Yenilenebilir Kaynaklar

Akıllı, sağlıklı ve sürdürülebilir binalarda küresel lider olan Johnson Controls (NYSE: JCI), 19 Eylül 2021 tarihinde Dubai Silicon Oasis'in (DSO) düzenleyici kuruluşu Dubai Silicon Oasis Authority (DSOA), entegre serbest bölge teknoloji parkı ve Dubai Rochester Teknoloji Enstitüsü (RIT Dubai) ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Bu ortaklık, bölgede türünün ilk örneği olan akıllı, sağlıklı, sürdürülebilir yeni kampüsü oluşturacak.
"Johnson Controls, dünya genelinde şirketlerin, hükümetlerin ve küresel kurumların iddialı sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.

Johnson Controls Başkan Yardımcısı ve sürdürülebilirlik, hükümet ve ruhsatlandırma sorumlusu Katie McGinty, "Dijitalleşme, şirketlerin ve kuruluşların net sıfır karbon ve yenilenebilir enerji hedeflerine ulaşmasını sağlayan önemli bir etkendir. Doğru teknolojiyi ve yeteneği kullanmak, başarı için en kritik iki faktördür" dedi,

"Öğrencilere Johnson Controls OpenBlue dijital platformunun tamamen açık mimarisinden öğrenme fırsatı vererek yeni nesil inovasyon liderlerine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Küresel emisyonların yaklaşık %40'ını temsil eden binaların karbonsuzlaştırılmasını ele almak için birlikte çalışabiliriz. Bu çift taraflı bir kazanç durumudur. Bu enerji israfını ve emisyonları azaltmak, enerji maliyetlerini de düşürüyor."

Johnson Controls, OpenBlue dijital platformu aracılığıyla DSOA'nın sürdürülebilirlik ve karbon azaltma çabalarını desteklemeyi taahhüt ediyor. Şirket, gelişmiş yapay zeka kullanarak RIT Dubai'nin ikonik kampüsü için OpenBlue Enterprise Manager (OBEM) çözümünü kullanacak. OBEM, kampüs yöneticilerine, enerji verimliliği ve optimizasyonu ile ilgili zorlukların ele alınmasına yardımcı olmak için saha verilerini analiz etme yetkisi verecek. Platform, RIT Dubai'ye, enerji tüketimi ve talebinin gerçek zamanlı izlenmesi, kıyaslaması ve analizinin yapılması, kampüste gerçek ve anlamlı sürdürülebilirlik çözümleri sunulması ve operasyonel maliyetleri azaltma ve çevresel etkiyi düşürme imkanı tanıyacak. Johnson Controls OpenBlue dijital platformu ve binaları optimize etmeye yönelik hizmetler, enerji verimliliğinde ve buna karşılık gelen karbon emisyonlarında %50 ve daha fazla iyileştirme sağlayabilir.
Bu hedefler, üniversitenin, bir yandan daha akıllı ve verimli işleyen son derece konforlu ve kaliteli ortamda öğretme ve öğrenme kapasitesi sunarken diğer yandan herkese hizmet eden net sıfır ekonomi oluşturmaya kararlı olma konusunda öğrencileri ve öğretim üyelerini etkileme isteğiyle de uyumludur. RIT Dubai'de yaklaşık 1.000 öğrenci ve 100 personel bulunmaktadır.

Johnson Controls Building Solutions MEA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Rolando Furlong, "Johnson Controls, 135 yılı aşkın bir süredir inovasyonda öncü ve teknolojide lider olmuştur" dedi ve "RIT kampüsünü dijital olarak dönüştürerek, verileri içgörülere ve içgörüleri nihai olarak bölgenin sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunacak eylemlere dönüştürerek; performansı optimize etmek için OpenBlue Sağlıklı Bina çözümlerimizi uygulamada yeni bir sürdürülebilirlik düzeyi sağlamak amacıyla Dubai Silikon Oasis Authority ve Dubai Rochester Teknoloji Enstitüsü ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. OpenBlue Sağlıklı Binalar çözümlerimiz, öğrenme ortamlarını iyileştirmek ve öğrencileri yarının inovasyon liderleri olmaya hazırlamak için son teknoloji bir kampüs oluşturmaya yardımcı olacak." diyerek sözlerine devam etti.

DSOA'da Mühendislik ve Akıllı Şehir birimi başkan yardımcısı Mühendis Muammar Khaled Al Katheeri, "Akıllı şehir çözümleri için bir test ortamı olarak, Dubai Silicon Oasis Authority her zaman teknolojinin erken uygulayıcılarından biri olmuştur ve bölgemiz için her zaman yenilikçi çözümleri teşvik ediyor ve destekliyoruz." dedi.

"Johnson Controls ile ortaklığımıza büyük saygı duyuyoruz ve sürdürülebilirlik ve inovasyon konusunda aynı değerleri paylaşıyoruz. RIT Dubai kampüsü, en son teknolojilerle donatılmış bir teknoloji ürünüdür ve Johnson Controls'ün bu kampüs için bulut bilişim ve yapay zeka teknolojilerini kullanarak akıllı tesis yönetimi sunmasını dört gözle bekliyoruz."

Dubai Rochester Teknoloji Enstitüsü Başkanı, Dr. Yousef M. Al-Assaf ise şunları söyledi: "Johnson Controls, DSOA ile çeşitli alanlarda çalışıyor ve RIT Dubai'nin yeni kampüsündeki çeşitli sistemlerin tasarım ve yapımında ayrılmaz bir partner oldu. İnovasyon, yaratıcılık ve sürdürülebilirlik alanlarında topluluk için fırsatlar yaratacak ve bunları geliştirecek açık bir ekosistem geliştirmek amacıyla, DSOA, RIT Dubai ve Johnson Controls arasındaki bu ortaklıktan heyecan duyuyoruz. Öğrenciler, Johnson Controls'ün etkileşimli OpenBlue gösterge tablolarına ulaşma fırsatına sahip olacak ve böylece enerji verimliliğine ilişkin en güncel yapay zeka güdümlü analizlerden faydalanarak öğrenecekler. Bu ortaklık, bir üniversitenin bölgede yeni bilgi, sürdürülebilir çözümler ve bağlantı oluşturmada dinamik bir rakip olmak için gelecekte nasıl çalışması gerektiğine dair bir örnek teşkil edecek."

Johnson Controls, öğrencilerin, öğretmenlerin ve personelin sağlığını güçlendiren, kampüsün enerji performansını optimize eden ve çevresel ve sürdürülebilirlik hedeflerini karşılayan çözümler ve hizmetlerle kampüsün tüm basamaklarında kanıtlanmış deneyime sahiptir. Bu işbirliği, Dubai 2040 Kentsel Master Planı ile uyumludur. Plan kapsamındaki en önemli çıktılardan biri, Dubai'nin küresel büyümesine ve liderliğine katkıda bulunmak için yetenekleri ve zihinleri kendine çeken uluslararası bir bilgi ve inovasyon merkezini desteklemektir. Dubai Silicon Oasis, inovasyonu, dijital ekonomi gelişimini ve yetenek üretimini harekete geçiren beş ana şehir merkezinden biri; bilim, teknoloji ve bilgi merkezidir.

Johnson Controls hakkında:
Johnson Controls'da, insanların yaşadığı, çalıştığı, öğrendiği ve oynadığı ortamları dönüştürüyoruz. Akıllı, sağlıklı ve sürdürülebilir binalarda küresel lider olarak misyonumuz, insanlara, mekanlara ve gezegene hizmet etmek için binaların performansını yeniden hayal etmektir.
135 yılı aşkın bir yenilik tarihiyle Johnson Controls, sağlık hizmeti, okullar, veri merkezleri, havaalanları, stadyumlar, imalat ve diğer sektörler için kapsamlı dijital teklifi OpenBlue ile geleceğin haritasını sunuyor. 150'den fazla ülkede 100.000 uzmandan oluşan küresel bir ekiple, Johnson Controls, dünyanın en büyük bina teknolojisi, yazılım ve hizmet çözümleri portföyünü sektördeki en güvenilir isimlerle sunuyor. Daha fazla bilgi için www.johnsoncontrols.com adresini ziyaret edin ya da @johnsoncontrols adresinden Twitter'da bizi takip edin.
DSOA hakkında
Dubai Hükümeti'nin %100 sahip olduğu bir kuruluş olan Dubai Silicon Oasis Authority (DSOA), stratejik olarak Şeyh Muhammed Bin Zayed yolu üzerinde bulunan bir serbest bölgedir. DSOA'nın kentsel master planına uygun topluluğu; son teknoloji ofis kuleleri, Ar-Ge ve sanayi bölgeleri, eğitim kurumları, lüks daireler, villalar, oteller, sağlık hizmetleri ve dinamik bir ticari ve sosyal çevreye dönüşen çok çeşitli yaşam tarzı tesislerini kapsayan 7,2 kilometrekarelik bir alana yayılmıştır. %100 mülkiyet ve şirketlerin hemen faaliyete geçmesini sağlayan üst düzey BT altyapısı da dahil olmak üzere rakipsiz teşvik paketi kapsamında işletmeler gelişebilir. DSOA, hem yaşayan hem de çalışan entegre bir topluluk sağlayan bir teknoloji parkıdır. Daha fazla bilgi için lütfen www.dsoa.ae adresini ziyaret edin.
RIT Dubai hakkında
2008 yılında kurulan RIT Dubai , New York'taki saygın Rochester Teknoloji Enstitüsü'nün kar amacı gütmeyen küresel bir kampüsüdür ve 185 yıllık geçmişiyle dünyanın önde gelen teknoloji odaklı üniversitelerinden biridir. RIT Dubai, işletme ve liderlik, mühendislik ve bilgisayar alanlarında son derece değerli lisans ve yüksek lisans dereceleri sunmaktadır. Müfredat, öğrencilerin günümüzün oldukça kapsamlı iş piyasasında öne çıkmasına yardımcı olan yenilikçi bir ortak eğitim programı aracılığıyla öğrencilere ilgili iş deneyimini sağlamaktadır. RIT Dubai, Amerikan diploması vermektedir ve RIT'in tüm programları BAE bakanlığı tarafından akredite edilmiştir. RIT Dubai öğrencileri ayrıca New York'taki ana kampüste veya enstitünün diğer küresel kampüslerinden birinde olacak şekilde yurt dışında eğitim almayı seçme konusunda eşsiz bir fırsata sahiptir.

Johnson  Controls
Johnson Controls
Johnson Controls

 

Solar İstanbul

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250