevketbeyoğlu, TAD Danışmanı İbrahim Pehlivan ve BIM Yöneticisi Ümit Balaban konuşmacı olarak katıldı.

Devamını oku...

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak sektör derneklerinin desteği, teknoloji sağlayıcı ve destekleyen firmaların katkılarıyla hazırladığımız Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi etkinliğimiz 30 Mayıs 2020 Cumartesi günü sona erdi.

Devamını oku...

Siemens Makale / Binalar; HVAC ve Bina Yönetim Sistemleri gibi bina ekipmanı ve sistemleri kullanarak, binaları kullanan insanları daha iyi korumak için mevcut koronavirüs krizine karşı mücadelede gerçekten yardımcı olabilir mi? Siemens olarak, yapabildiklerine inanıyoruz.

Devamını oku...

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Genel Müdürü - Kurucu Ortağı Nuriye Gümrükçüler;

"Covid-19 Salgın Süreci ve Sonrasında HVAC Tesisatı, İklimlendirme Cihazları ve Enerjide Değişim" konulu öngörüleri'ni paylaştı.

Covid-19 salgınının, hayatın her alanına olduğu gibi sektörümüze de önemli etkileri oldu. Gerek salgının doğrudan etkileri gerek de salgınla mücadele doğrultusunda alınan önlemler, yaşam biçimlerimizi olduğu kadar inşa ettiğimiz yaşam alanlarının da sağlık ve hijyen konusunda tekrar düşünülmesi ihtiyacını ortaya çıkardı. Bu durum özellikle iklimlendirme sistemleri ve HVAC tesisatında alınacak önlemlerin büyük önem kazanmasına neden oldu.

Devamını oku...

Vaillant, “Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO’20”de, pandemi döneminde değişen müşteri deneyimi ve bu alanda atılan adımları anlattı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen XCO’20’de Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin “Bundan sonraki evde konforu artırıcı harcamalara daha fazla kaynak ayrılacağını düşünüyoruz. Vaillant olarak müşterilerimizin evlerinde konfor yaratmaya odaklanıyor, bu alana yatırımı artırıyoruz” dedi.

Devamını oku...

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) ile İklimlendirme Sektörü'nde faaliyet gösteren ISKAV, İSKİD MTMD, TTMD, MÜKAD ve TRFMA, öncelikli olarak Pandemi Önlemlerine yönelik ortak çalışmalar için İklimlendirme Teknik Kurulu oluşturuldu.

Devamını oku...

Kovid-19 nedeniyle özellikle evden çalışmaya başladığınız bu günlerde sürekli kapalı bir ortamda bulunduğunuzdan odaklanmaya daha fazla ihtiyaç da duyabiliyorsunuz. Böylesi bir durumda temiz hava almanızı sağlayan hava temizleyicilerden yararlanmak mümkün. Evinizin havasını yalnızca zararlı maddelerden değil kötü kokulardan da arındıran Samsung Hava Temizleyici çeşitli özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Devamını oku...

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250