Yenilenebilir Kaynaklar

Avrupa’nın en büyük sürdürülebilir enerji inovasyon yatırımcısı InnoEnergy, Avrupa’da temiz enerjiye yönelik inovasyonların katalizörü olarak bilinen “The Business Booster” (TBB) etkinliğini bu yıl yedinci kez düzenliyor. 3-4 Ekim 2019 tarihinde Fransa’nın Paris Kongre Sarayı’nda gerçekleşecek etkinliğin ana teması ise “İnsan Odağında Enerji Dönüşümü” olacak. Açılış konuşmasını, İrlanda’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı ve İnsan Hakları Elçisi Mary Robinson’ın yapacağı etkinlikle eş zamanlı olarak düzenlenecek fuarda da 150’den fazla sürdürülebilir enerji inovasyonu sergilenecek. Etkinliğe 40 ülkeden 800’ü aşkın startup ve uzmanın katılımı bekleniyor.

EIT InnoEnergy, Avrupa çapında sürdürülebilir enerji için bir inovasyon üreticisidir
EIT InnoEnergy, Avrupa çapında sürdürülebilir enerji için bir inovasyon üreticisidir
EIT InnoEnergy, Avrupa çapında sürdürülebilir enerji için bir inovasyon üreticisidir
EIT InnoEnergy, önde gelen The Business Booster (TBB) etkinliğinde ana temanın “İnsan Odağında Enerji Dönüşümü” olacağını duyurdu. Sürdürülebilir enerji inovasyonu alanında dünyanın önde gelen etkinliği olan TBB, 3-4 Ekim tarihlerinde Paris Kongre Sarayı’nda (Palais des congrès de Paris) gerçekleştirilecek.

Toplumlar, sürdürülebilir bir enerji yaklaşımına doğru ilerlerken karbon salınımını azaltma konusunda başarılı olmak artık çok daha fazla önem kazandı. Bu noktada da her zamankinden daha çok enerji geçişinin merkezine tüketicileri koymak gerekiyor.

Bu değişim beraberinde, enerji geçişinin insani yönünü yakalamak ve geliştirmek için yeni bir odak noktası getiriyor. İrlanda’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı ve Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Eski Özel Temsilcisi Mary Robinson bu konuda katılımcılara ilham verecek bir açılış konuşması yapacak.

The The Business Booster (TBB)
The The Business Booster (TBB)
The The Business Booster (TBB)
TBB’de iki gün boyunca ele alınacak 5 ana konu şöyle:

Yeni yeteneklere ve yetkinliklere duyulan ihtiyaç
İnovasyonun kaynakları olarak çeşitlilik ve yaratıcılık
Müşterinin hazır olma düzeyi
Tüketen üreticilerin yeni rolleri
Sivillerin rolleri

Katılımcıların dinleyeceği, ilham veren seçkin konuşmacılar arasında şu isimler yer alıyor:

İklim Değişikliği Komitesi Başkanı Lord Deben
Fransa Ekoloji Bakanı François de Rugy
Nobel Ekonomi Ödülü Sahibi, Harvard Üniversitesi’nden Profesör Eric Stark Maskin
NIKE Sürdürülebilir Ticaret & İnovasyon Başkan Yardımcısı Dr. Cyrus Wadia
Avrupa Yatırım Bankası Başkan Yardımcısı Ambroise Fayolle
Schneider Electric Fransa CEO’su Christel Heydemann

EIT InnoEnergy CEO’su Diego Pavia etkinlik hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “The Business Booster, enerji sektöründe inovasyon için bir hızlandırıcı görevi görüyor. Enerji geçişinde artık daha önce hiç olmadığı kadar insani yöne odaklanmamız gerekiyor. İnsanlığın karşılaştığı en büyük zorluğu çözmek için dünya genelinden insanlar iş birliği yapmak için buraya geliyor. Ancak teknolojik inovasyon ve mevzuat kadar yaratıcılık, çeşitlilik ve başarılı bir enerji geçişinde tüketicilerin oynadığı rolü anlamak da büyük önem taşıyor. Bu yıl, etkinliğimizin merkezine bu gerekliliği yerleştiriyoruz.”

40 ülkeden startuplar, endüstri temsilcileri, finans toplulukları, politika yapıcılar ve düzenleyicilerin de dâhil olduğu 800’ün üzerinde katılımcı ile TBB etkinliği yeni fikirler, yeni içgörüler ve yeni ticari girişimler için bir buluşma noktası olacak. Katılımcılar en yeni ve dünya standardındaki teknolojiler hakkında bilgi edinecek, yeni iş modellerini tanıyacak ve bunları gerçeğe dönüştüren insanlarla bağlantı kuracak.

The Business Booster katılımcıları uzman konuşmacıları dinleme, canlı panel tartışmalarını izleme, interaktif oturumlara katılma imkânı yakalayacak ve bununla birlikte 150’nin üzerinde yeni sürdürülebilir enerji teknolojisini ve yatırım fırsatlarını keşfedecek. Bu etkinlik aynı zamanda şirketlere, kendilerini yatırımcılar ve endüstri temsilcilerinden oluşan izleyicilere tanıtma fırsatı da sunacak.

3 Ekim akşamı ise katılımcılar gala yemeğinde bir araya gelecek.

Biletler satışta. 31 Temmuz’a kadar geçerli olacak %30 indirimden faydalanmak için EARLY BIRD kodu kullanılabiliyor.

 

EIT InnoEnergy Hakkında

EIT InnoEnergy, Avrupa çapında sürdürülebilir enerji için bir inovasyon üreticisi. Eğitimden son müşteriye kadar yolculuğun her aşamasında inovasyonu destekliyor ve inovasyona yatırım yapıyoruz. Ortaklardan oluşan ağımızla Avrupa çapında bağlantılar kuruyor, yetenekli yaratıcılarla, endüstriyi, mezunlarla işverenleri, araştırmacılarla girişimcileri, işletmelerle pazarları buluşturuyoruz. İnovasyonun üç temel alanında çalışıyoruz:

Sürdürülebilirliğin taleplerini ve endüstrinin ihtiyaçlarını anlayan, bilgi sahibi ve azimli bir işgücü yaratmak için Eğitim.
Müşterilere gerçek sonuçlar sunan, ticari olarak cazip teknolojiler yaratmak için fikirleri, mucitleri ve endüstriyi bir araya getirmek için İnovasyon Projeleri.
İnovatif ürün ve hizmetleriyle Avrupa’nın enerji ekosistemini geliştiren girişimciler ve startup’ları desteklemek için İş Oluşturma Hizmetleri.

Bu disiplinlerin bir araya getirilmesi her birinin etkisini maksimize ediyor, pazar için hazır çözümlerin geliştirilmesini hızlandırıyor ve çalışmamızın inovatif sonuçlarını satabildiğimiz verimli bir ortam oluşturuyor.

InnoEnergy, 2010 yılında kuruldu ve European Institute of Innovation and Technology (EIT) tarafından destekleniyor.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250

ICCI 2020