90 ülkede 250’den fazla üretim tesisi ile alçı bazlı yapı malzemelerinde geniş performans çözümleri sunan Knauf, ıslak hacim çözümleriyle projelerin ihtiyacına özel ürünler sunuyor. İç ve dış mekanlarda kullanılabilen, neme ve suya dayanım sağlayabilen Knauf ıslak hacim çözümleri, küf ve mantar oluşumunu engelleyen özellikleriyle de sağlıklı alanların oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Devamını oku...

Zorlu koşullara karşı uzun ömürlü olması, daha az plastik malzeme kullanımı ile karbon ayak izini azaltması ve %100 geri dönüştürülebilmesi gibi özellikleri PP-RCT'yi geleceğin tesisat malzemesi yapıyor. GF Aquaystem PP-RCT Boru Sistemi, yeni nesil ham maddesi ve üstün özellikleri ile sadece yapılara değil, geleceğin şekillenmesinde de rol üstleniyor.

Devamını oku...

Yüz yüze eğitimin 6 Eylül 2021 tarihinde tüm kademelerde başlayacağının açıklanmasının ardından, öğrencilerin sağlığını koruması ve okulların tekrar kapanmasına yol açacak durumların engellenmesi için üst düzey hijyen önlemleri alınıyor. En riskli alanların başında gelen tuvaletler için yüzey temasını sıfırlayan armatürler başta olmak üzere geliştirilen yeni nesil çözümler, eğitim-öğretim süreci boyunca beklentileri karşılamaya hazırlanıyor.

Devamını oku...

Dünya plastik boru sektöründe lider marka Wavin’in de bağlı olduğu Orbia, küresel anlamda sürdürülebilirlik vizyonunu tüm ülkelerle paylaştı. Güvenli, verimli, sağlıklı ve hijyenik su tedariki ve iklim değişikliklerine karşı dirençli şehirler üzerine çalışmalarını sürdüren Wavin, sürdürülebilirlik planlaması kapsamında 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu ve 2025’e kadar depolama alanlarında sıfır atık hedefliyor.

Devamını oku...

Türkiye topraklarının büyük çoğunluğu çeşitli aktif deprem kuşakları üzerinde yer alıyor. “Deprem öldürmez, tedbirsizlik öldürür” cümlesini sıklıkla duyuyoruz. Depremin yaşanmasına engel olabilmek mümkün değil, ancak olası zararlarını en aza indirmek, hatta tamamen ortadan kaldırabilmek elbette mümkün.

Devamını oku...

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, ‘17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 22. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, depreme hazırlık için kentsel dönüşümün hızlanması ve hane halkının kaynaklarının bir kısmını bilinçli bir şekilde deprem güvenliğine aktarması gerektiğini vurguladı. Tayfun Küçükoğlu, “Depreme hazırlık; toplum olarak uzun zamandır orta-uzun vadeli planlar yaparak aşmamız gereken hayati konulardan biri. Gelecekteki refahımız, çocuklarımıza sağlıklı, güvenli binalar ve kentler bırakmak için bugün konforumuzdan fedakârlık yaparak, orta-uzun vadeli planlarla hareket etmemiz büyük önem taşıyor. Doğal afetlerin verdiği mesaj; sadece düzeltici değil, önleyici faaliyetlerin de hızlandırılması gerektiği yönünde. Önceliğimiz; dayanıklı, çevre dostu yapılarla can ve mal güvenliğini sağlamak olmalı” dedi.

Devamını oku...

Muhteşem deniz manzarası ve mimari özellikleri ile ön plana çıkan Nidapark İstinye projesinin tesisat sistemlerinde GF Hakan Plastik güvencesi!
Çevre dostu projeleriyle adından söz ettiren Tahincioğlu’nun Emlak Konut GYO ile birlikte yürüttüğü Nidapark İstinye projenin tesisat sisteminde TS EN13501, DIN4102 yanıcılık ve DIN4109 sessizlik standartlarına uygun şekilde üretilen yapı mevzuatına ve yangın yönetmeliğine uygun GF Silenta FR ve temiz su sistemlerinde ise GF Aquasystem PP-R ürünleri tercih edildi.

Devamını oku...

BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı destekleyen GF Piping Systems’ın bünyesinde bulunan GF Hakan Plastik, çevresel sürdürülebilirlik hedeflerini üretim tesislerinde uygulamayı sürdürüyor. Bu doğrultuda 2020-2025 stratejisinde en önemli maddelerden biri, enerji verimliliğinin %10 artırılması.

Devamını oku...

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250