Elektrik

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası 7. Sezonu açılış yarışları, Suudi Arabistan'da yapıldı. ABB, daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için e-mobilite teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.

ABB’nin e-mobilite ve ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası misyonundaki kararlılığı derinleşiyor.
ABB’nin e-mobilite ve ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası misyonundaki kararlılığı derinleşiyor.
ABB’nin e-mobilite ve ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası misyonundaki kararlılığı derinleşiyor.
Yarış sonunda genel klasman sıralaması 1. Sam Bird (JAGUAR) 25 puan 2. Robin Frijns (ENVISON VERSION) 22 puan ve 3. Antonio Felix Da Costa (DS TECHEETAH) 15 puan 26-27 Şubat tarihlerinde Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tarihi Diriyah bölgesinde yapılan 7. Sezon’un açılış turları, FIA Dünya Şampiyonası statüsüyle koşulan ilk tur oldu.

Diriyah sezonun başlangıç yarışlarına arka arkaya üçüncü kez ev sahipliği yaptı. 2,5 kilometrelik 21 dönüşlü sokak parkuru düşük güç tüketen son LED teknolojisi ile aydınlatılarak Diriyah sokaklarının aydınlatılmasında yüzde 50'ye kadar daha az enerji tüketimi sağlanırken LED projektör aydınlatması da dahil olmak üzere etkinlik için gereken tüm güç, biyoyakıt ile temin edildi.

ABB Türkiye CEO’su Burhan Gündem, "ABB, küresel bir teknoloji lideri. Robotik, otomasyon, elektrifikasyon ve hareket çözümleriyle, dünyanın dört bir yanında akıllı şehirler, mega projeler, sağlık ve uzay çalışmaları gibi bir çok alanda kilit rol oynamaya devam ediyor. ABB olarak teknolojiyi daha sürdürülebilir bir gelecek için kilit unsur olarak görüyoruz ve ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nı dünyanın en gelişmiş e-mobilite teknolojileri geliştirmek ve farkındalık yaratmak için bu müthiş organizasyonun isim sponsoru ve stratejik ortağıyız" dedi.

ABB, 3. Nesil yarış arabaları için Resmi Şarj Tedarikçisi olacak.
ABB, 3. Nesil yarış arabaları için Resmi Şarj Tedarikçisi olacak.
ABB, 3. Nesil yarış arabaları için Resmi Şarj Tedarikçisi olacak.
Şampiyonanın ulaştığı kitle genişledikçe, ABB’nin e-mobilite ve ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası misyonundaki kararlılığı da derinleşiyor. ABB, 9. Sezonda, bataryalarını yarış sırasında ABB şarj teknolojisi ve deneyiminden yararlanarak dolduracak olan 3. Nesil yarış arabaları için Resmi Şarj Tedarikçisi olacak. Teknoloji lideri, e-mobilite pazarına 2010 yılında girdi ve bugüne dek 85’in üzerinde pazarda, Chargedot üzerinden satılanlar da dahil olmak üzere, 400.000’den fazla elektrikli araç şarj ünitesi, 20.000’den fazla DC hızlı şarj ünitesi ve 380.000’i aşkın AC şarj ünitesi sattı.
ABB’nin sürdürülebilirlik misyonu ile ABB Formula E arasındaki uyum, yeni bir video serisi olan İlerlemenin Sürücüleri'nde daha derinlemesine inceleniyor.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex), dijital endüstriler için kapsamlı sunumları olan öncü bir teknoloji lideridir. 130 yılı aşan inovasyon geleneği ile ABB, dünya çapında öncü ve müşteri odaklı dört iş koluyla bugün dijital endüstrilerin lideridir: Bunlar, ABB AbilityTM dijital platformuyla birlikte desteklenen Elektrifikasyon, Endüstriyel Otomasyon, Hareket Sistemleri, ile Robotik ve İmalat Otomasyonu işletmeleridir. ABB’nin piyasada öncü Güç Şebekeleri işletmesi 2020 yılında Hitachi’ye devredilecektir. ABB yaklaşık 147.000 çalışanı ile 100’ün üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir.

NPPES 2021

ICSG İstanbul 2021

Solar İstanbul

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250