Yalıtım

Armacell 2020 yılı ilk 6 ayın finansal sonuçlarını açıkladı. Armacell Group Başkanı ve CEO'su Patrick Mathieu; “Geçtiğimiz aylardaki iyi performansımız, büyümeye devam eden işimizin dayanıklılığının altını çiziyor” dedi.

 

Armacell Group Başkanı ve CEO'su Patrick Mathieu
Armacell Group Başkanı ve CEO'su Patrick Mathieu
Armacell Group Başkanı ve CEO'su Patrick Mathieu
Ekipman yalıtım pazarının esnek köpükte dünya lideri ve mühendislik köpüklerinin önde gelen sağlayıcısı Armacell, 13 Ağustos 2020'de yılın ilk yarısına ait sonuçlarını açıkladı.

2020'nin ilk yarısında Armacell'in net satışları, 2019'un ilk yarısında 321,8 milyon Avro'luk rekor kıran sonuçların ardından % 10,4 düşüşle 288,4 milyon Avro'ya geriledi. Covid-19 salgınının etkileri, özellikle önemli pazarlarda daha düşük satışlarla sonuçlandı. (Nisan ve Mayıs aylarında ticari faaliyetler ve taleplerde kilitlenme yaşandı.)

-Covid-19'a rağmen dirençli ilk yarı yıl sonucu
-Net satışlar % 10 düşüşle 288,4 milyon Euro oldu
-52,5 milyon EURO düzeltilmiş FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr); FAVÖK marjı % 18,2
-Yeni hissedar konsorsiyumu

Armacell Group Başkanı ve CEO'su Patrick Mathieu şunları söyledi:

Stratejik olarak doğru yolda ilerliyoruz. Armacell, 2020'nin ilk yarısında istikrarlı bir performans gösterdi ve pandemiden kaynaklanan riskleri hafifletmek için aldığımız acil önlemlerin faydalı olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz aylardaki iyi performansımız, büyümeye devam eden işimizin dayanıklılığının altını çiziyor.

Armacell, Mayıs 2020'de Çin'de PET köpük çekirdek üretimine başladı.

Armacell Group CFO'su Dr Max Padberg şunları söyledi:

Armacell, 2020'nin ilk yarısında yeterli likidite rezervi sağlamak için önlemler aldı. 112 milyon EUR nakit ve 48,5 milyon EUR çekilmemiş kredi limiti ile mevcut krizin üstesinden gelmek için ihtiyatlı önlemler aldık ve 2. çeyrekte pozitif bir nakit akışı sağlanabildi.

Şubat 2020'deki kaldıraçlı satın alımın ardından PAI Partners ve KIRKBI, Armacell'in yeni çoğunluk hissedarları oldu. KIRKBI, 2016'dan bu yana şirkette önemli bir hissedar olduktan sonra Armacell'deki yatırımını önemli ölçüde artırdı. İki yatırımcıda, Armacell'in gelişmiş malzeme teknolojilerinde küresel bir lider olma stratejisini tam olarak desteklemektedir.

Armacell, Standard & Poor’s tarafından B ve Moody's tarafından B3 olarak derecelendirilmiştir.

 

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250