Genel

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, iş dünyasının önde gelen sivil toplum örgütlerinden TÜSİAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

“Dirençli Şehirler ve Şehrin Dönüşümü’’ temasıyla 24-27 Mart’ta düzenlenen Kartepe Zirvesi sona erdi. Dört gün süren zirvenin son oturumunun konuğu ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı oldu. Konuşmasında şehirleri düzenlemenin önemine dikkat çeken Ortaylı, “sanayiyi planlı bir şekilde verimli topraklardan kaydırırsak gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakırız” dedi.

Bilgi teknolojileri sektörünün en hızlı büyüyen firmalarından MechSoft, yıllardır distribütörlüğünü yürüttüğü tasarımcı dostu yazılım BricsCAD’in “exclusive partner”ı oldu. HEXAGON ve Bricsys işbirliği ile geliştirilen BricsCAD, yapay zeka uygulamaları ve benzersiz altyapısıyla tasarımcılara performans ve stabilite sağlıyor. Ayrıca BricsCAD Windows, MacOS ve Linux üzerinde çalışabilen sektördeki tek uygulama olma özelliğini de taşıyor.

Paranızı değerlendirmek ve emlak yatırımı yapmak istiyorsanız yatırım amacıyla ev almadan önce bazı konularda dikkatli olmanızda yarar var. Evin tapusunu incelemek, arsanın durumuna dikkat etmek, evin metrekaresini doğru öğrenmek, aidatı öğrenmek, kira çarpanını hesaba katmak, evin lokasyonuna ve ulaşım olanaklarına dikkat etmek, bütçenizi doğru yönetmek bunların başlıcaları. Hem paranızı doğru değerlendirmek hem de ileride pişmanlık yaşamamak için yatırım için ev alırken dikkat edilmesi gereken noktaları detaylıca incelemeyi unutmayın!

Samsung Türkiye bünyesinde yer alan Servis ve Müşteri Hizmetleri Departmanı tarafından hayata geçirilen ‘Kesintisiz İletişim’ stratejisi, Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 25. Geleneksel Tüketici Ödülleri’nde ödüle layık görüldü. Şirket, satış sonrası servis ve hizmetler için uyguladığı müşteri odaklı çözümler ile ‘Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma’ ödülünün sahibi oldu.

18 Mart Küresel Geri Dönüşüm Günü kutlanıyor.
İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, yedinci doğal kaynak olan geri dönüştürülebilirlerin önemini vurgulayarak, gezegenimizi kurtaralım, geri dönüşümü destekleyelim çağrısı ile 18 Mart Dünya Geri Dönüşüm Günü’ne özel açıklamalarda bulundu