HVAC

ISK-SODEX Fuarı'na katılan Teknoklima, Türk mühendislerinin başarısı olan yüksek teknolojili klima santralleri Boreas'ı sergiledi ve Fuar'da büyük ilgi gördü. Boreas klima santralleri ürün grubu Ortadoğu ve Avrupa pazarına ihraç ediliyor. Avrupalı sertifikasyon kuruluşları tarafından sertifikalandırılmış klima santralleri çevreci ve doğa dostu.

Teknoklima Genel Müdürü Uğur Darcan
Teknoklima Genel Müdürü Uğur Darcan
Teknoklima Genel Müdürü Uğur Darcan
Teknoklima firmasının Genel Müdürü Uğur Darcan, '' Firma olarak 15 yıldır Türkiye'de hizmet veriyoruz. Ürün grubumuza son  3 senede kattığımız Boreas isimli imalat olan yeni teknolojik klima santralleri, endüstriyel klima uygulamalarında kullandığımız ürünümüzdür. 2 yıllık bir gelişimin sonunda 2013 yılında sektöre tanıttık. Boreas üstün teknolojik özellikleri ve yüksek Eurovent sertifikasyonuyla da sektörde geniş yer bulmuş bir ürün grubudur. Bu cihazlar endüstriyel mekanların havalandırılması, soğutulması ve iklimlendirilmesinde kullandığı gibi kapalı yüzme havuzları klimatizasyonu vb. özel lokasyon  uygulamalarında da  başarılı ile kullandığımız ürün. Türkiye'de geliştirdiğimiz bu yüksek teknoloji ürün aynı zaman yurtdışı pazarlarında da geniş yer buldu. Bunlardan bir tanesi Ortadoğu pazarı, diğeri Avrupa pazarı olmak üzere geniş oranda ihracat gerçekleştiriyoruz'' şeklinde konuştu.

Boreas’ın  Türk mühendislerinin başarısı olduğuna dikkat çeken Darcan, ' Yüksek teknoloji geliştirerek imal ettiğimiz bir ürün grubu. Boreas  Türkiye’de teknoloji ithal eden bir endüstrinin teknolojiyi  Avrupa’ya ihraç eden, fark yaratan yeni parlayan yıldızı olmuştur. “ dedi.

Yoğun ilgi gören yeni teknolojik Boreas Klima Santralleri
Yoğun ilgi gören yeni teknolojik Boreas Klima Santralleri
Yoğun ilgi gören yeni teknolojik Boreas Klima Santralleri
''AVRUPA'YA İHRACAT YAPIYORUZ''
İskandinav ülkelerinden ünlü ve eski bir klima firmasıyla anlaşma yaptıklarını belirten Darcan, Bu firma İsveç kökenli oldukça eski bir klima imalatçısıdır. Benzer ürün gruplarının uzun süredir Avrupa'da imalatını gerçekleştiriyor. Avrupa ve Ortadoğu pazarına uygun yüksek teknolojili klima imalatçıları içinde karşılıklı bir üretim anlaşması imzaladık. Bu kapsamda kendilerinin Avrupa içinde ihtiyaç duydukları yüksek teknolojili klima cihazlarını hem Avrupa hem de Ortadoğu pazarı olmak üzere kendilerinin ismiyle üretimini Türkiye'deki tesislerimizde geliştiriyoruz. Bundaki en önemli unsur bizim klima cihazlarında kullandığımız yüksek teknoloji ve bu teknolojinin Avrupalı sertifikasyon kuruluşları tarafından sertifikalandırılmış olmasıdır.

''KLİMA SANTRALLERİNDE UZAY TEKNOLOJİSİ''
Klima santrallerinde kullanılan Uzay teknolojisi  hakkında bilgi veren Darcan, '' Fiber karbon dünyada aslında uzay teknolojisinden kullanılan bir teknoloji. Partner bir kuruluşumuzun teknolojik gelişimini klima santrallerine aktardık. Boreas’la 

Boreas Klima Santrali
Boreas Klima Santrali
Boreas Klima Santrali
uzay teknolojisini yani , yüksek performanslı güçlendirilmiş fiber karbon uygulamasını  ilk defa klima santral teknolojisine adapte etmiş olduk. Benzer şekilde cihaz üzerindeki elektronik aksam, gözetme camı yerine elektronik kamera kullanılması, farklılaşmış elektronik ve mekanik  teknolojilerin klima santral teknolojisine adaptasyonu Boreas’ın getirdiği yenliklerdir'' açıklamasında bulundu.

''ÇEVRECİ ÜRÜNLER KULLANIYORUZ''
 Klima santrallerinde kullandıkları ürünlerin çevreci olduğunun altını çizen Darcan ''Özellikle çevreci diyebileceğimiz ürün gruplarının klima santrali imalatında ve kapak izolasyonlarında poliüretan yerine çevreci, çevreye zarar vermeyen kaya yünü izolasyon kullanıyoruz. Anti bakteriyel özellikleri var. Hijyen aplikasyonlarında kullanıyoruz. Bu anlamda çevreci ve doğa dostu diyebiliriz'' ifadelerini kullandı.

Fuarı değerlendiren Darcan, ''Yoğun ilgiden çok memnunuz. Sadece Türkiye içinde değil özellikle yurtdışı pazarlardan da yoğun müşteri talebi, ortaklık, partner ve distribütörlük talepleri geliyor. Özellikle ürün gruplarında geliştirdiğimiz teknolojinin tüm çevreler ve ülkeler bazında beğenilerek takdir edilmesi anlamında bizde olumlu yaklaşımlar uyandırıyor''dedi.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250