İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, yenilikte hız kesmiyor. 2022'ye hızlı başlayan, 9 ayda 2 yoğuşmalı kombi ve yeni nesil oda termostatı olmak üzere 3 ürünü pazarla buluşturan şirket, kontrol paneli ürün gamının yeni üyesini de tüketicilerin beğenisine sundu. Tüketicilere tasarruf ve konforu bir arada sunan MiPro Sense kontrol paneli, yoğuşmalı kazanlarda üst düzey verim vadediyor.

Devamını oku...

Form Şirketler Grubu’nun ortağı Japon teknoloji devi Mitsubishi Heavy Industries’in geliştirdiği QTon, geleceğin sıcak su üreticisi olarak öne çıkıyor. Sağladığı yüksek verimliliğin yanı sıra çevreci sıcak su çözümü sunan QTon, soğutucu akışkan olarak kullandığı CO2 gazı ile 90 °C’ye kadar sıcak su üretimi yapabiliyor.

Devamını oku...

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 19-21 Eylül 2022 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Türk İklimlendirme Sektörü ihracatçılarını Macaristan, Slovakya ve Çekya’daki iş insanları ile buluşturdu.

Devamını oku...

Ortalama bir insanın, zamanının yaklaşık %90'ını kapalı mekanlarda geçirdiğini biliyoruz. Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) göre hava kirliliği insan sağlığına yönelik en büyük çevresel tehdittir.
İç mekan hava kalitesi (IAQ), modern binaların hava sızdırmazlığındaki çarpıcı artış ve havalandırma eksikliğinden önemli ölçüde etkilenmiştir. Binaları daha hava sızdırmaz hale getirmek, onları gerçekten daha enerji verimli hale getirirken, iç hava kalitesini ise olumsuz etkileyebilmektedir. İç hava kalitesinin insan sağlığı ve konfor ihtiyaçlarına en uygun seviyede sağlanabilmesinde başrol; iklimlendirme sistemlerindedir.

Devamını oku...

Baymak, Ankara ve İstanbul’da yüzlerce iş ortağı ile bir araya geldi. Etkinlikte, Baymak’ın yenilikçi ürünleri, şirketin hedef ve stratejileri, finansal performans ve yatırımları, bölgesel başarıları ve mükemmel müşteri deneyimi uygulamalarını kapsayan pek çok farklı konuya değinildi. Baymak CEO’su Ender Çolak yaptığı konuşmada; müşteri deneyimini iş stratejilerinin merkezine alan Baymak’ın sürdürülebilir bir gelecek için enerji dönüşümüne öncülük etmeye devam edeceğini belirtti.

Devamını oku...

World Resources Institute ve Johnson Controls ile ortaklaşa geliştirilen bu rapor, bina verimliliğini artırmak için şehir liderleri için pratik tavsiyeler sunmaktadır. 21. yüzyıla uygun binaların yeni bir çağını başlatmaya yardımcı olacak akıllı, sağduyulu bir yaklaşım sunar.

Devamını oku...

Dünyadaki internet kullanımının artmasıyla oluşan verinin depolanma, korunma ve gerektiğinde değerlendirilme ihtiyacı, veri merkezlerini gerekli hale getirdi. Artık her ülkenin dijital dönüşümünün önemli bir parçası olarak konumlanan veri merkezleri, dijital varlığımızın büyümesiyle doğru orantılı olarak, hızla artmaya devam edecek.

Devamını oku...