HVAC

Nidapark A.Ş. tarafından İstanbul Kadıköy'de inşa edilen Kısmet Apartmanı ısıtma-soğutma ihtiyacı, yüksek verimle çalışan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri ile sağlanıyor.

Fenerbahçe Kalamış’ta, “Kentsel Dönüşüm Projesi” olarak inşa edilen Kısmet Apartmanı
Fenerbahçe Kalamış’ta, “Kentsel Dönüşüm Projesi” olarak inşa edilen Kısmet Apartmanı
Fenerbahçe Kalamış’ta, “Kentsel Dönüşüm Projesi” olarak inşa edilen Kısmet Apartmanı
Fenerbahçe Kalamış’ta, “Kentsel Dönüşüm Projesi” olarak inşa edilen Kısmet Apartmanı, 6.000 metrekarelik proje alanıyla birlikte 13 katlı tek blok halinde  4+1 lüks dairelerden oluşuyor. Projedeki dairelerin oda, mutfak ve salon mahallerinin iklimlendirilmesi için toplam soğutma kapasitesi 382 kW olan  27 adet 4-6HP Micro VRF KX dış ünite ve 162 adet kanallı ve duvar tipi Mitsubishi Heavy VRF iç ünite klima cihazı kullanılıyor.

Sistem nasıl işliyor?

Proje de kullanılan Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri; dış ünite grubunun, birden fazla bağımsız noktaya hitap eden iç ünitelere bağlanmasıyla her konut alanının arzu edilen ısıtma, soğutma ve havalandırma konfor şartlarını sağlıyor. İnverter teknolojisine sahip dış üniteler ile kısmi kullanımlarda minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde ediliyor.

Micro Vrf KX dış üniteler ölçülerinin kompakt olması sayesinde, konfor şartları bozulmadan tasarım esnekliği ve kolay uygulama imkanı sağlıyor.  

Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevreye ve kolay kullanımıyla da kullanıcıyla dost bir teknoloji olan Mitsubishi Heavy VRF sistemleri,  tüm soğutma, ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılar.

Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri, en yüksek enerji verimliliği sunmakla birlikte enerjinin doğru yönetimi ve kontrolü felsefesi ile üretiliyor. Mitsubishi Heavy Industries Grubu Global 100 Endeksi-Sürdürülebilir Şirketler sıralamasında 66. sırada yer alarak klima sektöründen bu sıralamada yer alan tek firma olarak dikkat çekiyor.

Form VRF Sistemleri San.Tic. A.Ş’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu Mitsubishi Heavy Industries VRF klimalar,  yüksek verimliliği ve geniş ürün seçenekleriyle otel, iş merkezi, rezidans, konut, hastane, okul projelerinde tercih ediliyor.

Aqua Therm Tashkent 2021