Genel

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırılar karşısında sanayiciler, KOBİ’ler ve teknoloji girişimcilerinin üzerindeki yükü hafifletmek ve bu süreçten güçlenerek çıkmalarını sağlamak amacıyla harekete geçti.

TMMOB Başkanı Yunus Yener; "Türkiye dünyadaki en etkin deprem kuşakları arasında yer alan Akdeniz-Alp-Himalaya kuşağı üzerindedir. Ülke toprakları ile sanayi ve barajlarının büyük kısmı bu aktif deprem kuşağının üzerinde yer almaktadır. Bu gerçekliğe karşı etkili önlemler alabilmek için, depremin çok disiplinli bir mühendislik, mimarlık, şehir plancılığı alanı olarak görülmesi gerekir" dedi.

MÜKAD kuruluş amaçlarını ve bu amaçlara yönelik olarak yaptıkları çalışmalarını doğru anlatabilmek için tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Temmuz ayında bu kapsamdaki çalışmaları içerisine İstanbul firma ziyaretlerini alan MÜKAD yetkilileri ziyaret programı daha önceden oluşturulan ALDAĞ A.Ş. ve ALARKO CARRİER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. yetkililerini ziyaret etti.

İnşaat Maliyet Endeksi, Mayıs 2018 de aylık %2,95 arttı

İnşaat maliyet endeksi (İME), 2018 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre %2,95, bir önceki yılın aynı ayına göre %23,04 arttı. Bir önceki aya göre malzeme endeksi %4,01, işçilik endeksi %0,58 arttı. Ayrıca, bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksi %26,58, işçilik endeksi %15,63 arttı.

Türkiye'nin ve İstanbul'un tanıtımına 30 yıldır önemli katkı sunan ve “Dünyanın En İyi Açık Su Yüzme Organizasyonu” seçilen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı için yerli ve yabancı toplam 2 bin 400 yüzücü Pazar gününü bekliyor. Yarıştan bir gün önce 21 Temmuz Cumartesi günü Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda “Show Swim” etkinliği yapılacak ve kurulacak etkinlik alanından tüm misafirler ücretsiz olarak faydalanacak.

MÜKAD ( Mühendis Kadınlar Derneği ),Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Emin Koramaz’ı makamında ziyaret etti. MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Züleyha Özcan 28.06.2018 tarihinde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Emin Koramaz’ı makamında ziyaret ederek, öncelikle TMMOB seçimlerindeki başarısından dolayı kutlama ve başarı dileklerini ilettiler. Yanısıra merak edilen MÜKAD kimdir ve ne yapıyor sorularına açıklık getirdiler.

Smart Future Expo 2018

Aqua Therm Tashkent 2019

27 Şubat-01 Mart 2019
Aqua 300 230 EN

teskon + SODEX İzmir 2019

ICSG İstanbul 2019

ISK - SODEX Istanbul 2019