İş Güvenliği

Güvenlikte bilgi lideri Securitas, enerji sektörüne yönelik çözümlerini 02 Eylül 2016 Salı günü gerçekleştirdiği basın kahvaltısı ile tanıttı. Toplantıya katılan Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, "Enerji sektöründe özellikle de güneş enerjisi santrallerinde yatırım maliyetleri oldukça yüksek. Elemanlı güvenliğe entegre ettiğimiz teknolojik çözümlerimiz ile riski azaltıp, bu konuda ki uzmanlığımızı ortaya koyuyoruz" dedi.


 Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın
Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın
Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın
Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, güneş enerjisi santrallerinde risk analizleri yaptıklarını, uzaktan izleme çözümleriyle maliyetleri düşürebildiklerini, akıllı kameralar ile riskleri önceden tespit ettiklerini ve önlemler aldıklarını, enerji sektöründeki uzmanlıklarından yararlandıklarını, maliyetleri ve riskleri minimize ettiklerini anlattı.

Ürün Lideri Alper Seyhan'ın da katıldığı basın toplantısında Securitas'ın kullandığı teknoloji ve çözümlerden bahsedildi.

Toplantıda, montaj aşamasında daha fazla güvenlik elemanı, işletme esnasında daha az eleman ile çalışılarak makul mantıklı bir maliyet ile hizmet sağlandığına dikkat çekildi.
Securitas'ın "enerji kanalında yenilikleri çok iyi takip ettiği" ifade edildi.

Uzmanlaşmak maliyetlidir, verdiğimiz hizmet ile öncüyüz

Enerji yatırımlarında risklerin daima olduğu belirtildi ve Securitas'ın çalışma prensibinin yatırımcı+sigorta firması ile işin başından itibaren birlikte yürümek olduğunun altı çizildi.
Yeşil güvenlik konusunu da açıklık getiren  Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, "amacımız farkındalığı artırmak ve sisteme entegre etmektir" dedi.

Güneş enerjisi santrallerinde en büyük güvenlik sorununun hırsızlık ve tahribat olduğu belirtilirken, Securitas'ın kullandığı teknoloji ve çözümlerden öne çıkanların;

-montaj süresince elektriksiz ortamda çalışabilen HAS sistemi,
-mobil ve kamera sistemi,
-montaj süresince teknoloji ve minimum elemanlı kadro ile entegre güvenlik hizmetleri,
-işletme döneminde elemansız güvenlik,
-teknoloji desteği ile günlük alarm izleme merkezi ile sesli ve aydınlatmalı uyarı ile caydırıcılık,
-alarm tanımlanması ile olay tespiti,
-kontrol hizmetleri ile rutin kontrol,
-olay esnasında kontrol hizmetleri desteği,
-olay esnasında kolluk güçlerini yönlendirme
olduğu belirtildi.

Securitas Türkiye'nin 9 bölge ofisi, 10 şube ofisi, 305 kişilik kadrosu mevcut, 2066 hizmet noktasına güvenlik hizmeti veriyor. Havacılıktan

madenciliğe, telekominikasyondan finansa, enerji sektöründen endüstriyel tesislere kadar 21 segmentte hizmet üretiyor.

NPPES 2020

WIN EURASIA 2020

ERBIL BUILDING