Petrol

ARGE alanında akaryakıt sektörüne katma değer yaratacak yenilikçi çözüm ve ürünleri hayata geçiren Türkiye’nin önde gelen teknoloji firmalarından ASİS, ürün portföyünü geliştirmeye devam ediyor. Kurulduğu günden bugüne akaryakıt sektöründe uluslararası ve ulusal alanda komple istasyon çözümleri sunan ASİS, ürün yelpazesini 3D lazer kalibrasyon ve eşsiz görüntüleme sistemi 3D CalibeX-II®, ATEX sertifikalı mobil satış terminali MobileX®, UHT teknolojisiyle kablosuz taşıt tanıma sistemi Cyber® TTS ile genişletiyor.

3D Calibex
3D Calibex

3D Calibex
3D Lazer Kalibrasyon ve Eşsiz Görüntüleme Teknolojisi : 3D CalibeX - II® Dünyada İlk kez Tek Cihazda 3 yılı aşan AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilen 3D CalibeX® ile tank içindeki tüm ölçüler, 3 boyutlu olarak lazer sistemi ile elde ediliyor. Kalibrasyon robotu 3D CalibeX® ile yeraltında gömülü olan tankın tüm matematik modeli çıkartılabiliyor. Böylece tankın içerisindeki yakıtın hacmi en hassas şekilde ve net olarak belirlenebiliyor. Bu doğruluk ve hız sayesinde istasyonlar, yeraltı tanklarında gerçekte kaç litre akaryakıtları olduğunu görebiliyor, aynı zamanda da EPDK’nın denetleme ve kontrol amaçlı tebliğine uygun veriler üretilebiliyor.

3D CalibeX®, Asis’e ait PCT Patentli bir üründür.

En gelişmiş teknolojiyi kullanan ASİS, 3D CalibeX-II® ile CalibeX®’in bu muhteşem özelliklerine, eşsiz tank görüntüleme ve tank içi denetimini ekledi. Yeraltı tanklarındaki kalibrasyon problemini çözerek tank deformasyonunu izleyebilen böylece SIZINTI ve KAÇAK nedenlerini görüntüleyerek tespit edebilen ve ÇEVRE Uygulamaları adına da dünyadaki İLK ve TEK en son teknolojiyi sunan ASİS, 3D CalibeX-II® ile bir ilke daha imza attı.  

3D CalibeX-II® ile hem tankların hassas bir şekilde kalibre edilmesi hem de tank içi gözlem ve denetim yapılabilmektedir. Yüksek çözünürlükte görüntüleme sistemi ile tarama esnasında tank içinin canlı görüntüsü kayıt altına alınarak tank modellemeleri gerçek tank görüntüleri ile render edilir. Böylece tankların içinde çatlak, deformasyon, kalibrasyona engel borular, uygun olmayan mekanik montajlar, dalgıç ve emiş borularının durumu, korozyon, tank içi ve dışı tüm kaçaklar tespit edilebilmektedir.

3D CalibeX-II® bu özellikleri ile mükemmel bir yeraltı tank analiz teknolojisi sunar.

Yeraltı tankı lazer kalibrasyon ve HD görüntüleme teknolojisİ 3D CalibeX-II®, sadece 2” manşondan tankı gözlemleyerek işlem yapabilecek mikro boyutlardadır.

3D CalibeX-II®, Haziran 2015 döneminde “Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmeliği” ile devreye girmesi beklenilen ÇEVRE KANUNU çerçevesinde;
·    Lazer 3d modelleme ile yeraltı tanklarındaki kalibrasyonu yapabilen,
·    Tank deformasyonunu inceleyebilen,
·    Sızıntı ve kaçak durumlarını tespit edebilen “Çevre Uygulamaları” adına da dünyadaki İLK ve TEK teknolojiyi sunarak sektöre imzasını atıyor.

İstasyonlara Özel AteX Sertifikalı İlk ve Tek El Terminali: MobileX®

ASİS, akaryakıt istasyonlarındaki kartlı ve cam etiketli  sadakat satış sistemini mobilize ederek istasyonlarda hızı, verimliliği, güvenliği sağlayan, alt yapı maliyet ve süreçlerini önleyen MobileX® ile bir ilke imza attı. İstasyonlara özel dayanıklı tasarımı ve kolay kullanımı ile dikkat çeken MobileX® araç camındaki kimlik etiketi ya da müşteri kartını okuyabilecek ergonomik tasarıma sahiptir.

Kullanım kolaylığı ve kablosuz haberleşme teknolojisi sayesinde araç plakasını doğrudan otomasyona veya yazar kasaya göndererek plakanın ve müşterinin yanlış işlenmesini engeller.
Wireless teknoloji sayesinde tüm pompacıların satış yeteneğini esnekleştirir ve arttırır. Elde taşınabilir olmasından dolayı pompacı, her pompada bu cihazı kullanabilir ve satış yapabilir. Pompacıyı plakayı doğru girme derdinden kurtarır.

MobileX®, Asis’e ait Patentli bir üründür.

MobileX® araç üzerindeki araç kimlik etiketini, müşteri kartlarını, araç anahtarlığını, sahada müşteri tanıma bilgilerini okuyup gerçek zamanlı olarak merkez ile haberleşerek pompa üzeri okuyucuların görevini mobil olarak üstleniyor. Bir aracın yakıt almak üzere istasyona girmesi ve istasyondan çıkması arasındaki süreyi kısaltmasından dolayı hem iş verimliliğini arttırıyor, hem de satış sürecini kısaltıyor.

Dayanıklılığı, ergonomik tasarımı ile MobileX® sahada gerçek zamanlı satış çözümünde ilk ve tek üründür.

UHF Teknolojisi İle Kablosuz Taşıt Tanıma Sistemi: Cyber® TTS

Asis Genel Müdürü Yusuf Kaya, Bakan Yıldız'a bilgi aktarırken

Asis Genel Müdürü Yusuf Kaya, Bakan Yıldız'a bilgi aktarırken
Cyber® TTS; ulta yüksek frekans (UHF) teknolojisi ile üretilmiş araç kimlik birimlerinde esneklik ve teknolojik güvenlik sağlıyor. Tabancada okuma problemlerini ve ortam sorunlarını yok ediyor. Ekonomik ve hızlı montaj ile proje yaygınlığını destekliyor ve kablosuz odometre ile “KM” ve “CANBUS” verilerinin doğru ve online  izlenmesini sağlıyor.

Tabanca üzerindeki konum kontrol sistemi sayesinde tabancanın hareketini ya da tabancanın araçtaki konumunu tespit eder ve kontrol altında tutar. Kural dışı bir durum olması halinde otomasyon sistemine online iletir.

Cyber® TTS, hemen hemen tüm tabanca markalarına ve kılıflarına uygun tasarlanmış olup tüm tabancalarda kusursuz mekanik tasarımı ile her türlü tabancaya ve tabanca yuvasına uyum sağlamaktadır. Ürünün en önemli özelliklerinden biri gelişmiş, yenilikçi enerji yönetim sistemidir. Bu sayede enerji kaynağı pilleri yıllarca servise ihtiyaç duymadan çalışır. Kablosuz odometre ile online çalışarak km bilgilerini, çalışma saatini ve CANBUS’ dan aldığı araç bilgilerini satış anında online alır ve otomasyon sistemine gönderir.

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018