HVAC

Ekin Endüstriyel; Sektörel Fuarcılık AŞ. tarafından, İstanbul Fuar Merkezinde 3-5 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşen “ICCI Uluslararası Enerji Fuarı ve  Konferansı"nda  yer aldı.  
Buhar enerjisi ile ısıtma sistemleri, eşanjörler  ve pompa grubuyla Fuar'da yer alan Ekin Endüstriyel “MIT” Mühendisleri;  buhar enerjisi ile kullanım suyu nasıl ısıtılır, sorusuna cevap verdi.

 

Ekin Endüstriyel “ICCI Uluslararası Enerji Fuarı"nda buhar enerjisi ile kullanım suyu hazırlama sistemlerini tanıttı.
Ekin Endüstriyel “ICCI Uluslararası Enerji Fuarı"nda buhar enerjisi ile kullanım suyu hazırlama sistemlerini tanıttı

Ekin Endüstriyel “ICCI Uluslararası Enerji Fuarı"nda buhar enerjisi ile kullanım suyu hazırlama sistemlerini tanıttı
Buhar enerjisi ile sıcak kullanım suyu hazırlama sistemleri hakkında sorulara cevap veren Ozan Çelik;  “Buhar ile meşgul olan tesisatlar doğru malzemeler ile yapılıp, uzman kişiler tarafından tasarlanmalıdır. Buhar ısınma için muazzam bir enerji kaynağı olmakla beraber, oluşabilecek hatalar durumunda da oldukça tehlikeli bir ısı kaynağıdır. Mevcut buhar tesisatından faydalanılarak, tesislerdeki sıcak su ihtiyacının tamamı,  minimum enerji harcayarak MIT buhar ile sıcak kullanım suyu hazırlama sistemleriyle  karşılanabilir . Sıcaklık ise istenilen derecede tutulabilir. Otomasyon desteğiyle istenilen sıcaklıklara göre otomatik açılıp kapanabilir. Tam ve yarı otomatik olarak tasarlanan MIT buhar ile sıcak kullanım suyu hazırlama sistemleriyle mevcut buhar enerjisi ile ekonomik ısınma sağlanabilir” dedi.


Üretim kapasitesi, inovatif tasarımları , mühendislik hizmetleri, satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımı ile bir çok ısı geri kazanım projesinde yer alan Ekin Endüstriyel ‘’MIT’’ ürünleri Türkiye’de Isıtma soğutma alanlarında ileri teknoloji prensibiyle çözüm sunmayı hedefliyor.

VI. İnşaat ve Konut Konferansı

ICSG İstanbul 2018