Genel

Honeywell (NYSE: HON), uçuş sırasında havayolu yolcularını ve mürettebatını daha iyi korumak için tasarlanan yeni Honeywell Güvenlik Paketleri ile daha güvenli ve daha sağlıklı bir seyahat ortamı oluşturulmasına yardımcı oluyor.

HAN Spaces’in öncülüğünü yaptığı MESS ve Nurus sponsorluğunda hayata geçen ortak düşünce ve proje platformu RE-SET Workspace, FutureBright Araştırma şirketinin katkılarıyla “Pandemi Sonrası İş Dünyası ve Çalışma Alanları Beklenti Araştırması”nı yayınladı.

MAKALE - Semih ÇALAPKULU -Mak. Müh.

Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, 11 Mart 2020 tarihindeki basın toplantısında açıkladığı ilk vakayla, Türkiye’mizin gündemine getirdiği korona virüsü (corona virus) gerçeğiyle tanışmamızla tüm toplumun yaşantısında radikal değişimlere sebep olmuştur. Şüphesiz korona virüs etkisi ve değişimi global’de de yaşandı ve süreç halen devam etmektedir. İngiliz Satınalma ve Tedarik Enstitüsü (CIPS) Direktörü Duncan Brock, konuya ilişkin açıklamasında inşaat sektörünün toparlanmasının uzun yıllar alabileceğini belirterek, "2008 küresel ekonomik krizi sonrası hala tam olarak iyileşemeyen inşaat sektörü, küresel çapta salgının yarattığı üretim boşluğu nedeniyle 10 yıl daha geriye gitti." değerlendirmesinde bulundu.

2040 YILINDA NE OLACAK? Semih ÇALAPKULU (Makina Mühendisi)
İnsanlığın 21.yüzyılla birlikte, ivmesi yükselerek popülasyonu da arttı. Popülasyonun artışı demografik verilerin iyi yorumlamasıyla sağlanabilecektir.

Kuzu Grup’ta Mekanik Grup Şefi olarak görev yapan, Makina Mühendisi Semih ÇALAPKULU'nun hazırladığı, Trigonometri İlminin Kurucusu matematik ve astronomideki hizmetleriyle bilim tarihinde önemli bir yer tutmuş Ebu’l Vefa el-Buzcani hakkında hazırladığı Makalesi'ni sunuyoruz.

Bosch Healthcare Solutions, Randox Laboratories Ltd. ile birlikte, dünyanın ilk tam otomatik moleküler tanı testlerinden birini geliştirdi.
Bosch CEO’su Dr. Volkmar Denner: “Bosch’un hızlı COVID-19 testi, pandeminin yayılmasını kontrol altına almaya ve bulaşma zincirini daha hızlı kırmaya yardımcı olacak.” Bosch, doktor muayenehaneleri, hastaneler, laboratuvarlar ve sağlık merkezleri gibi sağlık tesislerine, yeni COVID-19 hızlı testiyle yardımcı oluyor.
Hızlı test, ayırıcı tanı için eşzamanlı olarak 10 solunum patojenini teşhis edebiliyor ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) gereksinimlerini karşılıyor.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250