Genel

9. İnşaat ve Konut Konferansı dijital ortamda inşaat sektörünü bir araya getirdi. Eventuum tarafından gerçekleştirilen Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en seçkin buluşması sayılan, bu yıl dokuzuncusu İnşaat ve Konut Konferansı özel canlı yayını 2310 kişinin kaydı ile gerçekleşti.

İnşaat ve Konut Konferansı özel canlı yayını 18 Ocak 2022 Salı günü saat 13:30’da çevirim içi (online) olarak gerçekleşecek. Ücretsiz katılım ile tüm Türkiye’ye canlı yayınlanacak konferansın etkileşim alanının binlerce kişiye ulaşması öngörülüyor.

Dünya genelinde yapılan ankette kişilerin büyük çoğunluğu teknolojik ilerlemenin dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanıyor (yüzde 72). Bu sonucu; Çin, Hindistan, Almanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki genel halkı temsil eden Bosch Tech Compass anketi elde etti. Anket, küresel olarak ilk kez CES 2022'de başladı. Teknolojinin hayatın birçok alanında yönlendirdiği hızlı ve derin değişimler göz önüne alındığında Bosch Tech Compass, insanları teknolojik ilerlemenin küreselleşen bir dünya üzerindeki olumlu etkisine daha yakından bakmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bosch'taki tüm ürün sınıfları ağa bağlanabilir
Akıllı evler: Ağa bağlanabilir cihazların satışları yüzde 50 arttı.
Akıllı otomobiller: Bosch, mobilitenin yazılım tanımlı geleceğini şekillendiriyor.
Yapay zekâ: Sensörler, orman yangınları hakkında erken uyarılar sağlıyor ve tıbbi teşhisleri destekliyor.
Bosch Tech Compass: Anket katılımcılarının çoğunluğu, teknolojiyi daha iyi bir dünyanın anahtarı olarak görüyor.
Tanja Rückert: “Yapay zekânın ve nesnelerin internetinin gerçek katma değer sağlamanın en iyi yolu olduğuna inanıyoruz.”

2019 Yılında profesyonel iş kadınlarının ve kadın girişimcilerin birbirlerini desteklemesi ve iş geliştirmeleri amacıyla kurulmuş Türkiye'nin ilk ve tek kadın sosyal medya ağı niteliği taşıyan İşKadını.Net'in ulusal projesi "Oyuna Geri Dönüyoruz" 22 Kasım 2021’de başladı.

Koordinatörlüğünü Çankaya Üniversitesinin yaptığı, TTMD’nin Proje ortağı olduğu “iCOINS-KOBİ'ler için Endüstri 4.0 Yeterlilikleri –Farkındalığı Artırma Araçları” projesi kapsamında, KOBİ’ler için Endüstri 4.0’ın farkındalıklarının artırılması için içerikler hazırlandı. Avrupa Birliği ERASMUS+ desteği alan projenin ortakları arasında İtalya, İspanya, Finlandiya ve Türkiye'den Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) de yer alıyor.