53 yıllık geçmişi ve tecrübeli organizasyonu ile sektöre yön veren ÜNTES, 2015 yılından beri Türkiye’de tek yetkili distribütör olarak devam ettiği HISENSE VRF cihazlarının satışının yanı sıra 2021 yılında ürün gamını zenginleştirerek müşterilerinin karşısına; HISENSE’in split, multi split ve ticari tip klimalarını ile çıkıyor.
Sektörün öden gelen firmalarından Üntes, geçtiğimiz yılın sonlarında ısı pompası ürünleriyle öne çıkan, dünya çapında 15.000’den fazla çalışanı olan İsveç merkezli NIBE Grup ile bir ortaklık gerçekleştirmişti. Bu ortaklık sonucunda ürün gamına eklenen ısı pompaları ve Türkiye’nin tek yetkili distribütörü olduğu Hisense split klimaları ile bayi yapılanmasına giden Üntes, enerji verimli, düşük ses seviyeli, yüksek teknolojiye sahip Isı Pompası ürünlerinin yanı sıra sektörde güçlü ve köklü bir firma olan teknoloji devi Hisense’in Split Klimalarını da Türkiye’nin dört bir yanında bayileri aracılığı ile kullanıcıları beğenisine sunuyor.

Devamını oku...

İnşaat sektörünün mekanik ve elektrik ihtiyaçlarına cevap veren Birleşim Mühendislik, üst yönetimini, gerçekleştirdiği değişim ve bünyesine kazandırdığı yeni isimlerle daha da güçlendirdi. 2011’den bu yana şirketin Genel Müdürü olan İbrahim Biner, Yönetim Kurulu Üyeliğine ve son 3 yıldır Koordinatör olarak üst yönetimde yer alan Sinan Şahin de Genel Müdürlük görevine getirildi. Ayrıca şirket Yönetim Kurulu’na, 2 bağımsız üye kazandırıldı. Alev Dumanlı ve Gültekin Portioğlu da 01.06.2021 tarihi itibariyle, Bağımsız Üye olarak şirket yönetim kurulundaki görevlerine başladı.

Devamını oku...

İklimlendirme sektörünün öncülerinden Form’un yüzde 100 yerli Hava Temizleme cihazı NEFFES, Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı Aktif Madde İçermeyen Biyosidal Ürün Belgesi* ile mantar ve bakterilere karşı olan etkinliğini kanıtladı. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünce verilen bu belgeye sahip NEFFES Hava Temizleyici’yi tercih eden firmaların “Güvenli İş Yeri Sertifikası” alması da kolaylaşıyor.

Devamını oku...

Türkiye radyant ısıtma pazarının lider markası Çukurova Isı, işletmeler ve endüstriyel tesislerde tüketilen enerjinin yüzde 26’sını oluşturan ısıtma sistemlerinin seçiminde alınacak mühendislik hizmetleri ile işletmede 50 tasarruf sağlanabileceğini açıkladı.

Devamını oku...

Daha yaşanabilir bir dünya için kaynaklarının büyük bölümünü sürdürülebilirliğe ayıran Vaillant’ın, bu doğrultuda geliştirdiği ısı pompası aroTHERM plus, İngiltere'de düzenlenen Green Home Awards'da “En İyi Isı Pompası” ödülünün sahibi oldu.

Devamını oku...

İnovasyon çalışmalarıyla iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin Industries Ltd., Türkiye’deki AR-GE merkezinin de dahil olduğu Avrupa Geliştirme Merkezi (EDC)’ni daha kapsamlı araştırmalar yapabilmek amacıyla büyütüyor. Bu kararla Belçika’nın Gent kentinde 140 milyon Euro’luk bir yatırım planlayan Daikin, EDC’nin hali hazırda gerçekleştirdiği inovatif ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkaran araştırma ve geliştirme çalışmalarına yenilerini eklemeyi hedefliyor. 2021 yılının ikinci yarısında Gent Üniversitesi’nin Wetenschap Park yerleşkesine yapılması planlanan geliştirme kompleksi, yeni ısıtma teknolojileri, ‘nesnelerin interneti’ ve ‘yapay zeka’ gibi alanlara yoğunlaşacak. Daikin'in EMEA Geliştirme Merkezi’nin 2012 yılında kurulmasından bu yana, Avrupa’nın bu lider araştırma platformunun; Gent, Pilzen (Çek Cumhuriyeti), Güglingen (Almanya) ve Sakarya’daki (Türkiye) uydu merkezleriyle ve diğer tesisleriyle inanılmaz bir hızda büyüyerek fark yarattı.

Devamını oku...

TTMD İç Çevre Kalitesi Teknik Komitesi UVC Çalışma Grubu’nun düzenlediği “Kapalı Hacimlerde ve İklimlendirme Sistemlerinde Ultraviyole Işınım ile Dezenfeksiyon: Teori ve Pratik” semineri çevrimiçi olarak 29-30 Mayıs 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi. Seminerin açılış konuşmasını yapan TTMD İç Çevre Kalitesi Teknik Komitesi Başkanı Prof. Dr. Macit Toksoy, UVC ile dezenfeksiyon konusunda özellikle tasarıma yönelik literatür araştırmalarında yeterli bilgiye ulaşamadıklarını ve bu seminer ile UVC ile mikropkırma teknolojisinin içerdiği tüm disipliner alanlarda, güncel araştırmaların değerlendirilmesi ışığında bilgi paylaşmayı hedeflediklerini söyledi. Toksoy, Mart 2020’de salgın başlangıcından sonra komite olarak yapılan çalışmaları özetledi.

Devamını oku...

ICSG İstanbul 2021

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250