HVAC

Form MHI Klima Sistemleri uzmanları, doğru klima kullanımı konusunda uyarıyor. Klimanın yalnızca serinleme görevi görmediğine, doğru kullanıldığında ortamdaki taze ve temiz hava akışını kontrol ederek kişileri hastalıklardan koruduğuna dikkat çeken uzmanlar insanların hasta olmamaları için çeşitli detaylara dikkat çekiyor.

Mitsubishi Heavy klimalar 8 farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor.
Mitsubishi Heavy klimalar 8 farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor.
Mitsubishi Heavy klimalar 8 farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor.
Sağlıklı klima kullanımı için

Klimanın üflediği havanın doğrudan üzerinize gelmesi ve vücuttaki terin kuruması boyun, sırt gibi kaslarda başlayıp devam eden tutulma ve ağrılara sebep oluyor. Bu gibi durumları önlemek için oda sıcaklığını 22 ila 25 derece arasında tutmak ve klima kanatlarını da hava akışının tek bir yöne gelmesini engelleyecek şekilde ayarlamak gerekiyor. Mitsubishi Heavy klimaların eşsiz 3D Auto özelliği sayesinde motorlu ve bağımsız kanatlar, bulunulan ortamda yüksek konfor seviyesi sağlamak için 8 farklı hava yönlendirme seçeneği sunuyor. Soğutulan hava doğrudan tavana üfleniyor. Böylece klimadan üflenen hava ortama son derece homojen bir biçimde dağılıyor ve oda içerisindeki sıcaklık farklarını minimize ediyor.

Klima filtreleri 

Yalnız klima çarpması değil aynı zamanda alerjik bünyeliler için de klima kullanımı sorun olabiliyor. İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form MHI Klima Sistemleri, bakterilerin çoğalmasını engelleyebilmek için klimaların düzenli bakımının önemine dikkat çekiyor. Japon Mitsubishi Heavy Industries’e özgü alerjen temizleme sistemi sayesinde soluduğunuz hava temizleniyor. Mitsubishi Heavy split klimalar ayrıca kendi kendini temizleme, alerjen temizleme ve kir önleme amaçlı antibakteriyel işleme tabi tutulan fanlara sahip split klimalarıyla son kullanıcıya büyük avantajlar sağlıyor. Bu sayede cihaz kapalıyken oluşabilecek kötü kokular ve partiküller engellenmiş oluyor. Çıkarılabilen klima filtreleri ve yıkanabilen fotokatalitik koku önleyici filtreler de kullanıcılara temizleme imkanı sunarak bakterilerin çoğalmasını önlüyor ve bu sayede olası hastalıkları engelliyor.

Aqua Therm Tashkent 2021

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250