Yalıtım

Armacell, binaların yangından korunmasıyla maddi zararların yanı sıra en önemlisi hayat kurtarıldığını, yapıların mekanik tesisatının korunmasının güvenlik üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Yangınlar Avrupa'da her yıl 126 milyar euro maddi hasara neden oluyor. Yangından korunma şartları doğru bir şekilde uygulanmış olsaydı, çoğu durumda can kayıpları, yaralanmalar ve binalardaki büyük hasarlar önlenebilirdi.

ARMAFLEX Protect, Yalıtım Malzemesi ve Yangından Koruma Bir Arada
ARMAFLEX Protect, Yalıtım Malzemesi ve Yangından Koruma Bir Arada
ARMAFLEX Protect, Yalıtım Malzemesi ve Yangından Koruma Bir Arada
Binalarda yangından korunma önlemleri
Binaların korunması için; yangın çıkması ve duman ve alevin yayılmasının önüne geçecek şekilde tasarlanması, inşa edilmesi, değiştirilmesi ve bakımının yapılması gerekir. Yanı sıra, yangın çıkması durumunda insanları ve hayvanları kurtarmak ve yangını etkili bir şekilde söndürmek mümkün olmalıdır. Yapıların mekanik tesisatları, boru tesisatı ve kanal sistemleri potansiyel zayıf noktalarıdır. Yangın, birbirinden ayıran yapı elemanlarına (duvarlar ve tavanlar), merdiven boşluklarına ve koridorlara nüfuz edince bir yol oluşturur. Alevler ve duman yayılabilir. Bu nedenle, bir yangın durumunda, boru tesisatı binalarda güvenlik üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

ARMAFLEX Protect, Yalıtım Malzemesi ve Yangından Koruma Bir Arada
Armaflex Protect, yapıların mekanik tesisatının yalıtımında güvenilir bir bariyer oluşturur. Armaflex Protect ile hem yanmaz hem de yanıcı borular için geçişler her zamankinden daha kolay bir şekilde kapatılabilir. İster tavanlarda, ister masif duvarlarda veya hafif duvarlarda, Armaflex Protect herhangi bir karmaşık ek önlem olmaksızın tüm yapısal elemanlarda yangından korunmayı garanti eder. Armaflex Protect kullanıldığında, boru tesisatı etrafındaki boşluk geleneksel harç / dolgu yerine Armaprotect 1000 maddesi ile kapatılabilir. Ürün aynı zamanda etkili ısı yalıtımı ve güvenilir yoğuşma kontrolü sağlar.

ARMAPROTECT 1000

Armaprotect 1000, yangın durdurucu dolgu
Armaprotect 1000, yangın durdurucu dolgu
Armaprotect 1000, yangın durdurucu dolgu
Armaprotect 1000, yangın durdurucu dolgu, birçok farklı kullanım alanı için bir yangın sızdırmazlığıdır. Bu ürünün devrim niteliğindeki yönü, kullanıma hazır malzemenin tutarlılığıdır. Doğrudan kovadan parmak veya spatula kullanılarak uygulanabilir. Bu şekilde duvar ve tavan geçişlerindeki dairesel boşluk hızlı, düzgün ve güvenilir bir şekilde kapatılabilir.> 1000 ° C erime noktasına sahip yanmaz bileşik yalnızca güvenilir ve etkili yangından korunma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda boruları ısı kayıplarına karşı korur ve gürültünün bitişik yapısal elemanlara iletilmesini önler. Armaflex Protect'in kullanıldığı uygulamalarda Armaprotect 1000, sistemi mükemmel bir şekilde tamamlar, duvar ve tavan geçişlerinde doğrudan metal veya plastik borulara hatta elektrik kablolarına bile uygulanabilir. Ürün, Avrupa standardı EN 9982 ile uyumludur ve CE işaretini taşır. Geleneksel ürün çözümlerine kıyasla Armaprotect 1000 yangın durdurucu dolgu, kullanım kolaylığı açısından rakipsizdir. Yenilikçi inorganik bağlayıcı maddelerle birlikte içi boş mikro kürelerden oluştuğu için Armaprotect 1000 aynı zamanda etkili akustik ve ısı yalıtımı sağlar. Λ10 ºC = 0,040 W / (m · K) ısı iletkenliği ile boruları enerji kayıplarına karşı güvenilir bir şekilde korur. Ayrıca, Alman Fraunhofer Yapı Fiziği Enstitüsü'nün de onayladığı gibi, bu yangın durdurucu dolgu, yapı kaynaklı gürültünün iletimini önemli ölçüde azaltır.

Plastik Borular için Armaprotect PP boru kelepçeleri

Plastik Borular için Armaprotect PP boru kelepçeleri
Plastik Borular için Armaprotect PP boru kelepçeleri
Plastik Borular için Armaprotect PP boru kelepçeleri

Armaprotect PP boru kelepçeleri, Armaflex izolasyonlu ve izolasyonsuz plastik borular için yangın geçiş contaları için bir çözümdür. Çelik manşonlar, bir yangında genişleyen ve kalıcı bir sızdırmazlık oluşturan şişen bir malzeme ile kaplanmıştır. Pratik mandallı tutturma sayesinde Armaprotect kelepçelerin kurulumu kolaydır ve az yer kaplar. Boru kelepçesi, tekli veya çoklu yanıcı boruları ve çok amaçlı plastik içecek tüplerini (pitonlar) sızdırmaz hale getirmek için bir çözümdür. Soğutma, klima, sıcak ve soğuk su uygulamaları için uygundur ve tüm yaygın B1 ve B2 plastik boruların sızdırmazlığını sağlamak için kullanılabilir. Ürün, 32 ila 200 mm arasında değişen dış çaplara sahip yanıcı borular ve 160 mm'ye kadar boru dış çapları ve 13 ila 43 mm yalıtım kalınlıkları için yanıcı yalıtımlı yanıcı borular için onaylanmıştır. Mevcut borulara montaj da sorun teşkil etmez.

Ürünler
Ürünler
Ürünler

Ürünler ve Özellikleri

ARMAPROTECT WRAP- Genişleyebilen Sargı
Sıcak ve soğuk uygulamalar için benzersiz tek çözüm, Etkili ısı yalıtımı, güvenilir yoğuşma kontrolü ve yapı kaynaklı gürültü azaltma, Hızlı ve kolay kurulum, Tavanlar, sert duvarlar ve hafif duvarlar için uygundur, Tüm ArmaFlex ürünleri ile birlikte kullanılabilir, Orijinal hacminin 25 katına kadar genişleyen halojensiz, toksik olmayan sargı, İzoleli plastik ve metal borular için ArmaProtect Board ile sistem olarak kullanılmak üzere, Yalıtımsız plastik borular için bağımsız çözüm, 2 mm kalınlığında, 25 m uzunluğunda kullanışlı rulolar halinde tedarik edilir, Önceden kesilmiş kullanıma hazır şeritler olarak da mevcuttur.

ARMAPROTECT BOARD - Ablatif Kaplı Mineral Fiber Levha
ArmaProtect sistemlerinin ayrılmaz bir bileşenidir, Ek desteklerle duvarlarda daha büyük açıklıklar için uygundur, Çok çeşitli elektrik hizmeti penetrasyonları için kullanılabilir, Akustik özellikler sağlar, hava geçirgendir.

ARMAPROTECT SEAL - Yangına Dayanıklı Dolgu Macunu
ArmaProtect Sargı ve / veya ArmaProtect Kart uygulamaları için entegre bir bileşendir, İzole edilmemiş metal boru, izolasyonsuz VC-U boru ve kablo / kablo tavası geçişlerinde yangından korunma sağlar, Güvenilir akustik yalıtım özelliklerine sahiptir, Halojensizdir, mantar ve haşaratlara dayanıklıdır.

ARMAPROTECT SEAL X - Yüksek Oranda Şişebilen Grafit Dolgu Macunu
Dar alanlarda bile kullanımı kolaydır, ArmaFlex yalıtımlı metal borular ve çeşitli yalıtımlı plastik boru geçişleri için uygundur, İzolasyonsuz Uponor MLC boru geçişlerinde ArmaProtect Board ile sistem olarak kullanılmak üzere uygundur, Boyanabilir.

ARMAPROTECT KELEPÇE - Şişen Kelepçe
// İzolasyonsuz plastik borular için EI 240'a (EN 13501-2) kadar yangına dayanıklıdır, Son derece genişleyen bir yapısı vardır, Kullanıma hazır ve uygulaması kolaydır, 32/42 ile 250 mm arası çaplarda mevcuttur.

ARMAPROTECT 1000-HS - Yüksek Mukavemetli Yangına Dayanıklı Harç
// Zemin geçişleri için taşıyıcı yangından korunma harcı
// Kullanımı kolay, dökülebilir veya mala ile karışım seçenekleri
// Küçülmeyen ve hızlı ayarlanan formül
// Mükemmel işlenebilirlik

Ekipman yalıtımı için esnek köpüğün mucidi ve mühendislik ürünü köpüklerin lider sağlayıcısı olan Armacell, müşterileri için sürdürülebilir değer yaratan yenilikçi ve güvenli termal, akustik ve mekanik çözümler geliştirmektedir. Armacell’in ürünleri dünyada her gün küresel enerji verimliliğine önemli ölçüde katkıda bulunur. Şirket, 16 ülkede 3.135 çalışanı ve 24 üretim tesisi ile Gelişmiş Yalıtım ve Tasarlanmış Köpükler olmak üzere iki ana işletmeden oluşmaktadır. Armacell, teknik ekipman için yalıtım malzemeleri, yüksek teknoloji ve hafif uygulamalar için yüksek performanslı köpükler ve yeni nesil aerojel battaniyesi teknolojisi üzerine odaklanmaktadır.

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250