HVAC

Vaillant Group Türkiye’de 2013 yılından bu yana CEO olarak görev yapan Dr. Axel Busch’un yerine, 2013 yılından bu yana Finans ve IT Direktörü olarak görev yapan Alper Avdel’in atanması ile bir Basın Toplantısı ile tanışma yemeği gerçekleşti. Vaillant Group Türkiye'nin CEO'su Alper Avdel; Vaillant, DemirDöküm ve Protherm markalarının gelişim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vaillant Group Türkiye CEO'su Alper Avdel'in Basın Yemeği
Vaillant Group Türkiye CEO'su Alper Avdel'in Basın Yemeği
Vaillant Group Türkiye CEO'su Alper Avdel'in Basın Yemeği
Toplantıda DemirDöküm Satış Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna,  "2016 yılının zorluklarına rağmen hem iç piyasada hem ihracatta iyi bir yıl yaşadık. Her ikisinde de sektör büyümelerinin üzerinde sonuçlar aldık. Bu sene önemli gündemlerimiz var, VRF de yatırım hatlarımız yenileniyor, dijitalleşme de hem satış pazarlama ve hem endüstriyel tarafta hem iletişim tarafında dijitalleşme ile ilgili yatırımları artırıyoruz. Endüstri 4.0 çalışmalarımız devam ediyor. 2017 nin ilk çeyreğini iyi bitirdik, bu güzel ortamda her kese hoşgeldiniz diyorum" dedi.

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu;" 25. yılımızı kutluyoruz, %26 büyüme ile kapattık, 2020 hedefi  iş hacmini  ikiye katlamak. Vaillant, Türkiye’de şu anda yaklaşık 1.4 milyon hanede tüketicilere hizmet veriyor" dedi.

Vaillant Group Türkiye'nin CEO'su Alper Avdel yaptığı konuşmada; "Ben aslında uzun süredir 2001 yılından bu yana DemirDöküm'de çalıştım. Bu gün CEO olarak görev almak benim için çok

Vaillant, Türkiye’de şu anda yaklaşık 1.4 milyon hanede tüketicilere hizmet veriyor
Vaillant, Türkiye’de şu anda yaklaşık 1.4 milyon hanede tüketicilere hizmet veriyor
Vaillant, Türkiye’de şu anda yaklaşık 1.4 milyon hanede tüketicilere hizmet veriyor
büyük mutluluk, heyecen verici. Başarılı geçen dönemden geliyoruz. Baz etkisi çok önemli. Şirketimiz başarılı sonuçların alındığı bir noktada, onu ileriye taşımak için çok daha fazla efor koymak lazım, bunun farkındayım. Ekibimiz çok kuvvetli, Erdem Bey, Erol Bey, Gürhan Bey, Handan Hanım ve burada olan diğer yöneticilerimizi tanıyorsunuz, hep birlikte karma portföyümüz ile sektörümüzde rekabet avantajı yaratacağımızı düşünüyorum" dedi. Geçen yıl yüzde ikiye yakın pazar payı artışımız var. Yeni oyuncuların çok olduğu pazarda yüzde iki artış ciddi bir veridir. Tüm Markalarımız ile Pazarın üçte birine sahibiz ve lideriz diyebiliriz. İnşaat ve doğalgaz sektöründe büyüme devam edecek düşüncesindeyiz" dedi.

Alper Avdel şu bilgileri aktardı. "Vaillant Group, 1874 yılından bu yana ısıtma ve soğutma sektöründe faaliyet gösteren  Avrupa’nın en büyük 2. büyük şirketi olup teknolojisi global olarak tescil edilmiş bir markadır. 60 ülkede 8 marka ile dünya çapında 12 bin çalışan, 4 bin 300 çalışan ile servis hizmeti veriyor. AR&GE'de ise dünya çapında 780 kişi ürün ve teknoloji geliştiriyor.  

Vaillant Group Türkiye'nin CEO'su Alper Avdel
Vaillant Group Türkiye'nin CEO'su Alper Avdel
Vaillant Group Türkiye'nin CEO'su Alper Avdel
Avrupa Pazarı & Vaillant Group rakamsal veriler için, 2017 yılında Avrupa’da pazarın daha fazla büyümesi beklenmemekte olduğu söylenebilir. Dijitalleşmenin tüketicinin satın alma alışkanlıklarını değiştirmesi ve tercihlerini belirlemesinde etkisinin artması beklenmektedir. 2016 yılında ciro sabit kalmış, ancak kar sonuçları iyileşmiştir. Yoğuşmalı kombi pazarı %5 büyümüştür.
Vaillant Group 2017 Stratejik Hedefleri'ne bakıldığında; doğalgaz’a dayalı çözümlerde Avrupa’da 1 numara olmak, pazar payında %25’in üzerinde büyüme, Asya’da büyüme, ısı pompası satışlarında büyüme, dijitalleşme olarak özetlenebilir.

Türkiye Pazarı'nın 2016 değerlendirmesi için şunları söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi 2016 yılı zorlu bir yıldı. Ülkemiz krizlerin ertesinde bile büyüme eğilimi gösteriyor. Kur dengesizliği önümüzdeki süreçte üreticileri daha fazla ilgilendirecek bir konu olara görünüyor. Isıtma soğutma sektörü gerçekleştirilen yatırımlar ile Türkiye’nin gayrisafi milli hasılasına katkı sağlayan bir sektördür. Türkiye dünya iklimlendirme sektöründe ana üreticilerden biridir. Kentsel dönüşüm, doğalgazın yeni gittiği şehirler 

Vaillant Group Türkiye 2016 yılında  %26 büyüyerek vites büyüttü
Vaillant Group Türkiye 2016 yılında %26 büyüyerek vites büyüttü
Vaillant Group Türkiye 2016 yılında %26 büyüyerek vites büyüttü
ve inşaat sektörünün büyüme potansiyeli sektörümüzü olumlu etkiliyor ve etkilemeye devam edecek. Doğalgaz gitmemiş şehir ve bölgeler var, yanısıra yenileme çalışmaları var. Enerji Verimliliği Yönetmeliği sektörümüzü ilgilendiren en önemli konu. Sektörümüz bu konuya yönelik çalışıyor. Biz de cihaz ve sistemlerimiz ile önemli katkılarda bulunuyoruz ve artan bir ivme ile liderliğimizi sürdüreceğiz".
                                                               
Alper Avdel; Vaillant Group Türkiye şirketleri, Vaillant Türkiye, Türk Demirdöküm, Panel AŞ ve sektör dernekleri  DOSİDER (Doğalgaz Sanayicileri Derneği), TURKBESD (Türk Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği)  Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

Vaillant Group Türkiye
Türkiye en büyük 3. kombi pazarı, en büyük ciroya sahip 3. ülke, en çok personele sahip 3. Vaillant Group ülkesi, 2016 yılın da yaşanan zorluklara rağmen yatırım stratejisi korundu. 2016 yılı Vaillant Group Türkiye için iyi bir yıldı. 2013 yılından bugüne Türkiye’de üretilen veya satılan kombi hacmi %30 artarken, % 51 artış gösteren ciro rakamları tüm grup için motive edici. Kombi hacmine göre %24, panel hacmine göre %21 büyüme gösterdi.  2016’da pazar payı yaklaşık %2 arttı. Tam yoğuşmalı geçişi, enerji bayiliğine geçiş süreci, Vrf, eRELAX gibi ürünlerle yeni iş fırsatları elde etme hedeflerine ulaşıldı.

Vaillant Türkiye'nin hedefleri: 2020 hedefi  iş hacmini  ikiye katlamak. Vaillant, Türkiye’de şu anda yaklaşık 1.4 milyon hanede tüketicilere hizmet veriyor. Dijital mecralar ve sosyal medya kampanyaları ile Vaillant Türkiye’nin sosyal medya skoru Grup içinde en iyi rakamlar.

•    2.4. milyon web site tıklanması
•    2.500 call center çalışanlarına yönlendirme
•    212 k Facebook görüntülenme

2016 yılında  %26 büyüyerek vites büyüttü. Devreye alım rakamlarında %11 büyüdü.  2016 yılında kombi işinin yanı sıra Panel Radyatörde %69, Klimada %33, şofbende %44 ve ısı pompasında 3 kat büyüme gerçekleştirdi. Mart 2017 itibari ile  52 olan Enerji Danışmanı Bayi sayısı  sene sonuna kadar  75’e çıkarılacak.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250