Yapıda Tesisat

MaxVal Buhar Teknolojileri tarafından genişletilmiş 3. Baskısı yayınlanan “Buhar Sistemleri-Tasarım, Uygulama, İşletme” adlı kitap; buharın üretimi, dağıtımı, kondens tahliyesi ve kondens tesisatları ile basınç, sıcaklık ve debi kontrol vanaları uygulama örneklerini içermektedir. Kazan otomasyon sistemleri, buhar sayaçları ve enerji verimliliği konuları ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Temiz buhar(saf buhar)a da geniş yer verilen kitapta “sektörel tesisler” için de özel yer ayrılmıştır . Kitap, içerdiği konular ve sistematiği ile ülkemizde olduğu kadar uluslararası literatürde de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

 

Buhar konusundaki en geniş kapsamlı kitap olan “BUHAR SİSTEMLERİ” kitabı yayınlandı
Buhar konusundaki en geniş kapsamlı kitap olan “BUHAR SİSTEMLERİ” kitabı yayınlandı

Buhar konusundaki en geniş kapsamlı kitap olan “BUHAR SİSTEMLERİ” kitabı yayınlandı
Kitapta yeralan konular:

- Buhar üretimi ve buhar terminolojisi
- Kazan dairesi sistemleri ve cihazları
- Kazan dairesinde verimlilik
- Kaliteli buhar üretimi
- Buhar dağıtımı, kondens tahliyesi ve kondenstoplar
- Kondens tesisatları ve geri kazanım
- Buhar sistemlerinden hava tahliyesi
- Kontrol vanaları; basınç, sıcaklık ve debi kontrolü
- Proses ısıtma ve ısı eşanjörleri
- Temiz buhar(saf buhar) türleri, üretimi ve uygulama örnekleri
- Sektörel tesisler:Tekstil, kağıt, kimya, ilaç, gıda ve içecek, çay, süt endüstrisi, hastane ve oteller her konu ayrı bir bölüm olarak; ilgili cihaz ve sistemleri ve uygulama örnekleriyle ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

380 sayfadan oluşan kitaptaki konular, yüzlere şema, şekil ve resim ile desteklenmektedir. Ayrıca, özel hazırlanmış seçim tablolarıyla cihaz ve sistemlerin seçimleri kolaylaştırılmıştır.


Buhar Sistemleri Kitabı; tasarım, uygulama, işletme veya bakım konusunda çalışan tüm mühendislerin başucu kitabı olma özelliğindedir. (Kitapla ilgili ayrıntılı bilgi: www.maxval.com.tr)

 

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018