Petrol

02 Nisan 2015 Perşembe günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan 12. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı Petroleum İstanbul, sektörün en önemli oyuncularıyla, bayileri ve sektör alıcılarını buluşturmayı sürdürüyor.


Büyük ilgi gören fuar,  “Bayi Kart” uygulaması ile fuara davet ettikleri 13 bin bayii ağırlayacak. Fuara katılan, BP, Petrol Ofisi, Opet,  Aygaz, Tüpraş, Lukoil Socar, TPPD, İpragaz, GO, Aytemiz, gibi dev firmaların yanı sıra sektörün yan ürünlerinin yer aldığı tedarikçi firmalar da bayiler için çok özel promosyonlar ve programlar hazırladılar.

Sektör yetkilileri bayilerin dertlerini dinleyecek
Ayrıca bayiler için,  11. Hall’de saat:14.00-16.00 arasında, kamudan sektör yetkililerinin katılacağı bir toplantı düzenlenecek. EPDK Tarifeler Dairesi Başkanı Mehmet Ertürk, EPDK Denetim Dairesi Başkanı Mehmet İbiş, EPDK Petrol Piyasası Grup Başkanı Ruhsat ve Denetim Müdürü Mustafa K. Karabayır, PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar’ ın konuşmacı olarak katılacağı toplantıya bayilerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Eylül ayında yenilenecek İntifa Anlaşmaları, fuara ilgiyi artırdı
2015 yılı Eylül ayında binlerce bayinin dağıtım şirketi ile anlaşması sona erecek olması nedeniyle fuarın bayilerin yeni anlaşmalara imza atacağı ideal bir platform olarak da ayrı bir önem kazandığı belirten İstanbul Energy Week Başkanı A.Sertaç Komsuoğlu; “Akaryakıt, LPG ve madeni yağ piyasalarının toplam büyüklüğünün 100 milyar TL’yi aşıyor. ‘Petroleum Istanbul Fuarı ülke çapındaki 20 binden fazla akaryakıt, otogaz, madeni yağ ve tüplü LPG bayileri için büyük anlam ifade ediyor. Spesifik olarak bu bayilere hitap eden dünyadaki tek fuar. Bu yüzden bayiler için önemi büyük. Ancak bu yılki fuar, zamanlaması itibariyle de ayrıca bir önemi haiz. Rekabet Kurumu’nun kararıyla sektörde bayilik ve intifa sözleşmeleri 5 yılla sınırlandırılmış durumda. 18 Eylül 2015 itibariyle binlerce bayinin dağıtıcısıyla sözleşmesi sona eriyor. Dolayısıyla bu yıl akaryakıt dağıtım sektöründe bayi transferlerinin veya sözleşme yenilemelerinin oldukça fazla gündemde olduğu bir yıl. Dağıtıcısıyla, bayisiyle, ekipmancısıyla sektörün bütün unsurlarını aynı çatı altında toplayacak Petroleum Istanbul Fuarı’nın böylesi bir dönemde düzenlenmesi önemini daha da arttırıyor.” açıklamasını yaptı.

Fuara katılan futbolculara büyük ilgi var
Fuarda çeşitli stant etkinlikleri düzenleniyor. Öncelikle büyük kulüplerin sevilen futbolcularını katıldığı özel söyleşiler büyük ilgi görüyor. Bunun yanı sıra, hemen her stantta çeşitli canlı müzik gösterileri, şovlar ve promosyonlarla ziyaretçiler için eğlenceli aktiviteler düzenleniyor.

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018