yilbasi

Genel

Hande Muğlalı / B2B Pazarda Segmentasyon
B2B şirketlerde (İşletmeden İşletmeye satış yapan) müşteri segmentasyonu genellikle firmografik yapılır. Yani müşterimiz olan şirketlerin büyüklüğüne (veya işlem yoğunluğuna) ve sektörüne göre ayrım yapılmaktadır.

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Aralık 2020 Sektör Raporu’nda, inşaat sektörü ve inşaat malzemeleri sanayisinin 2021 yılı performansını, pandeminin seyri, para politikası ve reformların belirleyeceği vurgulandı. Raporda, inşaat malzemeleri sanayi üretiminin ekim ayında bir önceki yılın ekim ayına göre yüzde 18,2 arttığı, bu yükselişte içeride mevcut inşaat işlerindeki canlanma ile özellikle dış pazarlardaki talep artışının etkili olduğu belirtildi.

İnsan Odaklılık Felsefesi - Hande Muğlalı
Şirketin varoluş amacının temelinde, kurduğu insan etkileşimleri yer alır. İnsan etkileşimlerini potansiyel ve mevcut müşterileri, çalışanları ve direkt ve doğrudan temas ettiği tüm insanlar oluşturur. Buna tedarikçileri, iş ortakları ve paydaşları da dahildir. Bu ekosistemde herkesin fayda görmesi hedef alınır.

Çalışan sesi şirketlerin gelecek öngörüsünü gerçeğe yakın kılacak ve gelecekteki vizyona yaklaşma olasılığını ortaya koyacak bir konu.

Semih ÇALAPKULU-Makina Mühendisi- Makale - DÜNYAYI ve TÜRKİYEYİ 2040 YILINDA NELER BEKLİYOR

Misafir kabul etmeyin, misafirliğe de gitmeyin! Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Onur Turan, pandemi kısıtlamaları nedeniyle dışarıda buluşamayan insanların evlerde çok sık bir araya geldiğini ve bunun da bulaş riskini artırdığını belirtti. Turan, “Çok zorunlu değil ise, yaşadığınız eve misafir kabul etmeyin, başkalarının evine ziyarete gitmeyin” uyarısı yaptı.

ISAF Security Safety 2021