HVAC

Vaillant’ın climaVAIR serisi VAI-6 inverter split klima cihazları; hem estetik, hem performans, hem de sağlık açısından klima sektörüne yeni bir soluk getirdi. Vaillant bireysel klima sistemlerinin yanı sıra merkezi klima sistemlerinde bu yıl yeni nesil VRF5 sistemlerini piyasa sunacak...

Vaillant’ın climaVAIR serisi VAI-6 inverter split klima cihazları
Vaillant’ın climaVAIR serisi VAI-6 inverter split klima cihazları
Vaillant’ın climaVAIR serisi VAI-6 inverter split klima cihazları
VRF5 Sistemler tek bir dış ünite sistemine bağlanabilen 80 iç ünite ile küçük bir daireden yüksek binalara kadar çözüm olanağı sağlayan flexible bir ürün gamı ile tüketicilere Vaillant konforunu yaşatacak. VRF5 sistemleri DC Inverter teknolojisini kullanarak gerek soğutmada gerekse ısıtmada çok yüksek verimlilik değerlerine ulaşmaktadır. Bütün ürün gamında Full-Inverter kompresörler kullanılmaktadır.

Vaillant climaVAIR serisi VAI-6 model  inverter split klima cihazları ; aktif güç kontrollü DC inverter teknolojisi ile maksimum enerji tasarrufu sağlarken, düşük ses seviyesi , modern çizgileri, yüksek SCOP ve SEER değerleri ile sınıfındaki diğer cihazlara göre farklı bir noktada yer almakta, sahip olduğu verimli ürün sertifikası (ErP’ye uygun) ile 2014 yılında yürürlüğe giren yeni enerji verimlilik direktiflere uygun VAI-6 serisi, yeni bir klima segmenti oluşturmaktadır. (SCOP ve SEER; sezonsal performans katsayılarıdır, yüksek olması; harcadığınız enerjiye göre yüksek verim aldığınızın göstergesidir.)

Vaillant climaVAIR Inverter klimalar, cihaz kumandası üzerinden tek tuş ile aktive edilen X-FAN (temizleme fonksiyonu)  fonksiyonu ile ünite içinde nem ve tozdan oluşan ve kötü kokuya sebep olacak küf ve partülleri temizleyerek, kullanıcısına

nemden arındırılmış temiz ve kuru hava konforunu sağlar.   Tüm bu özelliklere ilave olarak, ortama verilen hava aktif filtreleme sisteminden geçirilerek yaşam mahalline ulaştırılır: önce toz filtresinden geçirilerek kaba partiküller tutulur, ikinci  olarak bakterilere kadar etki eden küçüklükteki mikro organizmaları tutan  antibakteriyel filtreden geçirilen hava,bakteri ve kötü kokularından arındırılmış olarak ortama verilir.

Estetik olarak şık ve modern bir görüntüye sahip climaVAIR inverter serisi VAI-6 klimalar, iç ünite üzerindeki LCD ekran ve LED göstergeleri ile ortam  sıcaklığını ve çalışma fonksiyonları ile ilgili bilgiyi kullanıcısına sunar.

Vaillant VAI -6 serisi INVERTER klima cihazının diğer bir özelliği; bilgisayar ve server odaları gibi yaz, kış, ısı yükü olan, dış ortam sıcaklığının düşük olduğu yerlerde bile soğutma yapabilmesidir. Böylece 24 saat ve tüm yıl soğutma istenen ortamların iklimlendirilmesi de bu cihaz ile çok kolay sağlanabilmektedir.

Hızlı ısıtma ve soğutma sağlayan “TURBO” fonksiyonu, uyku modu ve 24 saat programlama, hızlı tekrar programlama için “REPEAT” fonksiyonu ve gece  ekran ışıklarını kapatma “LIGHT” fonksiyonu  seçenekleri ile diğer özelliklerine ek olarak kullanıcısına konfor ve performansı bir arada sunmaktadır.

Estetik, performans, kalite ve iyi servis hizmeti arayanlar için tasarlanmış VAI-6 Serisi INVERTER klimalar Vaillant farkıyla satışa sunulmaktadır.


Vaillant, inverter split klimalar

ın dışında aynı zamanda; küçük bir daireden yüksek katlı büyük binalara kadar  çözüm sağlayan, tek dış üniteye 80 adet iç üniteye kadar bağlanabilir  yeni nesil merkezi VRF klima sistemlerini bu yıl pazara sunuyor.

Esnek seçim ve uygulama özelliği ile projelendirmeden  başlayarak, sahada montaj aşamasına kadar tasarımcısına avantaj sağlayan Vaillant VRF5 İklimlendirme Sistemleri, bütün kompresörlerinde DC Inverter teknolojisini kullanarak yükseltilmiş COP ve EER verim değerlerine sahiptir. Gerek soğutmada gerekse ısıtmada yüksek çalışma verimliliği ve  yüksek konfor ile İklimlendirme sistemlerinde her türlü ihtiyaca çözüm sunmaktadır. Ozon dostu R410A soğutucu akışkan kullanımı ile çevreyle dost bu sistemler,  “sessiz çalışma fonksiyonu” sayesinde düşük çalışma ses sevileri ile kullanıcısına yüksek konfor sunmaktadır. 12kW ile 246 kW kapasite aralığında 23 farklı dış ünite seçeneği, 2,2 kW ile 28 kW kapasite aralığında 12 farklı tipte toplam 67 adet iç ünite seçeneği ile, iklimlendirme sistemleri çözümünde  Vaillant VRF sistemleri her mekana ve dekorasyona özel çözümler sunmaktadır.

VRF ürün ailesinde MINI, Kompakt, Heat-Pump, Heat-Recovery ve HOME serisi ürünler bulunmaktadır. Küçük ve orta ölçekli projeler için MINI ve Kompakt VRF sistem ürünleri tüketicinin beğenisine sunulacaktır. Daha büyük ölçekli projeler için ise Heat-Pump ve Heat-Recovery sistemler geniş kapasite aralığı ile ürün gamında olacaktır. Ayrıca HOME serisi VRF dış üniteler ile bağlı VRF iç üniteleri iklimlendirme görevlerini yerine getirirken yine dış üniteye bağlı Hidrobox sayesinde aynı anda sıcak su üretimi mümkün olacaktır.

Birden fazla dış ünitenin kaskat bağlantısı ile 246kW soğutma kapasitesine ulaşan Heat-Pump VRF sistemlerinde, dış ünitelerden birinin arızalanması durumunda birbirini yedekleme özelliği ile diğer cihazları devrede tutarak kullanıcısına kesintisiz çalışma emniyeti sunmaktadır. Toplamda 1000 mt’ye kadar boru tesisatlarında çalışabilme fonksiyonu sayesinde özellikle çok katlı yapıların iklimlendirme tasarımında avantaj sağlamaktadır.

Bu sistemlerde ürünün teknik özelliklerinin yanında  projelendirme, hesaplama ve devreye alma süreçlerinde de farklı hizmetler sunan Vaillant, sadece bu ürünlere yönelik oluşturduğu departman ile, gerek işin profesyonellerine gerekse son kullanıcısına satış öncesi ve sonrası teknik destek sağlarken sahada ve montaj yerinde de son kontroller ve süpervizörlükle bu destek devam ettirilmektedir.
 

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Vaillant, satış sonrasında da kullanıcısına kaliteli bir hizmet ve yüksek bir konfor yaşatıyor.  Bunun için 444 2 888 no’lu Vaillant çağrı merkezi, 24 saat tüketicilerin hizmetinde olup, aynı zamanda tüm Türkiyede uzman teknik servisleriyle hizmet vermek üzere hazır beklemektedir.

xx

Vaillant, sağlıklı ve konforlu bir serinlik için klima kullanımı ve bakımı konusunda tüketicilere bazı tavsiyelerde bulunuyor.   

* Ortam yavaş yavaş soğutulmalıdır. Ani soğutmalar insan sağlığı için uygun değildir.

* Dış ortamdan, klimatize ortama direkt girmekten kaçının, mümkünse vücudunuzu klimalı ortama geçmeden önce dışarıdan daha düşük dereceli klimasız ortama alıştırıp,sonra klimalı ortama geçmeniz vücudunuzun adaptasyonu açısından çok daha iyidir.

* Dış ortamla soğutulan ortam arasındaki sıcaklık farkının 7C üstünde olması insan sağlığı açısında uygun değildir. Soğutulan ortam sıcaklığını düşük soğutma değerlerine ayarlamak hem sağlınızı riske atacak hem de enerji tüketiminizi artıracaktır.

* Klimalardan direkt çıkan havaya mümkün olduğunca az maruz kalınmalıdır. Ortama endirekt hava dağılımı sağlanmalıdır.

* Klimalara,özellikle split tip duvar tipi klimaların büyük çoğunluğuna dışarıdan taze hava alınamamaktadır. Bu sebeple ara ara ortama taze hava alınabilmesi için 5-10 dak. pencere açılarak havalandırılma sağlanmalıdır.

* Uzun süreli çalıştırılmayan cihazlara bakım yapılması hem cihaz ömrü, hem de insan sağlığı açısından çok önemlidir.

* Cihaz filtreleme sisteminin her zaman temiz tutulması, hava kalitesi ve cihazın uzun süreli ömrü için gereklidir. Cihazın kaba tozlarını tutan filtreler haftada bir temizlenmelidir. Bunu kullanıcı kendiside yapabilir.

* Uyku esnasında klima kullanılacaksa Sleep modu tercih edilmeli. Bu fonksiyon belli bir süre içinde ortam sıcaklığını,set edilen değerin üstünde ayarlayacak ve bir müddet sonra cihazı kapatacaktır.

* Çevre dostu gaz kullanan, ayrıca enerji verimliliği açısından A sınıfı ve inverter cihazları tercih ediniz.

* Klimanın drenaj suyu saf sudur. Dolayısı ile bitkiler ve canlılar için zararlı değildir. Drenaj suyu kimseyi rahatsız etmemesi için uygun bir atık su giderine verilmelidir. Drenaj hattı yağmur giderine değil de evsel atık su giderine bağlanırsa koku yaratabilir. Bu kokunun oluşmaması için drenaj hattı sifon yapılarak gidere bağlanabilir.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250