HVAC

Fas ordusunun askeri mühimmat depoları projesinde İmbat çatı tipi klima cihazları tercih edildi.

İmbat çatı tipi klima cihazları
İmbat çatı tipi klima cihazları
İmbat çatı tipi klima cihazları
2003 yılından bu yana ihracatta belirlediği hedeflerine emin adımlarla yürüyen ve bugün 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapan İmbat; Romanya, Rusya, Sırbistan, Portekiz, Almanya, Gürcistan, Avusturya, Polonya, Kazakistan, Azerbaycan, Katar, Türki Cumhuriyetler ve Dubai’nin içinde yer aldığı pazarlarda distribütörleri ve partner firmaları ile düzenli ihracat faaliyetlerini yürütmekte, sunduğu güvenilir ürün ve hizmeti ile yurt dışındaki pazarlarına yenilerini katmaya devam etmektedir.

Afrika’ya açılan bir kapı ve lojistik merkezi olma özelliğiyle önemli bir konuma sahip olan ve İmbat’ın hedef pazarları arasında yer alan Fas, genişlemekte olan ihracat pazarlarına son dönemde eklenen ülkelerden oldu. Fas pazarında önemli bir proje olan, Kanitra yakınlarındaki askeri yerleşkede İmbat çatı tipi klimalar tercih edildi.

Projede 60-150 kW aralığında toplam beş adet; %100 dış hava ile çalışan, heat-pump, G4+F7 iki kademe filtreli, dönüş ve üfleme fanları EC inverter plug değişken devirli, çift cidarlı taş yünü izolasyonlu gövdeye sahip çatı tipi klima modelleri kullanıldı.

İmbat çatı tipi klimalar, termodinamik ısı geri kazanımı, thermal freecooling ve asimetrik soğutma teknolojisi sayesinde kademeli kapasite kontrol ve kısmi yükseklerde yüksek verim sağlayan özellikleri ile projede ideal ortam şartlarını, düşük enerji tüketimi ile sağlayacak.

Kontrollü ve gerekli oranda taze hava ile ekonomik ve kaliteli iç ortam şartları sağlayarak gerçekleştirilen iklimlendirmenin önemli rol oynadığı uygulamalarda İmbat, sunduğu yüksek verimli çatı tipi klima cihazlarının geniş opsiyonları ve yüzde yüz yerli tasarım özelliğiyle sıklıkla tercih edilmektedir. 7-350 kW kapasite aralığında 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak da oldukça geniş seçenekler ile beklentileri karşılayan İmbat çatı tipi klima cihazlarının başlıca opsiyonel özelliklerini; %100 taze hava oranında çalışabilme ve oranı %0-%100 arasında otomatik olarak ayarlayabilme, tamburlu ve plakalı ısı geri kazanımlı modeller, EC fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji harcaması, sıcak sulu buharlı veya elektrikli ısıtma, doğal gazlı ısıtma, CO2 iç hava kalitesi kontrolü, termal veya entalpi free cooling (ekonomizör), üç kademe filtrasyon imkanı (G4+F7+F9), dijital veya inverter scroll kompresörler, evaporatör ve kondenser yüzeyi hidrofilik/epoksi kaplama, su ve deniz suyu soğutmalı modeller olarak saymak mümkündür.

Ar-ge odaklı üretim anlayışıyla geliştirdiği yüksek verimli ve çözüm odaklı ürünleri tamamen yerli tasarım gücü ile hazırlayan ve üreten İmbat, Türk mühendisliğini dünyaya ulaştırmaktadır.

Dünyada yedinci Türkiye’de ise tamamen yerli tasarıma ve Eurovent sertifikasına sahip ilk çatı tipi klimanın da sahibi olan İmbat, %100 yerli sermayeyle sunduğu yüksek verimli ürünleriyle hem projelere hem de dünyaya kazanç sağlamaktadır.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250