Yalıtım

Armacell, ekipman yalıtım pazarı için esnek yalıtım köpükleri üretiminde bir dünya lideri olmakla birlikte mühendislik faaliyetleri ile tasarlanmış köpükleri konusunda lider bir tedarikçidir. Mükemmel çözümler üreten ürünler; mekanik ekipmanların enerji kaybını azaltır, etkili ses koruması sağlar ve yalıtım altında korozyon riskini en aza indirir. ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında Armacell, ses yalıtımı sağlayan üstün özellikli ürünlerinin teknik özelliklerini sunuyor.

ArmaComfort

ArmaComfort
ArmaComfort
ArmaComfort
Yağmur Suyu ve Sıhhi Borular için Yüksek Performanslı, İnce Akustik Gürültü Azaltma Çözümleri

Yaşam ve çalışma ortamlarında en sık karşılaşılan sorunlardan biri gürültüdür. Özellikle atık su borularından ve iç yağmur suyu borularından gelen sesler can sıkıcı hale gelebilmektedir. Suyun gürültüsü korumasız borularla duvar ve tavan elemanlarına ve oradan bitişik odalara aktarılır. ArmaComfort AB ve ArmaComfort AB Alu ile artık bu uygulama alanı için özel olarak geliştirilmiş yüksek verimli gürültü kontrol çözümleri sunuyoruz.

ArmaComfort
ArmaComfort
ArmaComfort

Özellikler

-Daha fazla konfor için olağanüstü akustik performans
-Ekipmandan gelen, havadan gelen ve yapısal gürültünün en iyi şekilde azaltılması için özel olarak tasarlanmıştır
-İnce akustik çözüm
-Uygulaması kolaydır

ArmaComfort Barrier
ArmaComfort Barrier
ArmaComfort Barrier
ArmaComfort Barrier

Yüksek Performanslı Esnek Ses Sönümleme Çözümleri

ArmaComfort gürültü bariyerleri, akustik aktarımı etkili bir şekilde azaltır. Bu yeni ses zayıflatma teknolojisi, alan kaybetmeden duvarlara ve mekanik ekipmanlara kütle eklemenizi sağlar - yapılarda görünmez veya mevcut bölmelerde görünür. Esnek EVA / EPM levhalarımız inşaat, nakliye ve endüstriyel uygulamalar için temel gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Özellikler

- Akustik aktarımı üstün bir şekilde azaltır
- Çevre dostudur. %100 geri dönüştürülebilir. Tehlikeli maddeler içermez
- Kurşun, bitüm, halojen ve fosfat içermez
- ArmaComfort Barrier P ürünü, IMO sertifikası ile Tersane-Denizcilik uygulamaları için uygundur
- Esnek, kesmesi ve kurulumu kolaydır
- İnci beyazı renktedir ve istenirse boyanabilir
- B-s1,d0 (Barrier B Alu), B-s2,d0 (Barrier P), C-s2,d0 (Barrier B)
- Kendinden yapışkanlıdır

ArmaSound RD

Daha Sessiz bir Ortam için Yüksek Performanslı Akustik Yalıtım

ArmaSound RD
ArmaSound RD
ArmaSound RD
ArmaSound RD, çeşitli farklı akustik uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmış çok yönlü bir akustik emicidir. Ek bariyer (iletim kaybı) performansı ve hem titreşim sönümleme hem de ayrılma (izolasyon) özellikleri sunar. Geleneksel malzemelere göre daha düşük kalınlıklarda optimum performans sunan ArmaSound RD, benzersiz bir şekilde geliştirilmiş açık hücreli akustik yalıtım malzemesidir. Seçilen kalınlığa bağlı olarak, ArmaSound RD240, frekans aralığında mükemmel ses emme davranışı sunar. Geleneksel akustik absorpsiyon malzemelerinden çok daha büyük bir yoğunluğa sahip olan ArmaSound RD, aynı zamanda bir akustik hava kaynaklı gürültü bariyeri gerektirebilecek bazı uygulamalar için de uygundur. ArmaSound RD, çeşitli zorlu ortamlarda kullanıma uygun, tozsuz ve lifsiz bir çözüm sunar.
ArmaSound RD
ArmaSound RD
ArmaSound RD

Özellikler

- Üstün akustik performans
- Esnek ve hafif
- Hem akustik hem termal çözüm

ArmaSound Endüstriyel Sistemler

Yalıtım Altında Korozyon Riskini Azaltmaya Yönelik Ses Kontrol Sistemleri (CUI)

ArmaSound Endüstriyel Sistemleri
ArmaSound Endüstriyel Sistemleri
ArmaSound Endüstriyel Sistemleri
ArmaSound Endüstriyel Sistemleri, endüstriyel, denizcilik ve açık deniz ortamları için yüksek performanslı akustik ve ısı yalıtım sistemleridir. ArmaFlex, ArmaSound RD 240 ve Arma-Chek R kaplamasının sandviç sistemi, yalıtım altında korozyon riskini (CUI) azaltır ve toplam sistem ağırlığını ve kalınlığını en aza indirirken olağanüstü bir gürültü azaltma sağlar.

Özellikler

- Hem akustik hem termal çözüm

Hem akustik hem termal çözüm
Hem akustik hem termal çözüm
Hem akustik hem termal çözüm

- Etkili "Yerleşik bariyer"
- Önemli ölçüde azaltılmış yalıtım kalınlığı ve toplam sistem ağırlığı
Sıcak: Çalışma sıcaklığı: +20 ° C ila +250 ° C
Soğuk: Çalışma sıcaklığı: -50 ° C ila +20 ° C
NORSOK R-004'e göre ASTM E1222 ve akustik sınıf 6, 7 ve 8'i karşılar.
- UV'ye, yağa, kimyasallara ve hava koşullarına dayanıklıdır.

 

Armacell, iki ana işletmede faaliyet göstermektedir: Advanced Insulation, teknik ekipmanın yalıtımında kullanılmak üzere esnek yalıtım köpük ürünleri geliştirmektedir. Uygulamalar arasında; sanayi ve ulaştırma sektöründeki proses hatlarında, konut yapılarında ve kamu binalarında ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC) ve su tesisatı yer almaktadır. Engineered Foams (Mühendislik Faaliyetleriyle Tasarlanan Köpükler) ulaşım ve ulaştırma, otomotiv, rüzgar enerjisi, spor ve inşaat gibi geniş bir yelpazedeki nihai pazarlarda kullanılmak üzere teknik köpükler geliştirir.

 

 

 

 

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250