Yapıda Tesisat

Mekanik tesisat sektörünün önde gelen firmalarından Hels Endüstriyel Mamuller, müşterileri ile  düzenlenen teknik seminerlerde bir araya geldi. Hels Genel Müdürü Hikmet Temel Kayseri ve Bursa‘da düzenlenen seminerlerde müşterilerine İmalat programı ve kompansatörler hakkında sunum yaparken, Güney Marmara, Ege ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Doğan Balcı da kondenstoplar ve buhar uygulamaları konusunda bilgi verdi.

 

Hels Endüstriyel Mamuller Sodex Ankara’da ikinci kez yer aldı
Hels Endüstriyel Mamuller Sodex Ankara’da ikinci kez yer aldı

Hels Endüstriyel Mamuller Sodex Ankara’da ikinci kez yer aldı
Hels Kayseri bayisi Üçler Teknolojik Tesisat ve Endüstriyel Ürünler San. Tic. Ltd. Şti.’nin evsahipliği yaptığı seminere, İstikbal, Boytek, Boyçelik, Boydak A.Ş., Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, KASKİ, Şirikçioglu İplik ve Denim, Saray Halı, Hasçelik, Dursun Kardeşler İnşaat ve Doruk Kağıt’tan çok sayıda üst düzey yetkilinin yanı sıra  makine mühendisleri ve mekanik bakım şefleri katıldı.

Yerli Üretim Vurgusu
 
Hels Genel Müdürü Hikmet Temel, öncelikle müşterilerinin talep ve isteklerini dinlemek için yola çıktıklarını belirtti. 28 Nisan 2017 tarihinde Kayseri Holiday Inn Otel’de yaklaşık 200 kişilik bir dinleyici grubuna teknik eğitim semineri verdiklerini dile getiren Temel, imalat programı ve kompansatörler hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Özellikle büyük çap ve endüstride kullanılan kompansatör çözümleri hakkında bilgi veren Temel, Hels ürünlerindeki yerliliğe vurgu yaptı ve “2023 hedefinde dünyanın en büyük 10 ekonomisi içinde olma hedefiyle yola çıkan Türkiye’nin yerli üretime her zamankinden daha çok önem vermesi gerekiyor. Bu noktada hepsi birer ‘Anadolu Kaplanı’ olarak nitelendirilen firmalarımızın tedariklerini yerli üreticilerden yapması gerektiğini düşünüyorum. Zira bu büyük ekonomik hedeflere ancak ve ancak üretim çarklarımızı tam gaz çalıştırarak ulaşabiliriz” dedi.  
Hels Güney Marmara, Ege ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Doğan Balcı da seminerde katılımcılara kondenstoplar ve buhar uygulamaları konusunda bilgi verdi.
Seminer salonunda sergilenen imalat programına yeni alınan yüksek tahliyeli ve koç darbesine dayanıklı kondenstop HYT-30 ve HYT-35’e katılımcıları ilgisi çok yoğun oldu.

Hels Genel Müdürü Hikmet Temel Kayseri'de Seminer verirken
Hels Genel Müdürü Hikmet Temel Kayseri'de Seminer verirken

Hels Genel Müdürü Hikmet Temel Kayseri'de Seminer verirken

BURSA Semineri

Hels ekibi 5 Mayıs 2017 tarihinde de  Bursa Almira Oteli’nde yaklaşık 150  kişilik bir katılımcıya seslendi.
Hels Bursa Bölge bayileri Astel Mekanik Tesisat  Elektrik Elektronik Müh. San. Tic. Ltd. Şti’den  Ahsen Şen, Martek Otomasyon Elektrik Tesisat İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti’den  Vedat Kandemir ve Recep Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminerde HELS Genel Müdür Hikmet Temel imalat programı ve kompansatörler hakkında sunum yaparken Güney Marmara, Ege ve Akdeniz Bölge Sorumlusu Doğan Balcı da kondenstoplar ve buhar uygulamaları konusunda bilgi verdi.
Seminerde özellikle imalat programına yeni alınan ‘Full Paslanmaz Termodinamik Kondenstop HTD-50’ye ilgi büyük oldu. Tekstil ve buhar uygulamalarının yoğun olduğu Bursa’da tüm kondenstop ürün grubuna katılıcılar tarafından dikkatlice incelendi.
 

SODEX Ankara Fuarı'nda HELS
SODEX Ankara Fuarı'nda HELS

SODEX Ankara Fuarı'nda HELS
SODEX Ankara Fuarı'nda HELS
İhraç pazarlarına daha rahat ulaşmak için yurt dışı fuarlarına katılan Hels Endüstriyel Mamuller, iç pazardaki payını artırmak için de Türkiye’deki fuarları da göz ardı etmiyor. Hels bu kapsamda sektörün en büyük fuarlarından biri olan Sodex Ankara’da ikinci kez yerini aldı.

10-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleşen Sodex Ankara 120'nin üzerinde katılımcı firmanın ürünlerini  6 binden fazla profesyonelle buluşturmasını sağladı. Hels Endüstriyel Mamüller de doğalgaz, ısıtma, soğutma, klima, pompa, vana, tesisat, su arıtma, jeotermal ve güneş enerjisi sistemleri gibi farklı ürün gruplarını tek bir çatı altında toplayarak, ziyaretçilerine sektörün yeniliklerini keşfetme imkanı sunan Sodex’deki yerini aldı.
 
Hels Genel Müdürü Hikmet Temel “2011yılından bu yana düzenlenen Sodex Ankara’ya aralarında bizim de olduğumuz 120'nin üzerinde firma katıldı. 6 binin üzerinde profesyonelin ziyaret ettiği fuar hem katılımcılara hem de ziyaretçilere sektördeki en güncel gelişmeleri başkentte takip etme olanağı verdi. Bu açıdan burada olmazsak olmazdı. Önümüzdeki yıllarda da bu başkent buluşmasında yerimizi almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Fuarı değerlendiren Hikmet Temel, tüm ürün grubumuzla Sodex Ankara’da bu yıl da yerimizi aldık. Başta paslanmaz termodinamik kondenstop, özellikle buhar kullanan tesislerden ilgi gördü.

Temiz buhar kondenstobunu Tükiye’de ilk üreten firma olarak tanıtımını yapmanın haklı gururunu yaşadık. Sektörün çok sıkıntısını çektiği koç darbelerinden sistemin zarar görmesi problemine çözüm bulmak amacıyla yeni dizayn ettiğimiz yüksel tahliye kapasiteli termostatik kondenstop tip kondenstopların tanıtımı yapıldı. Fuar boyunca beklediğimizin de üzerinde bir ilgi ile karşılaştık. Fuarların iyi bir buluşma ve kendini tanıtma noktası olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonra da gerek İstanbul, gerek Ankara gerekse de yurt dışı fuarlarına katılmaya devam edeceğiz. Bu katılımların meyvelerini alacağımıza da inanıyorum”  açıklamasını yaptı.

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018