GF Hakan Plastik, 23-27 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşen ZeroBuild’20 Uluslararası Forumu’na KeyNote Poster Bildiriler sponsoru oldu. Forumun gerçekleştiği beş gün süresince teknoloji oturumları, özel iletişim ağı fırsatları ve odaklanmış sunumları ile Sıfır Enerji Binalar‘ın nasıl geliştirileceği ve dönüşümün nasıl sağlanacağı konusunda bilgiler paylaşıldı. Sıfır Enerji Binalar'a dönüşüm konusunda dünyanın dört bir yanından birçok lider ve yenilikçi bir araya geldi.

Devamını oku...

Yangına karşı mücadelede elimiz boş değil
“Aslında yönetmeliklerde ve bu doğrultuda hazırlanan şartnamelerde tüm detaylar çok net. Ancak uygulamada denetlemelerin çok daha sıkı yapılması ve yaptırım uygulanması gerekiyor”.

Devamını oku...

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, ‘17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 21. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, riski depremin değil güvensiz yapıların oluşturduğunu vurguladı. Tayfun Küçükoğlu, “17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 21. yıldönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz. Bu deprem sadece Marmara Bölgesi değil tüm Türkiye için bir milat oldu. Türkiye İMSAD olarak bir daha aynı acıların yaşanmaması için üzerimize düşen her türlü vazifeyi yerine getirmeye hazırız. Dolayısıyla kentsel dönüşümü hızlandırmalı, binaları yenileme ve güçlendirme çözümünü bu süreçte iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Devamını oku...

Atık su sistemleri bulaşma riski yüksek olan bu tür virüslerin yayılmasında kritik bir rol oynuyor. SARS salgınının ardından Dünya Sağlık Örgütü, Hong Kong binalarının tuvalet giderlerindeki sifonların (P ve S sifonlar gibi) kirli ve enfekte olmuş hava damlacıklarının hanelerin içine sızdığını ortaya çıkaran bir çalışma yayınladı. Daha basit bir ifade ile virüsün hatalı ya da eksik atık su tesisatıyla bulaştığı saptantı.

Devamını oku...

Kentleşme, nüfus artışı ve sanayi gelişimi temel altyapı çözümlerinin de çağdaş standartlarda oluşturulmasını zorunlu kılıyor. GF Hakan Plastik her biri testlerden geçirilen, uluslararası normlarda üretilen boru sistemleri ile altyapı projelerinin güvenli ve verimli şekilde oluşturulmasında önemli bir hizmet sağlıyor. Koruge ve PE100 boru sistemleri, hafif, kolay ve güvenilir montaj; ek parça alternatifi, dayanıklılık gibi özellikleri ile ürün gamında ön plana çıkıyor.

Devamını oku...

Tüm dünyayı sarsan yeni tip koronavirüse (COVID-19)karşı ilk günlerden itibaren etkin hijyen politikalarıyla başarıyla mücadele eden E.C.A. markalı teknik ürün grubu üreticisi, Valf Sanayi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. Kuruluş, su ve gaz mamulleri üretimi kapsamında Türkiye’de belge sahibi olan ilk kuruluş oldu.

Devamını oku...

Covid 19 sürecinde de eğitimlerine ara vermeyen GF Hakan Plastik, satış ekibi, bayileri ve sektör profesyonelleri ile gerçekleştirdiği online eğitimlerle bir yandan sektör ihtiyaçlarını değerlendirirken bir yandan da bilgi tazelemesi yaptı.

Devamını oku...

Yaşam şartlarımızı kökten deği̇şti̇ren covid-19 salgının yayılmasında atık su tesi̇satının etki̇si̇ni̇ ve alınabi̇lecek önlemleri̇n neler olduğunu öğrenmek i̇ster mi̇si̇ni̇z?

Devamını oku...

Zero Build 2020

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250