Genel

Bosch Healthcare Solutions, Randox Laboratories Ltd. ile birlikte, dünyanın ilk tam otomatik moleküler tanı testlerinden birini geliştirdi.
Bosch CEO’su Dr. Volkmar Denner: “Bosch’un hızlı COVID-19 testi, pandeminin yayılmasını kontrol altına almaya ve bulaşma zincirini daha hızlı kırmaya yardımcı olacak.” Bosch, doktor muayenehaneleri, hastaneler, laboratuvarlar ve sağlık merkezleri gibi sağlık tesislerine, yeni COVID-19 hızlı testiyle yardımcı oluyor.
Hızlı test, ayırıcı tanı için eşzamanlı olarak 10 solunum patojenini teşhis edebiliyor ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) gereksinimlerini karşılıyor.

Yüksek teknolojili ürün ihracatında yeni pazarlara açılmayı hedefleyen Türk sanayicisi, 20 – 24 Nisan tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek Hannover Messe fuarına hazırlanıyor. Endüstri 4.0’dan yapay zekaya, 5G’den akıllı lojistiğe kadar sektördeki en yeni trendlerin ve konuların ele alınacağı fuara Ticaret Bakanlığı desteğiyle milli katılım organizasyonu düzenlenecek. Almanya’daki fuarda Türkiye’yi temsil eden markalar Bakanlık tarafından desteklenecek. “Endüstriyel Teknoloji” alanında dünyada lider konumda bulunan fuar, yerli firmaları ihracat stratejisi doğrultusunda hedef ülkelerle bir araya getirecek.

MÜKAD 8 Şubat cumartesi sabahı De Monti Otel’de düzenlediği kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.

Makina Mühendisi Semih Çalapkulu, "Ünlü ilim/bilim adamımız, “Sibernetik Babası” El-Cezeri hakkında bilmemiz gereken bilgileri toparlamak istedim" diyerek aşağıdaki makaleyi hazırladı. Keyifli okumalar...

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Ocak 2020 Sektör Raporu’na göre, TÜİK inşaat sektörü güven endeksi 2020 yılına çok önemli bir artış ile başladı. Geçen yılı kademeli ve sınırlı bir artış ile kapatan sektörün güven endeksi yeni yılın ilk ayında 15,6 puan birden arttı. 2019 yılında kademeli ve kırılgan bir artış gösteren yeni inşaat işleri siparişlerinde de sıçrama yaşandı. Yeni inşaat işleri siparişleri ocak ayında, bir önceki aya göre 16 puan yükseldi.

Elâzığ Sivrice’de, 24 Ocak 2020 günü 20.55’te meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklamada bulunan Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık, depremlerin oluşturacağı zararları azaltmanın en etkin yolunun kaliteli ve güvenliği kanıtlanmış betonlarla depreme dayanıklı yapılar inşa etmek olduğuna dikkat çekerek “Artık fay hatlarını değil, depreme dayanıklı yapılaşmayı konuşmalıyız.” dedi.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250