HVAC

İSKİD 2013-2014 Yönetim Kurulu Başkanı ve FRITERM Genel Müdürü Naci ŞAHİN, Avrupa EUROVENT Derneği’nin ikinci kez Başkanı olarak seçildi.

Naci Şahin tekrar EUROVENT Başkanı
Naci Şahin tekrar EUROVENT Başkanı
Naci Şahin tekrar EUROVENT Başkanı
24 Mayıs 2019’da Portekiz’in Braga şehrinde EFRIARC Portekiz Soğutma ve Klima Mühendisleri Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen genel kurulda Eurovent’in son bir yıllık faaliyetleri görüşüldü. Toplantıda ayrıca 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek yeni üyelik yapısı da kabul edildi. Her üretici derneğin Product Gruplarda oy hakkı olabileceği yeni üyelik yapısı hakkında, Eurovent’in önümüzdeki haftalarda özel bilgilendirme toplantıları düzenleyerek ayrıntılı bilgi vereceği aktarıldı.

Tüm Avrupa iklimlendirme derneklerinin katıldığı Eurovent Genel Kurulunda üyeler, yine Naci Şahin ile yola devam etme kararı aldı. İSKİD’in 1997 yılından beri üyesi olduğu Eurovent Derneği’nde ŞAHİN, 2011 yılında yönetim kuruluna seçilmiş ve son 1 yıldır da Eurovent Başkanlığı görevini yürütmekteydi. Naci Şahin başkanlığı süresince Yönetim Kurulu Birinci Başkan Vekili Luca Binaghi (Sabiana, Italy) tarafından desteklenecek.

Naci Şahin
Naci Şahin
Naci Şahin
Naci Şahin, başkanlığa ikinci kez seçilmesi ile ilgili yaptığı konuşmasında; Eurovent’in etkinliğini ve bilinirliğini Avrupa ve Dünya’da daha da artırmaya odaklandıklarını ve bunun kuvvetli bir şekilde süreceğini ifade etti. Konuşmasında Antalya’da yapılacak Eurovent Summit’in de önemine vurgu yaparak hazırlıklara başlandığını duyurdu.

Aralarında birçok yeni üyenin de bulunduğu 2019-2021 Eurovent Yönetim Kurulu Üyeleri şu şekilde oluştu.
Başkan Naci Şahin (Genel Müdür, Friterm, İSKİD-Türkiye),
Birinci Başkan Yardımcısı Luca Binaghi (Ticari Direktör, Sabiana, İtalya),
David Jacobs (BAC, Belçika)
Eric Jasikas (UTC, Fransa)
Henk Kranenberg (Daikin, Hollanda)
Karen Anne Mølgaard Sibbernsen (Novenco, Danimarka)
Mika Halttunen (Halton, Finlandiya)
Mikael Börjesson (Swegon, İsveç)
Pedro José Pereira Sousa Lapa (EVAC, Portekiz)
Raul Corredera Häner (Systemair, İspanya)
Torsten Sondergaard (Fläkt Group, Almanya/İsveç)
Uwe Sigloch (ebm-papst, Almanya)

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250