Elektronik Güvenlik

Bosch Güvenlik Sistemleri, patlama tehlikesi olan ortamlarda güvenle çalışabilen yeni EXTEGRA IP 9000 FX kamera ailesini pazara sundu. Bu kameralar, -50°C ile +60°C arası sıcaklık şartlarında, düşük aydınlatma koşullarında, uzak mesafe görüşlerinde ve nemli/tozlu ortamlarda bile yüksek görüntü kalitesini koruyor. Bu özellikleri sayesinde yanıcı maddelerin üretimi sırasında ortaya çıkan gaz, buhar, toz ve bulutların bulunduğu ortamlar için en ideal kamera sistemi olarak tercih ediliyor. EXTEGRA IP 9000 FX kameralar, yağ ve gaz, kimyasal, petrokimyasal, gübre ve farmasötik gibi sanayi uygulamaları için ideal bir sistem sunuyor.

•   -50°C ile +60°C arası geniş çalışma sıcaklığı aralığı
•    Aşırı nemli ve tozlu ortamlarda kullanıma uygun, IP 68 ve NEM 6P sertifikalı
•    Kolay kurulum, uzaktan yapılandırma ve bakım olanağı
•    Patlama tehlikesi olan ortamlarda güvenle çalışmaya uygun ATEX ve IECEX sertifikalı
•    Starlight teknolojisi sayesinde en düşük ışık koşullarında bile yüksek görüntü kalitesi

En zorlu koşullarda bile ayrıntılı görüntü

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin ATEX ve IECEX sertifikalı yeni kamera ailesinin çalışma performansı -50°C ile +60°C aralığındaki sıcaklıklarda EN50130-5 sayılı IEC standardına göre test ediliyor. Bunun yanı sıra, kameraların genel kalite ve güvenliği, CSA ve IEC 60950-1 sertifikaları ile güvence altına alınıyor. Deniz kenarındaki tesisler veya kimyasal madde fabrikaları gibi yanıcı ortamlar için, yeni kamera ailesinin paslanmaz çelik modeli de bulunuyor. Paslanmaz çelik ve alüminyum gövdeler, IP68 ve NEMA 6P sertifikalı ve yüksek nem/ toz seviyelerine dayanıklıdır. EXTEGRA IP 9000 FX kameralarında otomatik 30x optik yakınlaştırma özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde operatör, görüş alanını, uzaktan yapılandırarak 9-700 metre arası uzaklıkta bulunan nesneleri tespit edebiliyor. Ethernet (HiPoE) veya 24 Volt üzerinden çalışabilen bu kamera ailesi, güç kaynaklarından biri kesildiğinde kesintisiz çalışmaya devam ediyor.

Bosch’un EXTEGRA kamera serisi, iki modelden oluşuyor. EXTEGRA IP Starlight 9000 FX HD kamera modeli, düşük ışık koşullarında hareketli nesneleri saniyede 60 kare hızla 720p HD çözünürlükte yakalıyor ve 0,0103 lüks kadar düşük ışıkta bile kaliteli görüntü sağlıyor. Bu kamera modeli, diğer kameraların siyah beyaz moda geçtiği 0,052 lüks kadar düşük ışıkta renkli ve net HD görüntüler yakalıyor. Kamera ailesinin diğer modeli olan Bosch EXTEGRA IP Dinamik 9000 FX kameralar ise tam HD 1080p çözünürlük sunuyor. Böylece, nesne tanımlanmasının azami çözünürlük gerektirdiği yüksek kontrastlı sahnelerde ideal bir çözüm haline geliyor. Yapılandırması ve aygıt yazılımları uzaktan yapılabilen bu iki kamera modelinin kurulumu ve bakımı oldukça kolaydır.

İleri teknolojiler sayesinde üstün performans
Bosch teknolojileri ile donatılan EXTEGRA IP 9000 FX kamera ailesi, yüksek görüntü kalitesi, veri ağı performansı ve güvenilirlik sağlıyor. Dahili Akıllı Dinamik Gürültü Azaltma teknolojisi, veri bit hızını yüzde 50'ye kadar düşürerek veri depolama maliyetlerini ve ağ üzerindeki veri yükünü önemli ölçüde azaltıyor. Bu işlem görüntü yakalanırken daha kaynakta yapıldığı için veri bit hızının düşük olması video kalitesinin bozulmasına neden olmuyor. Kameradaki yerel veri depolama özelliği, kısa ağ kesintilerini dengeleyerek ağ performansını arttırıyor, video verilerinin Video Kayıt Yöneticisi (VRM) sistemlerinde kesintisiz olarak bulunmasını sağlıyor. Dahili Akıllı Video Analizi (IVA) teknolojisi, 16 adet alarm algoritması içeriyor. Böylece, gereksiz alarmların önüne geçiliyor ve operatör yalnızca gerekli durumlarda uyarılıyor. EXTEGRA IP 9000 FX kamera ailesi, Dinamik Çapraz Kodlama teknolojisini tam olarak destekliyor. Dinamik Çapraz Kodlama teknolojisi ve Video Güvenlik uygulaması sayesinde operatörler, kamera kontrollerine, canlı video akışlarına, görüntü kayıtlarına ve HD görüntülere bant genişliğine bakılmaksızın mobil cihazlarından ulaşma imkanı sağlıyor.
ONVIF uyumu (Açık Ağ Video Arayüz Forumu) ve Entegrasyon Partner Programı (IPP) tarafından desteklenen Bosch IP kameraları, video kodlayıcıları ve çözümleyicileri sektördeki diğer markalar tarafından sunulan geniş yelpazede güvenlik yazılımı ve kayıt çözümleriyle kusursuz bir şekilde çalışmaya olanak sağlıyor.

NPPES 2020

WIN EURASIA 2020

ERBIL BUILDING