HVAC

Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç 2019 yılını değerlendirdi ve 2020 yılına ait öngörülerini paylaştı. Ilgaz Dalkılıç, "2018 yılının son çeyreğinde 2019 yılının nasıl geçeceğine dair sinyalleri almıştık ve 2019 yılı bütçemizi bu beklentiler ışığında hazırlamıştık" dedi ve 2019 yılında neler yaptıklarını açıkladı.

 

Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç
Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç
Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç
Ilgaz Dalkılıç; "Genel olarak baktığımızda satış anlamında 2019 yılında 2018’e göre büyümeye devam ettik. Üretimde verimlik projelerine yatırımlar yaptık ve önemli tasarruflar elde ettik. 2019 yılında Almanya, Polonya, İtalya ve İspanya'da satılan Armaflex ürünlerinin bir kısmı Bursa fabrikasında üretilmeye başlandı. Bu ürünlerin Armacell standartlarında üretilebilmesi için gerekli yatırımları 2018 yılında tamamlamıştık. 2019 yılında da ürünlerin iyileştirilmesi ile ilgili yatırımlarımız oldu.
Ayrıca 2019 yılı 6. aydan itibaren Türkiye’de ürettiğimiz Oneflex ürünlerinin standartlarını, Armacell kalitesine uygun arttırmaya yönelik projemize başladık. Almanya Ar&Ge merkezimizle eş zamanlı olarak yürüttüğümüz bu yatırımımız etap etap devreye alındı, her etapta ürün standartlarımız arttı, Şubat 2020 de tüm ürünlerimiz üzerinde çalışmalar tamamlamış olacak."

2020 yılında Armacell Yalıtım

Ilgaz Dalkılıç, "2020 yılı satış anlamında yine büyüyeceğimiz ve özellikle ihracatla daha fazla destekleneceğimiz bir yıl olacak" dedi.

Dalkılıç; "Üretim anlamında; 2020 yılında ise yine verimlilik odaklı projelerimize yatırımlarımız olacak. Ayrıca Armacell Emea (Asya, Avrupa, Afrika, Orta doğu ve Rusya) bölgesinde satılan Armacell ürünlerinin üretiminden daha fazla pay alabilmek için çabamızı devam ettireceğiz. Kârlılık anlamında da bütçemize büyüme hedefi koyduk.
Armacell'in global büyüme stratejisi gereği sektörümüzde bizimle birlikte aynı işi yapan veya işimize katkı sağlayabilecek şirket satın almaları, stratejik ortaklılar ile ilgili olasılıkları Ülkemiz ve bağlı coğrafyalarda değerlendirmeye devam edeceğimiz bir yıl olacak."

“2020 yılı ülke olarak büyümeye başlayacağımız bir yıl olacaktır”

Dalkılıç; "Yalıtım sektörü 2019 yılını oldukça temkinli geçirdi. Gerekirse çok küçük kârlılıklar ile ama alacak garantisi altında sürdürülebilir bir büyüme modeli uygulandı. Fireler olmakla birlikte yalıtım sektörü, oldukça sağlam bir duruş sergiledi. 2020 yılı ülke olarak büyümeye başlayacağımız bir yıl olacaktır. Faizlerin düşmesi, dış piyasalardaki para arzının artma sinyalleri, ülkemiz ticareti açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Önümüzdeki yıllar İnşaat sektörü açısından stokların azaltıldığı ama yeni yatırımların görece kısıtlı kalacağı yıllar olacaktır. Bu durum yalıtım sektörünü de doğrudan etkileyecek ve hedef pazarında çeşitlilik yaratamayan firmalar oldukça zorlanacaktır. Genel olarak yine temkinli büyüyecek bir 2020 yılı, inşaat sektörünü bekliyor diyebilirim."

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250