Pompa ve Vana

Gelişmiş pompa çözümleri endüstrisinde ödüllü bir dünya lideri olan Grundfos, Sürdürülebilir ve Enerji Verimli bir Gelecek için Bölgesel Enerji Sistemleri Konferansı’na katıldı. Danimarka Bölgesel Isıtma Derneği ile Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğiyle düzenlenen konferans, 29 Kasım 2017 tarihinde Swissôtel the Bosphorus’ta gerçekleşti. Yapılan ikili görüşmeler ve yuvarlak masa toplantılarında, sürdürülebilir ve enerji verimli bir gelecek ve kentsel dönüşüm için Türkiye bölgesel enerji sektöründeki gelişmeler ve fırsatların yanı sıra Danimarka’dan örnek uygulamalar konuşuldu.

 

Grundfos Holding A/S Grup Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mads Nipper
Grundfos Holding A/S Grup Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mads Nipper
Grundfos Holding A/S Grup Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mads Nipper
Grundfos Holding A/S Grup Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mads Nipper “İş Dünyasının Yeni Rolü” başlıklı konuşmasında sürdürülebilirlik ve iş dünyasının sorumlulukları üzerinde durdu. “İş dünyasında sürdürülebilir olarak veya sürdürülebilir uygulamalarla sorumluluk üstlenerek hem daha yaşanabilir bir dünya inşa edebilir hem de uzun vadede kârlı bir iş modeli yaratılmasına katkıda bulunabiliriz. Sürdürülebilir iş modelleri uzun vadede daha başarılı olurken, içinde bulundukları yerel toplumda da yeni iş fırsatları yaratırlar” diyen Nipper sözlerine şöyle devam etti: “Hedefimiz daima ileriyi düşünüp gezegenimizin ve toplumumuzun iyiliği için yenilikler yaparken, yerel toplumların ve belediyelerin hiçbir destek almadan kendi sürdürülebilir iş modellerini kurmalarına ve işleyişini sağlamalarına yardımcı olmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaktır.”

Nipper, iki yıl önce yürürlüğe konulduğundan beri Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin elçiliğini yapmaktadır. Grundfos ise bu kalkınma hedeflerini kendi iş hedeflerinin merkezine oturtmuştur.
Nipper, “Sürdürülebilirlik Grundfos’un DNA’sında var. Enerji verimliliği ve su kaynaklarının korunması konusunda imkan sınırlarını zorluyoruz. Her gün hem çevresel hem de ekonomik olarak sürdürülebilir bir gelecek yaratmalarına yardımcı olmak

Grundfos, Sürdürülebilir ve Enerji Verimli bir Gelecek için Bölgesel Enerji Sistemleri Konferansı’na katıldı.
Grundfos, Sürdürülebilir ve Enerji Verimli bir Gelecek için Bölgesel Enerji Sistemleri Konferansı’na katıldı.
Grundfos, Sürdürülebilir ve Enerji Verimli bir Gelecek için Bölgesel Enerji Sistemleri Konferansı’na katıldı.
için yerel toplumlara, resmi yönetim birimlerine ve belediyelere geleneksel düşünme biçimlerinden ayrılan yenilikçi çözümler sunarak insanların yaşamını daha iyi hale getirmek amacıyla uzmanlığımızı kullanıyoruz. Örneğin otomatik su ATM cihazı projemiz sürdürülebilir su yönetimi hedefimizi destekliyor. Suyun az da olsa bir bedel karşılığında verilmesinin amacı suyun daha tasarruflu kullanılmasını sağlamaktır. Su kaynaklarının ücretsiz olarak verilmesini istemiyoruz çünkü ücretsiz olduğunda insanlar daha savurgan davranabiliyor” dedi.

Dünyaca ünlü firmaların üst düzey yöneticilerinin yanı sıra enerji verimliliği pazarının özel ve resmi paydaşları ile karar alıcılarının da katıldığı konferansta enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konuları masaya yatırıldı. Konferansta aynı zamanda Türkiye bölgesel enerji sektöründe son zamanlarda yaşanan gelişmeler, finansal fırsatlar ve gelecek projelere de vurgu yapıldı.

Grundfos:

1945 yılında Danimarka’nın Bjerringbro adlı küçük bir kasabasında kurulan Grundfos o günden bu yana 40’tan fazla ülkeye yayılarak üretimini genişletmiştir. Günümüzde dünyanın dört bir yanında 50’nin üzerinde ülkede 19 bin çalışanı bulunan Grundfos, 3 milyar Euro’dan fazla ciroya ulaşmaktadır ve distribütörleri ile iş ortakları arasında güçlü bir duruşa sahiptir. Bina, endüstri, su şebekeleri, altyapı, peyzaj ve su arıtma alanlarında kullanılan 16 milyondan fazla pompa üretimiyle Grundfos; su teknolojileri söz konusu olduğunda yeniliklere öncülük eden, dünyanın lider pompa üreticilerinden biridir.

Enerji verimli ve sürdürülebilir pompa çözümleri konusunda endüstrinin en yüksek standartlarını belirlemek Grundfos’un en temel yapı taşlarından biridir. Manevi ve ahlaki değerler üzerine kurulan Grundfos dünyanın su ve enerji sorunlarını çözmek için yerel ve global ölçekte toplumlarla birlikte çalışmaktadır. Grundfos 1980’li yıllardan bu yana Orta Doğu’da faaliyet göstermekte, bölgesel merkez binası ise dünyanın en büyük liman ve serbest bölgelerinden biri olan Jebel Ali Serbest Bölgesi’nde yer almaktadır. Suudi Arabistan ve Mısır’da temsilcilikleri, bölge genelinde ise şubeleri bulunmaktadır.

ICSG İstanbul 2021

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250