Genel

2000 yılından beri Saint-Gobain Grubu içerisinde çeşitli kademelerde görev alan Aykut Aydoğan, Saint-Gobain Türkiye CEO’su olarak atandı. Aydoğan, bu yeni görevi ile birlikte Saint-Gobain’in Türkiye’de faaliyet gösteren Weber, Rigips ve İzocam firmalarının sorumluluğunu üstlendi.

Sürdürülebilirlik kavramını iş süreçlerinin temel taşı olarak gören Borusan, 2009 yılından beri düzenli olarak hazırladığı Sürdürülebilirlik Raporu’nun 10’uncusu yayınladı. Dünyadan aldığı ilhamla geleceğe ilham vermek için sürdürülebilirlik çalışmalarını ݳ olarak adlandırdığı İklim, İnsan ve İnovasyonu odak alanlarında yürütecek olan Borusan Grubu, raporu da bu yaklaşımla hazırladı. Sürdürülebilirliği paydaş temelli bir yapılanma olarak gören ve belirlediği odak alanlarında “fayda” üretmeyi hedefleyen Borusan Grubu, faaliyet gösterdiği üretim, makina ve güç sistemleri, otomotiv, lojistik ve enerji sektörlerinde 2019 ve 2020 yıllarının tamamını kapsayan iki yıllık sürdürülebilirlik çalışmalarını rapora yansıttı.

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Haziran 2021 sonuçlarına göre, haziran ayında 2,89 milyar dolar seviyesine ulaşan inşaat malzemeleri ihracatı ile endeksin ölçülmeye başlandığı 2013 yılı ağustos ayından bu yana en yüksek aylık ihracatı gerçekleşti. İnşaat malzemeleri ortalama ihracat birim fiyatlarının da önemli ölçüde yükseldiği haziran ayı itibarıyla yıllık (son 12 aylık) inşaat malzemeleri ihracatı değer olarak 25,86 milyar dolar ile tarihin en yüksek seviyesine çıktı.

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, Londra'da heyecan dolu iki yarışın ardından serinin ilk Dünya Şampiyonunu belirleyecek 2020/21 sezon finali için Berlin'deki Tempelhof Havalimanı pistine geri dönüyor.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri, güç çözümleri, otomasyon ve enerji verimliliği alanlarında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Danfoss'un, 3,3 milyar dolara Eaton Hydraulics'i satın almasının ardınan Rekabet Kurumu'nun onayıyla birleşme tamamlandı. Şirket Üst Yöneticisi Aron Bensason , "Danfoss buna özellikle birleşme diyor, iki büyük gücün birleşmesi" ifadesini kullandı.

NORDBORG, DANİMARKA – Danfoss Eaton’ın hidrolik şirketinin 3,3 milyar dolarlık (yaklaşık 3 milyar €) devrini, gerekli tüm düzenleme onayları ve kapanış koşulları teyit edildikten sonra resmi olarak tamamladı. Bu hamleyle birlikte, Danfoss Grubu üçte bir büyüyecek ve taşınabilir ve endüstriyel hidrolik alanında dünya liderliğine ulaşacak.

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250

ISAF Security Safety 2021