Yalıtım

Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Sn. Ilgaz Dalkılıç ile ülkemizde ki çalışmaları hakkında bilgiler aldık, değerlendirmelerini sunuyoruz.
Armacell, ısı yalıtımı sektöründe elastomerik kauçuk köpüğü üreticisi ve teknik projelere özel çözümler getiren güçlü, global bir firma. Armacell Yalıtım, ülkemize arkasındaki bu gücü aktaran ve Bursa fabrikasında üretim gerçekleştiren öncü bir firma.

Ilgaz Bey, bize firmanız Armacell Yalıtım hakkında kısaca bilgi verirmisiniz?

Armacell Yalıtım Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç
Armacell Yalıtım Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç
Armacell Yalıtım Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç
I.Dalkılıç: Armacell, dünyada elastomerik kauçuk köpüğünün mucididir. Bununla yetinmemiş değişen ihtiyaçlara yönelik ürün geliştirmelerini ilk yapan sektörde öncü firmadır. Dünyada pazar payında lider konumdadır. Hem organik hem de inorganik dediğimiz satın alma ve birleşmeler ile satışlarını her yıl artırmaktadır. Ülkemize 2015 yılında şirket satın alması yolu ile giriş yapan Armacell, Türkiye’de Armacell Yalıtım A.Ş. ismi ile hizmet vermektedir. Ülkemizde de kauçuk köpüğü pazar payında lider konumdadır. Armacell Global’in bilgi birikimi desteği ile iş ve işçi güvenliğinin birinci sırada olduğu anlayış ile kalite süreçlerine uygun pazar ihtiyaçlarını karşılayan ürünler üretmenin yanı sıra, ülkemizde ilk defa tam sertifikasyonlu, hijyenik, yangın sınıfı olarak Türkiye’de kimsenin üretmediği derecede yüksek sınıfta olan ürünlerin üretimini de gerçekleştiriyoruz. Özellikle bu üretim için 2016 yılından beridir ciddi miktarda yatırım yapmaktayız.
Diğer taraftan da teknik bilgi birikimimizi aktaracak ekiplerimiz ile sahada sürekli bir şekilde sektörümüze hizmet vermekteyiz. Böylelikle temelleri sağlam, sürdürülebilir olarak büyüyen çözüm ortaklarımızı ön plana alan bir yapı oluşturmuş durumdayız.

Armacell Yalıtım ürünlerinin sağladığı temel avantajlar nedir?

I.Dalkılıç: Ürünlerimiz; ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe kullanıldığında ısı yalıtımı sağlamakta, yoğuşma oluşumunu engellemekte ve bu sayede enerji tasarrufu sağlamaktadır. Tabii ki ürün gamımızda bulunan yardımcı ürünlerimiz ile paket olarak uygulama yapıldığında enerji korunumu daha da üst seviyeye çıkarılıyor aynı zamanda işçilik ve zamandan tasarruf ediliyor. Ürünlerimizin paket olarak kullanıldığı mahallerde gerçekten estetik işler çıkması da yapılan uygulamaya ilave bir değer katmaktadır.

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün ihtiyaç duyulan her türlü kauçuk köpüğü ürünü ve yardımcı ürünlerini üretiyoruz.
Armacell, ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün ihtiyaç duyulan her türlü kauçuk köpüğü ürünü ve yardımcı ürünlerini üretiyor.
Armacell, ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün ihtiyaç duyulan her türlü kauçuk köpüğü ürünü ve yardımcı ürünlerini üretiyor.
Rakiplerinizden ayrılan temel farklılıklar nelerdir?

I.Dalkılıç: Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün ihtiyaç duyulan her türlü kauçuk köpüğü ürünü ve yardımcı ürünlerini üretiyoruz. Konusunda dünyada önde gelen bilim adamlarından oluşan kendi bünyemizde yer alan ürün geliştirme departmanımız var. Kendimize ait test laboratuvarlarımızda bu geliştirmeleri yapıyoruz. Pazarda aktif olarak görev yapan ciddi bir teknik destek ekibimiz var. Satış tarafında, dinamik ve çözüm üreten bir yapıdayız. Piyasa dalgalanmalarını dengeleyecek gücümüz var.
Üretim ve yatırım planlarınız hakkında bilgi verir misiniz, gündeminizde neler var?

I.Dalkılıç: 2018 yılı için öngördüğümüz yatırımların büyük çoğunluğunu tamamladık. Bu yatırımlarımız iş ve işçi sağlığı, çevre sağlığı, kapasite artışı, kalite arttırma amaçlı, verimliliğe odaklanan yatırımlar idi. 2019 yılında da önceliğimiz güvenli bir çalışma ortamı yaratacak yatırımlar olacak. İkinci sırada ise satış ve pazarlama tarafında yapacağımız yatırımlar olacak. Yine üretim tarafında yalınlaşma ve sürekli iyileştirme amaçlı yatırımlarımız devam edecek.

Armacell Akademi ile devam eden “Eğitim” çalışmalarınıza katılım ve memnuniyet hakkında bilgi alabilir miyiz?

I.Dalkılıç: Açıkçası iyi yönde geri bildirimler almaya başladık. 2019 yılında da uygulamacı eğitimleri, saha teknik gezileri gibi konulara eğilmeye devam edeceğiz. Projelerde omuz omuza çalışarak doğru çözümleri bulmak adına destek olacağız.

Ülkemizin “yeni ekonomi programı” ile önümüzdeki iki yılda hedefleriniz nelerdir?

Ilgaz Dalkılıç, "Ülkemizde de kauçuk köpüğü pazar payında Armacell lider konumdadır"dedi
Ilgaz Dalkılıç, "Ülkemizde de kauçuk köpüğü pazar payında Armacell lider konumdadır"dedi
Ilgaz Dalkılıç, "Ülkemizde de kauçuk köpüğü pazar payında Armacell lider konumdadır"dedi
I.Dalkılıç: İçinde olduğumuz süreçte bayilerimize destek olup bu elde olmayan süreci dengeleyerek atlatmalarına yardımcı olacağız. Bu noktada hükümetimizden beklentimiz, piyasada görülen nakit sıkışıklığını çözecek önlemlerin hızlı alınmasıdır.

Önümüzdeki yıl, inşaat sektöründe büyüme rakamları düşük olmasına rağmen iç pazarda farklılık yaratarak, bünyemizde üretebildiğimiz katma değerli ürünler ile fark yaratmayı hedefliyoruz. İhracata odaklanarak ve Armacell’in dış pazarlarını üretim olarak besleyerek üretim hacmimizi en verimli şekilde kullanacağız. Hedefimiz; istihdamda herhangi bir düşüş yapmadan 2020 yılına kadar olacak dengelenme sürecini geçirmektir. Sonrasında büyüme ile birlikte istihdam artışı gelecektir.
Ülkemizde 2020 yılına kadar sürecek ve bizim kontrolümüz dışındaki sebeplerden dolayı beklenen ekonomik dengeleme dönemini yukarıda izah ettiğim şekilde tolere etmeyi ve hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz. Sonraki dönemde ise yükselecek iç pazar talebi ile birlikte agresif büyüme planları yapmaktayız.

-

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250