HVAC

Türkiye’de tasarlanan ilk Eurovent sertifikalı çatı tipi klimanın sahibi olan İmbat, %100 yerli sermayeyle, %100 yerli tasarımlara imza atmaya devam etmektedir. İmbat, projelerin ihtiyaçlarına yönelik doğru ve etkin çözümlerinde Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek yüksek verimlilik odaklı tasarımlarıyla ürünlerini Türkiye’ye ve dünyaya sunmaktadır.

İmbat Çatı Tipi Paket Klima
İmbat Çatı Tipi Paket Klima
İmbat Çatı Tipi Paket Klima
İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri tarafından gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen İmbat çatı tipi klimalar, yüksek performans ve düşük enerji tüketiminin yanı sıra çevreye duyarlılığıyla da avantaj sağlamaktadır. Cihazların üstün standart özellikleri ;
Çift Cidarlı İzolasyonlu Gövde galvaniz iki saç arasında, 70 kg/m3 densiteli taş yünü izolasyonludur. Dış cephe saçlar galvanizli üzeri fırın boyalıdır. Çift cidarlı panellerden oluşan gövde yapısı ile daha iyi izolasyon, uzun ömür ve yangına dayanıklılık sağlanmaktadır.

Asimetrik Soğutma aynı soğutma devresinde, farklı güçlerdeki birden fazla kompresörün tandem olarak kullanıldığı teknolojidir. Mikroişlemci kontrolü ile değişken soğutma yüklerine göre kompresörler otomatik olarak sırayla çalışmalı, kompresörler eşit yaşlanmalı, maksimum enerji tasarrufu ile en verimli soğutmayı sağlamalıdır. Asimetrik kompresör uygulamasında tam kapasite ile çalışma dışındaki kısmi yüklerde verim artmaktadır. Farklı güçteki kompresörlerin tek tek çalışmaları ile kompresörlerin devreye girip çıkma sayıları azalmakta ve ömrü uzamaktadır. Kompresör sayısından fazla kapasite kontrol kademesi ile yük değişimlerine en uygun cevap sağlanmaktadır.

İmbat Çatı Tipi Paket Klima
İmbat Çatı Tipi Paket Klima
İmbat Çatı Tipi Paket Klima
Termodinamik Isı Geri Kazanımı karışım havalı cihazlarda, mahalden çekilen egzoz havasının tamamı kondenser üzerinden geçirilerek ısı geri kazanımı sağlanmaktadır. Termodinamik ısı geri kazanımlı cihazlarda, kondensere dış hava sıcaklığından daha düşük sıcaklıkta hava girişi olduğundan kondenzasyon sıcaklığı düşük gerçekleşmekte; kompresör verimi artmakta ve %30’a varan oranda enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
Bina Yönetim Sistemi ile uyumlu olarak MODBUS veya BACNET iletişim protokolleri kullanılarak işletme maliyetinde en yüksek kalemi oluşturan yakıt ve elektrik enerjisi, bu sistem sayesinde sadece ihtiyaç ölçüsünde kullanılarak enerji tasarrufu elde edilmektedir..

7-350 kW kapasite aralığında 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak da oldukça geniş seçenekler ile beklentileri karşılayan İmbat çatı tipi klimalar, günümüzde klima santrallerinin yerine de tercih edilebilir ürünler olarak klima pazarında her geçen gün payını artırmaktadır. Başlıca opsiyonel özelliklerini; %100 taze hava oranında çalışabilme ve oranı %0-%100 arasında otomatik olarak ayarlayabilme, tamburlu ve plakalı ısı geri kazanımlı modeller, EC fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji harcaması, sıcak sulu buharlı veya elektrikli ısıtma, doğal gazlı ısıtma, CO2 iç hava kalitesi kontrolü, termal veya entalpi free cooling (ekonomizör), üç kademe filtrasyon imkanı (G4+F7+F9), dijital veya inverter scroll kompresörler, evaporatör ve kondenser yüzeyi hidrofilik/epoksi kaplama, Su ve deniz suyu soğutmalı modeller olarak saymak mümkündür.

Kendi özgün ürün tasarımlarını hazırlayan ve kendi üretimini gerçekleştirken Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 27001) ile de bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliği üzerinde titizlikle çalışan İmbat yüksek verimli ürünleriyle hem projelere ve dünyaya kazanç sağlarken, ülkemize de bir değer sunmaktadır.

ISK - SODEX Istanbul 2019

INGAS 2019