Yalıtım

Sağlık tesislerinde, hastaların mümkün olan en iyi sağlık hizmetinden yararlanmaları için sıkı gereksinimler bulunur. Armacell'in esnek ekipman yalıtımı, hastalar ve sağlık çalışanları için de daha güvenli ve daha rahat bir ortam sağlarken enerji verimliliğini artırmaya katkıda bulunur. Aksaklık diye bir seçeneğin olmadığı, güvenilir işlemler sunan çözümlerimiz dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Bu günün gönül rahatlığı, yarınlar için daha iyi sağlık güvencesi demektir.

Sağlık tesisleri için güvenilir yalıtım
Sağlık tesisleri için güvenilir yalıtım
Sağlık tesisleri için güvenilir yalıtım
pdf iconArmacell olarak günümüz sağlık hizmetleri endüstrisindeki zorlukları anlıyor ve projelerinizi başarılı bir şekilde tamamlamanıza yardım etmek istiyoruz. Planlamadan teslimata kadar 360 derece servisimiz, sizi yol boyunca destekliyor. Kapsamlı deneyimlerimize dayanan ustalığımızı paylaşarak projelerinizi başarıyla hayata geçirmenize yardım etmek istiyoruz. Projelerinizi yönetirken içinizin rahat olmasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

SAĞLIK TESİSLERİ İÇİN GÜVENİLİR YALITIM

ArmaFlex Class 0

ArmaFlex Class 0
ArmaFlex Class 0
ArmaFlex Class 0
Tıp ve sağlık tesislerinde, hastaların sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için sıcaklık, nem ve hava kalitesine dair sıkı gereksinimler vardır. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sisteminin sürekli açık tutulduğu ve aksaklığa çok az tolerans gösterildiği tesislerin işletme ve bakımı için gerekli olan kaynaklar fazladır. Havadaki kirletici maddeleri yok etmeye yardımcı hava dağıtım sistemleri, endüstriyel iplik ve toz parçaları gibi istenmeyen gürültüye ve kirletici maddelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Bu nedenle, ArmaFlex, sağlık tesislerindeki hava kanalları ve soğutulmuş su sistemleri için dünya çapında güvenilen bir termal yalıtım malzemesidir.

MİKROBAN Teknolojisi
Antimikrobik teknolojiler, yüksek seviyeli ürün koruması sunmak için bakterilerin, küfün, mantarın ve hatta bazı virüs biçimlerinin varlığını en aza indirir.

Mikroban TeknolojisiMIKROBAN ANTİMİKROBİK ÜRÜN KORUMASI

Nasıl çalışır?
Microban antimikrobikler, serbest bırakıldıkları nemli ortama maruz kalana kadar atıldır ve çevreyi organizmalara karşı elverişsiz kılar. Bir mikroorganizma ürün yüzeyiyle temasa geçtiği anda ürün koruması da çalışmaya başlar ve Microban antimikrobik koruma mikroorganizmanın hücre duvarını deler, hücreyi parçalar ve mikroorganizmayı büyüyemeyecek ve üreyemeyecek hâle getirir. Bu durumda antimikrobik koruma, Microban koruması olmayan bir üründe beklenenden daha düşük bir canlı organizma yükünü mütemadiyen korumak için sürekli çalışır.

Microban antimikrobik teknolojiler çok sayıda bağımsız laboratuvar testine tabi tutulmuştur ve uzun bir güvenli kullanım konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Laboratuvar çalışmalarında, Microban’ın özelleştirilmiş antimikrobik teknolojilerinin MRSA, Ecoli ve VRE gibi bakterileri %99,9'a kadar azalttığı görülmüştür. Microban antimikrobik katkılarının biyosidal aktif bileşenleri, Biyosidal Ürünler Yönetmeliği ile tebliğ edilmiş ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Çevre Koruma Ajansı tarafından kullanımı onaylanmıştır.

Sol: korunmasız Sağ: Mikroban ile korunmalı
Sol: korunmasız Sağ: Mikroban ile korunmalı
Sol: korunmasız Sağ: Mikroban ile korunmalı
Uygulamada Microban: Doğru koşullar altında, işlem görmemiş bir yüzeydeki mikroplar her 20 dakikada bir ikiye katlanabilir. Soldaki görsel, korunmasız bir yüzeyin (görsel 1) Microban antimikrobik uygulanmasından 24 saat sonraki hâliyle (görsel 2) karşılaştırılmasını göstermektedir.

ArmaFlex Class 0, leke ve kokuya neden olan küf ve pasın yalıtım yüzeyinde büyümesini önlemek ve iç mekânın hava kalitesini korumak için Microban antimikrobiyal ürün koruması ile doldurulur. Bütünleşik antimikrobik teknoloji, uygulandığı yüzey kuruduktan sonra kısıtlı süreyle artık aktivitesi sağlayan dezenfektanların aksine ürünün tüm yaşam döngüsü boyunca mikropların varlığını en aza indirmek için durmaksızın çalışır.
Yalıtım malzemesinin içerisinde imal edildiği için yıkanarak çıkmaz veya aşınmaz ve bu özellikleri sağlık hizmetleri gibi temizliğin kritik olduğu ortamlar için bunu ideal bir seçeneğe dönüştürmektedir.

MAKSİMUM FAYDA

Enerji tasarrufu
Enerji tasarrufu
Enerji tasarrufu
Hastaneler en yoğun kaynaklara sahip binalardan biridir ve aydınlatma gibi basit veya cerrahi robotlar gibi karmaşık unsurlarla birlikte sürekli çalışmaları gerekir. Yalıtım malzemesinde çoğalan nemin her %1'lik kısmı için termal verimlilikte tahmini %7,5'lik bir kayıp meydana gelir. Güvenilir ve enerji tasarruflu HVAC sistemi hastaneler için kesinlikle gereklidir.

YOĞUŞMA KONTROLÜ
Enerji nereye taşınırsa, ekipman yalıtılmamış ya da iyi bir şekilde yalıtılmamış ise değerli kaynakların bir kısmı kaybolur. İkinci en büyük enerji tüketicisi olan HVAC ekipmanlarının yanında, ArmaFlex ürünlerimizle sağladığımız yalıtım büyük bir enerji tasarrufu potansiyeli sunar.
Kapalı hücre malzememiz, mekanik ekipmanları ısı kaybına ve yoğuşmaya karşı korur ve uzun süreli işlevini destekler.

ArmaFlex, tesisatlarda enerji kaybı ve yoğuşmaya karşı güvenilir ve uzun süreli koruma sağlamak için düşük ısı iletkenliğine ve su buharı iletimine karşı yüksek dirence sahiptir. Ayrı bir buhar bariyeri ile nem nüfuzuna karşı korunması gereken geleneksel yalıtım malzemelerinin aksine, ArmaFlex, tüm yalıtım kalınlığı boyunca su buharı iletimine karşı güvenilir bir direnç sağlamak için "dahili bir su buharı bariyerine" sahiptir.

Mükemmel yangın performansı
Mükemmel yangın performansı
Mükemmel yangın performansı
MÜKEMMEL YANGIN PERFORMANSI
Lider uluslararası ajanslar tarafından yapılan bağlayıcı yangın testi standartları, ArmaFlex'in mükemmel yangın güvenliği performansı sunduğunu onaylar. Damlatmayan veya yangını yaymayan, kendiliğinden sönen bir yalıtım malzemesidir. FM onaylıdır ve İngiliz Standartları BS 476 Bölüm 6 ve 7'ye göre sınıflandırılmıştır. 7. Ürün ayrıca Hong Kong İtfaiye Servisi ve Singapur Yangın Güvenliği ve Koruma Bölümü gibi çeşitli yerel yangın güvenliği kuruluşunun güvenlik, güvenilirlik ve performans standartlarına uymaktadır.

DAHA İYİ İÇ MEKÂN HAVA KALİTESİ
Lif sızıntısı riski yok
ArmaFlex'in homojen, üç-boyutlu, bağlı yapısı; yalıtım malzemesinin solunduğu zaman sağlığı tehdit eden lif yayılımına izin vermeden temizce kesilmesine izin verir. Bunun aksine, geleneksel lif-temelli malzemelerin lifleri zamanla gevşeyebilir ve hava kanallarındaki hava akışına takılarak bina sakinlerini hava kaynaklı partiküllere maruz bırakır ve iç mekânın hava kalitesini etkiler.
Greenguard Gold sertifikası ArmaFlex Class 0, düşük uçucu organik bileşik emisyonları (VOC) ve formaldehit içermediği gibi tamamen aldehit olması nedeniyle Greenguard Gold sertifikasını elde etmiştir.

YEŞİL BİNA DEĞERLENDİRMESİ
ArmaFlex, sıfır ozon tüketme potansiyeline (ODP) ve sıfır küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahiptir, sürdürülebilir inşa gerekliliklerini karşılar ve ABD Enerji ve Çevre Tasarımında (LEED) Liderlik gibi önde gelen yeşil inşaat standartlarının pozitif değerlendirmelerine katkı sağlar. Aynı zamanda, Singapur Yeşil İnşaat Konseyi'nin Singapur Yeşil İnşaat Ürünü (SGBP) etiketleme planı kapsamında onaylı bir üründür.

SENGKANG HOSPITAL, SINGAPUR
SENGKANG HOSPITAL, SINGAPUR
SENGKANG HOSPITAL, SINGAPUR
TEMİZ VE BASİT KURULUM
Diğer hiçbir yalıtım malzemesi ArmaFlex kadar güvenilir, temiz, basit ve hızlı kurulamaz. ArmaFlex, herhangi bir toz veya lif bırakmadan boru hatlarına ve dış hatlara uyarak sahada hızlı ve kolay bir şekilde kesilebilir. Uygulama süresi, kendinden yapışan levhalar kullanılarak daha da kısaltılabilir. Özellikle ürünlerimiz için geliştirdiğimiz ve sistem olarak test edilmiş yapıştırıcı ve temizleyici gibi aksesuar yelpazesi de sunmaktayız.

ArmaPhonic® (Daha İnce Akustuk Yalıtım Malzemesi)

ArmaPhonic, ek bariyer (yayılma kaybı) performansı ve titreşim kontrolüyle bağlaşım önleme (izolasyon) özelliklerinin her ikisini de sunan eşsiz bir açık hücreli ses emicidir. ArmaFlex gibi, ArmaPhonic de lifsiz bir yalıtım malzemesidir. En üst düzey emme frekansını tasarlamak üzere hazırlanan ArmaPhonic, belirli frekansları hedefler ve geleneksel malzemelerden daha düşük kalınlıklarda optimum performans sunar. Bu nedenle, HVAC fancoil üniteleri, kanal ve dolap kaplamaları ve soğutma sistemleri gibi alanlar için tercih edilen bir akustik yalıtım malzemesidir.

Armacell, ekipman yalıtımında kullanılan esnek köpüklerin mucidi ve mühendislik faaliyetleri ile tasarlanmış köpüklerin lider tedarikçisidir

Hafif termal, akustik ve mekanik çözümlerimizle müşterilerimiz için sürdürülebilir bir değer yaratıyoruz. Ürünlerimizle her geçen gün küresel enerji verimliliğine önemli katkılarda bulunuyor ve dünya genelinde fark yaratıyoruz. Enerji verimliliği, kentleşme, hafif olana yönelme, besin tedarikinin küreselleşmesi ve akustik rahatlık gibi büyük küresel trendlere başvurarak, ürün çözümlerimizle işlevsellik ve kolay kurulum konularında dikkatleri çekiyoruz.

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250