Genel

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Mart 2021 Sektör Raporu’na göre, inşaat malzemeleri sanayi üretimi, yeni yılın ilk ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 arttı. 2020 yılını 2019’a göre üretimde yüzde 9,1 büyüyerek kapatan inşaat malzemeleri sanayisi, geçen yılın son çeyreğinde yaşanan yüksek üretim artışını yeni yılın ilk ayında da sürdürdü.

Ters İnovasyon, Oksijendir

1970 ve 1980'lerde küresel şirketlerin çoğu dünyayı 3 parçaya ayırmıştı.
1. Birleşik Devletler ve Kanada
2. Batı Avrupa
3. Japonya
Eğer dördüncü bir parça varsa o da dünyanın geri kalanı idi.

Dünyanın geri kalanı için herhangi bir ürüne, araştırmaya, inovasyona gerek duyulmazdı. En kolay olan, var olan ürünü diğer coğrafyalara uyup uymadığına bakmadan ihracat yapmaktı. Peki işe yaradı mı? Tabi ki hayır!

MÜKAD 2.Olağan Genel Kurul'u 31.03.2021 tarihinde Ankara De Monti Otel 'de yapıldı. Züleyha Özcan 2. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi

Şirketlerin çoğunda alışılagelmiş bazı kalıplar vardır. Hepimiz bunları öylesine kabullenmişizdir ki, herkese çok normal gelir. Onu heterojen hizmet dağılımı olarak adlandırıyorum.

Orta Asya, Rusya ve Ortadoğu’yu Avrupa ve Atlantik pazarlarına bağlayan İstanbul’da, akıllı şehirler, teknoloji, su, çevre ve enerji sektörlerinin yerli ve yabancı karar vericilerini bir araya getiren ve bu yıl İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde 04-05 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan, '8. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı ICSG, Akıllı Şehirler hususunda “Avrasya’da küresel ölçekte düzenlenen tek organizasyon” ve “sektörün uluslararası ölçekteki tek” ve en önemli faaliyet alanı konumunda.

Deloitte Türkiye’nin sponsorluğunda gerçekleşen “Akıllı Stratejik İş Dönüşümü” oturumunda dijital dönüşümün beraberinde getirdiği yenilikler ve şirketlerin stratejilerine olan etkileri görüşüldü.Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde düzenlenen ve moderatörlüğünü Deloitte Türkiye Danışmanlık Lideri Hakan Göl’ün yaptığı “Akıllı Stratejik İş Dönüşümü” panelinde Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Harvard Üniversitesi Strateji ve Ekonomi Profesörü Dr. Mark Esposito, Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu ve Yıldız Holding CEO’su Mehmet Tütüncü yer aldı.

ICSG İstanbul 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250

ISAF Security Safety 2021