HVAC

Belimo, Sorumlu Üye olarak Eurovent'e resmi olarak katılmıştır. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri için yenilikçi damper aktüatörü, kontrol vanası, sensör ve sayaç çözümlerinin dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir.

Belimo
Belimo
Belimo
1975 yılında kurulan Belimo Group, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin enerji verimli kontrolü için kontrol cihazlarının geliştirilmesi, üretimi ve satışında liderlerden biridir. Damper aktüatörleri, kontrol vanaları, sensörler ve sayaçlar, 2021'de 765 milyon CHF satış gerçekleştiren ve yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam eden şirketin ana faaliyet alanını oluşturuyor. BELIMO Holding AG'nin hisseleri 1995 yılından beri SIX Swiss Exchange'de (BEAN) işlem görmektedir.

Üyelik onayının ardından Belimo Klima Santralleri Kıdemli Takım Lideri Oliver Topf şunları söyledi: “Eurovent, Avrupa'da iç mekan iklimlendirmesi (HVAC) için önemli bir endüstri derneğidir. Bu nedenle Belimo, Eurovent üyesi olmaktan çok memnun. Enerji tasarrufu, sürdürülebilirlik ve güvenlik açısından mevcut zorlukların üstesinden gelmek ve onları iyi örnekler ve girişimlerle ilerletmek için diğer üyeler ve derneklerle aktif olarak birlikte çalışacağız. Önemli ilerlemeler ancak yasama veya standardizasyon düzeyinde elde edilebilir ve bu her açıdan yakın işbirliğini gerektirir. Bireysel Ürün Grupları ve Görev Güçlerindeki ilginç tartışmaları ve aktif katılımı sabırsızlıkla bekliyorum.”