HVAC

Danfoss’un ileri seviye elektronik kontrol cihazları, sistem yöneticisi ve işletme yönetimi programını içeren eğitim Dubai’de gerçekleşti. Altı gün süren eğitimde, enerji verimliliği ve çevre dostu ekipmanlar ön plana çıktı.

 


23-29 Nisan tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilen eğitime; İtalya, Güney Afrika ve Dubai ekibiyle birlikte Danfoss Türkiye Gıda Perakende ve Endüstriyel Soğutma Sistemleri Satış Müdürü Kıvanç Aslantaş, Gıda Perakende Soğutma Sistemleri Satış Mühendisleri Mustafa Tunçbilek ve Engin Sökmen de katıldı. İleri seviyedeki elektronik kontrol cihazları, sistem yöneticisi ve işletme yönetimi programı hakkında verilen eğitimde Danfoss’un müşterilerine sunduğu enerji verimliliği ve çevre dostu doğal soğutkanların kullanıldığı kontrol ekipmanları konularının üzerinde duruldu.

Altı gün boyunca devam eden ve toplam 14 kişinin katıldığı eğitimde hem teori hem de pratik uygulamalar gerçekleştirildi.

Eğitimde ön plana çıkan AK-SM 800 serisi sistem yöneticisi ve AK-EM800 işletim programı, Danfoss mühendislerinin uzun yıllar süren saha çalışmaları sonucunda, perakende gıda sektörü için özel olarak geliştirilmiş ve Danfoss müşterilerinin kullanımına sunulmuştur.

AK-EM 800; sistem yöneticisinden aldığı bilgilere bağlı olarak alarm yönetiminin, HACCP raporlamasının, data kalitesinin ölçümünü ve raporlamasını yapabilmesiyle dikkat çekiyor. Ürünün ön plana çıkmasını sağlayan bir diğer özellik ise soğutma, ısıtma, klima/havalandırma ve aydınlatmada entegrasyonu sorunsuz şekilde sağlamasıyla birlikte maksimum güvenlik ve yüksek enerji verimliliği sunması…

Kabin/Evaporatör Elektronik Kontrol Cihazları - AK-CC550A/AK-CC750, eğitimde vurgulanan diğer bir ürün oldu. Danfoss’un patentli AKV elektronik exp.valfleri ve PWM (pulse width modulation – sinyal genişliği aralığı) ile beraber elektronik kontrol cihazlarının her türlü yük koşulunda evaporatörden azami fayda oluşturduğu ve patentli yüzer superheat yazılımına sahip olduğunun altı çizildi. Programda AK-CC 750’nin ek olarak 4 adet AKV valfi sürebildiği üzerinde duruldu.

Eğitimin dikkat çeken konularından Merkezi Sistem Kontrol Cihazları – AK-PC 351/AK-PC 551/AK-PC 651/AK-PC 781A/AK-PC 782A ise özellikle AK-SM 800 serisi ile Po (dönüş basıncı) optimizasyonu ve yüzer kondenzasyon basınç kontrolü ile ciddi oranda enerji verimliliği sunan, doğal soğutkanlar (R744, R717, R290 etc.) da dahil olmak üzere özel tasarlanmış ileri seviye kontrol cihazlarıdır.

ICSG İstanbul 2021

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250