HVAC

MTMD 7. Dönem Yönetim Kurulu, 11 Haziran 2019 tarihinde MTMD’nin Ataşehir’deki merkez ofisinde sektörel basın mensuplarını konuk etti. Karşılıklı tanışma ile başlayan toplantı, Yönetim Kurulu’nun MTMD’nin kuruluş amaçları, sektördeki konumu hakkında bilgilendirmesi ve yeni dönem hedeflerini paylaşması ile devam etti.

MTMD Basın Toplantısı
MTMD Basın Toplantısı
MTMD Basın Toplantısı
MTMD 7. Dönem Başkanı İbrahim Biner, "Amacımız Türk Tesisat Sektörü'nün uygulama kısmının işlerinin daha verimli yapımına yönelik çeşitli faaliyetleri yerine getirmektir. Bu faaliyetleri yerine getirirken amaç dışına çıkmamak, herhangi bir rekabet oluşumundan uzak durmak gerekiyor. Üyelerimiz ve yönetimimiz kendi içinden Komisyonlar oluşturuyor. Bu komisyonlara destek veren derneğimizde görevli bir arkadaşımız var. Komisyonlarımızda sayı sınırlaması yok, genelde yönetim kurulundan bir arkadaşımız başkanlığını yapıyor. Eğitim, yayın, üye ilişkileri, çalıştay düzenlenmesi, dış ilişkiler, yurt dışı iş geliştirme, urge, tüzük gibi komisyonlarımız çalışıyor. Şu anda 41 üyemiz mevcut, ikinci üyelikler ile toplam 74 üyeye ulaştık" dedi.

MTMD Basın toplantısı
MTMD Basın Toplantısı
MTMD Basın Toplantısı
Bir önceki dönem MTMD Başkanı İrfan Çelimli ise, temel sorunlarında bahsederken, en önemlileri haksız rekabetin önlenmesi, yurt dışı faaliyetlerin artırılması olduğunu söyledi.

MTMD Başkanı İbrahim Biner, ülkemizdeki müteahhitlik yapısından, Fidic benzeri sözleşmelerden, mekanik müteahhitlik ve mühendislik hizmetlerinden bahsederek Derneğin yapacağı çalışmalarda sektörel basından beklentilerini aktardı. "Dernek olarak mücadelemiz uygulamanın önemini anlatmaktır" diyen Biner, basına verilen bilgilendirme toplantılarının düzenli olarak yapılabileceğini ifade etti.

 

 

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250