Elektronik Güvenlik

18-20 Ocak 2015 tarihleri arasında Dubai'de gerçekleşecek olan INTERSEC 2015 Fuarı'nda, Ticaret ve Bilgi Güvenliği, Ülke Güvenliği ve Asayiş, Yangın ve Kurtarma, Emniyet ve Sağlık alanlarındaki en son teknolojiler sergilenecek.
Bosch Güvenlik Sistemleri, tüm güvenlik, emniyet ve iletişim ürünleriyle birlikte stadyumlar, havaalanları, enerji ve altyapı tesisleri ile oteller için sunduğu çözümleri, Saeed Salonu 1, S1-H18 standında sergileyecek.

Öne çıkan ürünler
Video Gözetim Sistemleri:


HD görüntülemeyi IP68/NEMA 68 dereceli IP mimarisi ile birleştirerek en zorlu dış mekanlarda ve diğer zorlayıcı ortamlarda güvenilir izleme için sağlamlaştırılmış pan-tilt-zoom kameralarından oluşan yeni MIC IP 7000 HD ailesi; yollar veya otobanlar, ulaşım araçları, şehir izleme ve kritik altyapı tesisleri gibi aşırı zor koşullara sahip alanlar da dahil olmak üzere her yerde yüksek kalitede IP video izleme görüntüleri sağlıyor. Kameralar, -60 ila +60 santigrat derece ve % 100'e kadar nemliliğin yanı sıra yağmur ve kar, ani şiddetli rüzgar ve ciddi sarsıntılar gibi çeşitli zorlu koşullara karşı dayanıklıdır.


Yeni MIC IP starlight 7000 HD kamera, son derece düşük ışık koşullarında HD video görüntüleri sağlıyor ve hareketli nesneleri saniyede 60 kareye kadar hızda 720p HD çözünürlükte yakalayabiliyor. Yeni kameralar, diğer markaların başarısız olduğu 0,01'e kadar düşük lüks’lerde bile video görüntüleri sağlıyor. Güvenlik olayı tanımlamasına önemli ölçüde katkı sağlayan hassas renk detaylarını ortaya çıkarmak için 0.05'e kadar düşük lüks’lerde diğer kameralar siyah beyaza geçerken, bu kamera net HD görüntüler sağlıyor. Hızlı hareket eden nesneleri yakalayabilmesi ve son derece düşük ışık koşullarındaki mükemmel performansı sayesinde MIC IP starlight 7000 HD kamera, örneğin, otoyolların yanındaki alanların güvenliğinin sağlanmasında idealdir.

DINION IP ultra 8000 MP ile Bosch, geniş açılı ancak detaylı gözetim alanında yeni standartlar belirliyor. Bu yeni kamera aynı anda geniş açılı bir genel bakış ile tek bir ekranda çoklu odak noktalarını destekliyor. Böylece büyük resim kaybedilmeden detaylara odaklanmak mümkün hale geliyor. 12 megapiksel veya 4K ultra HD çözünürlüğü sayesinde yakınlaştırma yapıldığında bile şimdiye kadar görülmemiş derecede detaylı bir görüntüleme sunuyor. DINION IP ultra 8000 MP, yüksek detaylı ve etkili geçmişe yönelik analizlerde kullanılabilecek güvenlikle ilgili kanıtlar toplamak için gerekli belirleyici netliği sunuyor. Artık kalabalığı izlemek de mümkün. Örneğin bir futbol stadyumunda kişileri bireysel olarak tanımlamak için yeterli detay sağlanabiliyor.


Bosch'un DIVAR IP 2000 video kayıt cihazı, profesyonel video gözetimini herkes için kolay hale getiriyor. Pek çok küçük ve orta ölçekli iş sahibi, personelini ve mal varlığını güvenceye almak için profesyonel bir video gözetim sistem kullandığında kendini daha güvende hisseder. Ancak gerçekte, mevcut çözümlerin büyük bir çoğunluğu çoğu insanın teknik becerilerinin ötesindedir. Artık Bosch, DIVAR IP 2000 ile pazarda köklü bir değişiklik yaptı. Bu son teknoloji video kayıt cihazı, hem kurulumu hem de kullanımı kolay profesyonel güvenlik özelliklerine sahip bir video gözetim çözümü oluşturma olanağı sunuyor. Gereken sadece IP kameraları kurmak, bunları DIVAR IP 2000 veri depolama ünitesine bağlamak ve konfigürasyonu başlatmak için web adresine gitmek. Sezgisel kurulum sihirbazı, sistemi çalışır duruma getirmeniz için birkaç hızlı adımla sizi yönlendirir. IP uzmanı olmaya gerek yok, sistem 15 dakika içinde bir tesiste olan her şeyi kaydetmeye hazır olur.

Bosch Video Yönetim Sistemi (BVMS) ile, operatörler her zaman canlı videoları oynatabilir ve görüntüleyebilir, ağ bileşenleri ve sunucular arızalansa bile sürekli kayıt yapılacağından emin olabilir. Bu, direkt olarak kameralardan video akışı sağlayan ve yönetim sunucusundan bağımsız olarak çalışırken depolama yapan Operator Client sayesinde mümkün olur. Uçta kayıt ve ANR (otomatik ağ yenilemesi) sayesinde, sistem kapansa bile kayıt garanti edilir. Bu benzersiz özellik sayesinde, sistem kritik arızalara karşı korunur.


Yangın algılama sistemleri:


AVENAR detektör 4000, yeni eSMOG özelliği ile çevresel elektromanyetik koşulların kesintisiz olarak izlenmesini sağlar. Bu da rakipsiz güvenilirliği üstün tespit performansı ile birleştirir.
AVENAR detektör 4000, tüm sensör sinyallerinin nöronal ağlar kullanılarak akıllı algoritmalar tarafından sürekli işlendiği Bosch'un kanıtlanmış ISP teknolojisini (Akıllı Sinyal İşleme) içerir. Bu da gerçek yangınlar ile parazitik değerler arasında sınıfının en iyi ayrıştırmasını sağlar. Detektör serisi aynı zamanda yenilikçi Dual Ray teknolojisi içeren modellere de sahiptir.

Hırsız alarm sistemleri:

Modüler Alarm Platformu "MAP 5000", esnek bir hırsız alarm sistemidir. Sistem 1.500 adres, 500 bölge ve 1.000 kullanıcıyı saklayabilir. MAP 5000 orta ölçekli uygulamalardan, havaalanları gibi büyük ölçekli uygulamalarda kullanılmak için uygundur. Sistem,  istenildiği zaman genişleme yapılmasına izin verir; güvenli, hızlı adreslenebilir veri yolu teknolojisi olan Yerel Güvenlik Ağı tarafından desteklenir.

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018