HVAC

1979 yılında toplam 10 bin m² kapalı alan üzerine kurulan çarşı içerisinde, 193 değişik sektörde hizmet veren iş yeri mevcut. Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nın altında yer alan devasa Yeraltı Çarşısı başta giyim, ayakkabı, sarraf, elektronik eşya, hediyelik eşya ve cep telefonu gibi küçük çaplı mağazalardan oluşuyor. İçinde kaybolunması mümkün olan çarşının dört kapısı var. Vilayet kapısı çarşının doğu tarafındadır valiliğin önüne çıkarken, medrese kapısı çarşının kuzey tarafında ve Sahabiye Medresesi’ne çıkıyor. Çarşının bir diğer özelliği de yayalara ulaşım açısından sağladığı kolaylık.

Carrier VRF Türkiye Yetkili Dağıtıcısı Netisa Mühendislik firması ile birlikte yürütülen projede 208 adet iç üniteli, 16 adet dış üniteli VRF sistem, 8 adet dış üniteli 4 adet DX bataryalı klima santrali kullanıldı. Toplam soğutma kapasitesi 1.333 kW olup, inverter teknolojisine sahip cihazlarla enerji sarfiyatı minimuma indirildi. Altyapı tesisatında yaklaşık 9 bin metre bakır boru kullanıldı. Merkezi kumanda ile tek bir noktadan bütün mahallerdeki iç ünitelerin kontrolü sağlandı.

Carrier VRF Sistemleri
Carrier VRF, ister küçük isterse büyük boyutlu olsun, tüm ofis binaları için çözüm sağlar ve akıllı kontrol çözümleri sayesinde VRF yönetimi basit ve kolay hale gelirken tüm tasarımlara uygun çok çeşitli iç üniteler sunar.

Gelişmiş buhar enjeksiyonlu DC inverterli kompresör, soğutucu akışkan dolaşımını artırır ve hem soğutma hem de ısıtma kapasitesini yükseltir. VRF sistemi, -25°C ile 48°C arasında değişen dış ortam koşulları altında kararlı bir şekilde çalışır.

Carrier VRF, 2.5HP’den 96HP’ye varan geniş kapasitesiyle, küçük binalardan büyük binalara kadar tüm müşteri gereksinimlerini karşılar. Carrier, ofisler, alışveriş merkezleri, hastaneler ve havaalanları dahil olmak üzere çok çeşitli lokasyonlarda çeşitli müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere 12 tip ve 100 model VRF iç ünite sunmaktadır.

Carrier VRF
Carrier VRF
Carrier VRF
Carrier VRF
Carrier VRF
Carrier VRF

FOUR ESSENTIALS

Aqua Therm Tashkent 2022