HVAC

Hazırlayan: Ufuk Esi / Mak.Yük.Müh. / VALFTEK A.Ş. Dış Tic. Md.

ARMSTRONG SAGE UMT™; DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ VE GÜVENİLİR KONDENSTOP TEST CİHAZI

 

Buhar sistemlerinde yoğuşan buharın (kondensin) ve yoğuşmayan gazların sistemden tahliye edilmesi için kullanılan ve otomatik olarak çalışan cihazlar kondenstop (buhar kapanı) olarak adlandırılır.
Enerji verimliliği açısından buharın enerjisinden azami derecede faydalanmak için, kondensin derhal tahliye edilmesi, enerji transferine engel olan hava ve diğer yoğuşmayan gazların atılması ve buna mukabil buharın kaçmasına engel olunması için kondenstoplar büyük öneme sahiptir.

Kondenstoplar genel olarak; yoğunluk farkına göre mekanik (Ters kovalı, Şamandıralı), sıcaklık farkına göre (Termostatik kapsüllü, bi-metalik) ve hız prensibine göre (Termodinamik) şeklinde sınıflandırılmaktadır.
Bir kondenstobun düzgün çalışması ve buhar kaçırmaması enerji verimliliği ve tasarrufu açısından çok önemlidir ve bu nedenle arızalı kondenstopların en kısa zamanda tespiti, bakımı veya yenilenmesi gerekmektedir.

KONDENSTOP KONTROLU İÇİN İLAVE BİR GÖVDE GEREKTİRMEZ

Tesisteki kondenstopların durumu ile ilgili kanıya varabilmek için en iyi yöntem kondenstop çıkışında bir test vanası kullanmaktır. Bu vana açılarak kondenstobun buhar kaçırıp kaçırmadığı (flaş buharı ayırt edilebilmelidir) , kondens tahliyesi yapıp yapmadığı veya düzgün çalıştığı kondenstobun çalışma prensibine göre tespit edilebilir.
Ancak bunu daha pratik ve hızlı bir şekilde dışarıdan yapabilmek için ise kondenstop üzerinden fiziksel olarak iki parametreyi ölçen cihazlar da kullanılabilir. Bu parametrelerden biri, kondenstobun sıcaklığını ölçerek doymuş buhar sıcaklığı ile mukayese etmek (düşük olduğunda kondens yığılması) diğeri ise kondens ile canlı buhar arasındaki hız farkını ultrasonik ses dalgaları ile algılamaktır.
Dolayısıyla bu iki parametreyi aynı anda değerlendirerek ve ölçüm yapılan kondenstop bilgilerinin yer aldığı bir yazılım ile haberleşerek kondenstobun durumu hakkında bilgi elde edilebilir ve raporlanabilir.

Bu amaçla kullanılan test cihazlarından Armstrong'un çığır açan son inovasyonlarından kablosuz, elde taşınır kondenstop test cihazı, kullanıcı hatalarını önler ve kondenstopları test etme kalitesini yeni bir seviyeye taşır.

Armstrong SAGE UMT™, kablosuz mobil kondenstop test cihazı
Armstrong SAGE UMT™, kablosuz mobil kondenstop test cihazı
Armstrong SAGE UMT™, kablosuz mobil kondenstop test cihazı
SINIFINDA EN İYİ KONDENSTOP YÖNETİMİ, SINIFINDA EN İYİ KONDENSTOP TESTİ İLE BAŞLAR

SAGE UMT™ , kablosuz mobil bir kondenstop test cihazıdır. SAGE UMT™, kondenstoplarda bulunan koşullar için özel olarak geliştirilmiş ve hassas ayarlanmış en gelişmiş piezo elektrik akustik sensörü kullanır. Temassız infrared sıcaklık sensörü ile beraber akustik sensör, kondenstop testini bir düğmeye basmak kadar basitleştirir.

SAGE UMT™ , SAGE mobil uygulaması bulunan herhangi bir akıllı telefona veya tablete Blue Tooth teknolojisi kullanarak bağlanır. Bu, dolaşan, kırılan veya eriyen kablo olmaması anlamına gelir ve kondenstop testi yapan personele hızlı ve kolay test yapma özgürlüğü sağlar.

SAGE UMT™ toplanan bilgiyi SAGE mobil uygulamasına gönderir ve burada hemen işlenir ve kayda alınır. Bu da, kayıt sayfalarında karışıklığa ve okunmayan yazılara son verme, tüm kayıtlı test bilgilerinin tekrar bilgisayara girilmesine gerek kalmaması ve kayıp veya okunmayan alan kayıtları olmaması anlamına gelir.

Armstrong SAGE UMT™ komple kondenstop yönetim programınızda temel bir cihazdır. En gelişmiş otomatik test cihazımız bugün sanayide mevcut en detaylı ve gelişmiş kondenstop yönetim programını sağlamak için SAGE® Akıllı Buhar Yönetim platformu ile sorunsuz bir şekilde çalışır.

Armstrong SAGE UMT™
Armstrong SAGE UMT™
Armstrong SAGE UMT™
Özellik ve Üstünlükleri :

• Düzgün çalışan, soğuk ve buhar kaçıran kondenstopları tetkik eder. Bu amaçla kullanılan algortima en gelişmişidir ve Armstrong ‘un bir asırı aşan tecrübesine dayanmaktadır.
• Piezoelektrik akustik sensör, kondenstoplarda bulunan koşullar için özel olarak geliştirilmiş ve hassas ayarlanmıştır.
• Temassız infrared sıcaklık sensörü
• RFID teknolojisi ve etiketleri ile kondenstopların yerleşimi ve hüviyetlerinin tespiti için gerekli zamanı önemli ölçüde azaltmaktadır.
• SAGE UMT™, SAGE® Akıllı Yazılım Sistem Yönetim platformu ile sorunsuz bir şekilde çalışır.
• Veriler SAGE® vasıtasıyla güvenli depolama ve otomatik yedekleme için buluta yüklenir.
• Müşteriler kendi verilerinin sahibidir.
• SAGE UMT™ şarj edilmeden önce 10 saat veya daha fazla kullanılabilir.
. Şarjı 2,5 saatte %90 ‘a çıkarılabilir.
• SAGE UMT™ cihazının kalibre edilme ihtiyacı yoktur.
• Tutması kolay, ergonomik ve kauçuk kaplı bir sapa sahiptir.
• SAGE UMT™ ulaşılması zor kondenstoplara kolay erişimi sağlamak için herhangi bir dişli uzatma çubuğu ile kullanılabilir.

• Uygun bir kılıf vasıtasıyla SAGE UMT™ , güvenli şekilde taşınır ve sağ veya sol el kullanımı için ayarlanabilir.
• SAGE UMT™ ve SAGE® Mobil için aygıt yazılım güncellemeleri SAGE® üyeliğiniz içinde yer almaktadır ve sınıfında en iyi kondenstop yönetimi için ihtiyaç duyulan güncel cihazlara sahip olmanızı temin eder.
Yazılımdaki geliştirmeler anında güncellenir ve cihazın periyodik olarak Armstrong ‘a gönderilmesine gerek yoktur.

SAGE UMT™ İLE KONDENSTOP TESTLERİNİN NASIL HIZLI, KOLAY VE HASSAS OLABİLECEĞİNİ KEŞFEDİN

SAGE UMT™ , IOS veya Android mobil cihazınızdaki SAGE® Mobil uygulamalarına kablosuz olarak senkronize olur. Ardından SAGE® Mobil kondenstop verisini doğrudan SAGE® Akıllı Yazılım Sistem Yönetim platformuna gönderir ve test bilgilerinin elle girilmesi veya okuma problemlerini ortadan kaldırır ve tabii ki bu bilgiler sadece sizde kalır.

Cihazın çalışma şekli :

• Kondenstobun RFID etiketini SAGE UMT™ ile tarayın veya yoksa etiket numarasını elle girin. SAGE® Mobil otomatik olarak o kondenstobun detaylarını açar.
• Paslanmaz çelik probun ucunu kondenstoba bastırın ve test düğmesine basın.
• Testin ilerlemesi hem SAGE UMT™ hem de SAGE® Mobilde görülecektir.
• Test yapılırken SAGE UMT™ sıcaklık ve akustik bilgileri kablosuz olarak SAGE® Mobile transfer eder ve bilgiler burada biriktirilir, analiz edilir ve saklanır.
• SAGE® Mobil Armstrong ‘un tescilli, UNFCCC onaylı buhar sistem verimliliği metodolojisini kullanarak SAGE UMT™ den alınan verileri analiz eder ve sonuçlar esas alınarak SAGE® Mobil kondenstoba bir durum tahsis eder.
• SAGE UMT™ ile bilgileri elle girmeye gerek yoktur. SAGE® Mobil kondenstop verilerini depolar ve otomatik olarak SAGE® Akıllı Buhar Sistem Yönetim platformuna gönderir.
• SAGE® , verileri hemen buluta yükler ve burada yüksek güvenlik seviyesinde korunur ve otomatik yedeklenir.

Maksimum Çalışma Koşulları
Minimum buhar basıncı : 2 psig (0.14 barg)
Maksimum buhar basıncı : 3200 psig (221 barg)

Çalışma sıcaklığı : -4 °F to 140 °F (-20 °C to 60 °C)
Batarya şarjı ortam sıcaklığı : 32 °F to 113 °F (0 °C to 45 °C)

Malzemeler
Gövde : Isıya mukavim ABS
Akustik prob : 304 Paslanmaz Çelik
Akustik Sensör : Seramik Piezo Elektrik
Batarya : 10+ saat Lityum-iyon

Spesifikasyon
IP sınıfı : IP 64
BLE Spek: 4.2
RFID Spek: 13.56 MHz
Infrared sensör :
- Optik, germanyum kaplı lens

- -40 °F to 716 °F (-40 °C to 380 °C)
Ağırlık : 1.25 lbs (0.57 kg)

Voltaj: 7.2 Volt DC
Şarj Voltajı : 12 VDC (6.5 W max.)

Hazırlayan:

Ufuk Esi/VALFTEK A.Ş Mak.Yük.Müh. Dış Tic. Md.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250