GF Hakan Plastik, 1973 yılından beri yayımda olan Türkiye’nin ilk ve tek malzeme kataloğu YAPI KATALOĞU çatısı altında, 27.kez hayat bulan “ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri”nde GF Silenta Extreme ürünü ile Yapıda Yenilikçi Ürün Yapı Kataloğu Özel Ödülü‘ne layık görüldü. Yapıda Yenilikçi Ürün, Fikir ve Sektörel Pazarlama olmak üzere 3 ana kategoride sahiplerini bulan Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’nde ödül kazanan GF Hakan Plastik, yenilikçi ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

Devamını oku...

Sağlıklı ve sürdürülebilir ortamlar inşa etme amacı kapsamında sel, kuraklık, yüzey suyu kirliği, yeraltı suyunun tükenmesi ve ısı stresi problemlerine çözüm üreten Wavin, globalde “I’m Your City (Ben Senin Şehrinim)” isimli filmin devamını getirdi.

Devamını oku...

Pandemi nedeniyle eğitim çalışmalarını çevrim içi düzenlediği etkinliklerle sürdüren GF Hakan Plastik, uzun bir aradan sonra ilk kez Çerkezköy üretim tesislerinde Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerini ağırladı.

Devamını oku...

Yarım asır boyunca sıcak & soğuk su tesisatı, ısıtma ve soğutma, atık su drenajı, yağmur suyu yönetimi, altyapı ve kanalizasyona yönelik ürün ve çözümleriyle öne çıkan Wavin, çevre ve insan sağlığı konusunda sektörde devrim yaratacak adımlar atıyor. Plastik boru sektöründeki birçok ilkte imzası olan Wavin, son olarak PPR insörtlü parçalarının metal kısmından nikel kaplamayı kaldırarak hijyenik suya erişim konusunda çığır açacak yeni bir dönem başlatıyor.

Devamını oku...

Şehirlerde yaşanan büyüme ile birlikte, artan karbon emisyonları başta olmak üzere çevresel zorluklar giderek çoğalıyor. Yeni dünyada karbondan arındırılmış, sürdürülebilir ve esnek kentsel ekosistemler öne çıkarken binalar enerji tüketiminin yüzde 40'ını oluşturuyor. Şehirlerin sorunlarına yanıt verecek çözümler tasarlayan plastik boru sektörünün öncü markası Wavin, geliştirilmiş dijital modelleme araçlarıyla inşaat süreci boyunca zaman ve kaynak ihtiyaçlarının en doğru şekilde tahmin edilmesini, ürün tasarımının geliştirilmesini sağlıyor. Bu sayede daha iyi bir kentsel yaşam için ekonomik ve çevresel faydalar sunuyor.

Devamını oku...

Sürdürülebilir bir dünya için daha fazlasının yapılması gerektiği bilinci ile GF Hakan Plastik, proje ve aksiyon planlarını hayata geçirmeye başladı. Bu planlar çerçevesinde gerçekleştirdiği adımlardan biri de sorumlu üretim yaklaşımı ile ürünlerine almış olduğu Çevresel Ürün Beyanı oldu.

Devamını oku...

Dünya plastik boru sektöründe sunduğu ürün ve çözümlerle öncü konumda olan Wavin, 50. yılında da tesisatçıları unutmadı.
Wavin Academy ile Türkiye nin dört bir yanındaki tesisatçıları eğiten Wavin, son olarak 14 Eylül- 7 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen “Wavin ile kim tutar seni” kampanyası ile tesisat ustalarına toplam 110 bin TL’lik alışveriş çeki dağıttı.

Devamını oku...

Kalite yönetimi, müşterinin beklentisinin aşılmasını hedefleyen, ekip çalışmasını destekleyen, tüm süreçlerin gözden geçirilmesini ve iyileştirilmesini
sağlayan bir yönetim felsefesidir. GF Hakan Plastik, kalite anlayışı ve hedeflerini, tesislerinde kurmuş olduğu sistemlerden müşterilerine sunduğu ürün/hizmetlere kadar her aşamaya yansıtmayı ilke ediniyor.

Devamını oku...

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Mekanik Tesisat Mühendisleri Derneği (MTMD) ve Borusan Mannesmann ev sahipliğinde gerçekleştirilecek MechTalks etkinlikler serisinin ilk lansman toplantısı 25 Kasım 2021’de Sait Halim Paşa Yalı’sından canlı yayınlanacak. MechTalks, mekanik tesisat sektörünün bugününe ve geleceğine ışık tutacak vizyoner konuşmacıları ağırlayacak.

“İklim Krizi ve Pandemi Döneminde Bina Mekanik Sistem Adaptasyonu” teması ile düzenlenecek MechTalks’ta panelistler arasında Filiz Pehlivan, Mustafa Bilge, Burak Rıza Toraman, Hüseyin Erdem ve Meriç Sapçı yer alacak. Değişen iklim şartları ve post-pandemi dönemine dair öngörülerin yanı sıra geleceği bugünden yakalamak için alınacak aksiyonlar ve eylem planları üzerine panelistler değerli görüşlerini paylaşacak. MechTalks moderatörlüğünü ünlü TV sunucusu Merve Yıldırım gerçekleştirecek, AKUT Kurucusu Nasuh Mahruki ise konuk konuşmacı olarak vizyoner bir sunum yapacak.

İzleyicilerin internetten canlı olarak izleyebileceği MechTalks sponsorları arasında Birleşim Mühendislik, Daikin, Doğu İklimlendirme, Form, İSİB, Systemair, Trox, Üntes ve Viessmann bulunuyor.

Mechtalks hakkında detaylı bilgiler www.mechtalks.com adresinden alınabiliyor.

TTMDMTMDBorusan Mannesmann