Elektrik

Türkiye’nin Enerji Çözümleri Markası olarak yarım asrı geride bırakan Tunçmatik’in yeni genel müdürü belli oldu. 20 yıldan fazla bir süre, aralarında “Schneider Electric”, “Viko ” gibi ulusal ve global devlerin de yer aldığı firmalarda satış ve pazarlama müdürlüğü görevlerinde bulunan İlker İşgör, Tunçmatik Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Enerji Çözümleri Markası olarak yarım asrı geride bırakan Tunçmatik’in yeni genel müdürü İlker HOŞGÖR oldu
Enerji Çözümleri Markası olarak yarım asrı geride bırakan Tunçmatik’in yeni genel müdürü İlker HOŞGÖR oldu
Enerji Çözümleri Markası olarak yarım asrı geride bırakan Tunçmatik’in yeni genel müdürü İlker HOŞGÖR oldu
Ülkemizin yarım asırlık enerji çözümleri markası Tunçmatik’in Genel Müdürlük görevine; 20 yıldan fazla bir süre, elektrik sektörünün, Schneider Electric, Viko gibi ulusal ve global devlerinde satış ve pazarlama müdürlüğü yapan İlker İşgör atandı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine başlayan İşgör; aynı zamanda 2003 yılında, yine aynı üniversitede Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

İşgör, profesyonel kariyeri boyunca yürüttüğü satış ve pazarlama müdürlüğü görevlerinin yanı sıra; “stratejik planlama”, “iş geliştirme”, “kar-zarar ve risk yönetimi sorumluluğu”, “sektörel odaklı yaklaşım”, “müşteri bağlılık programı” ve “E-Ticaret kanalı” gibi alanlardaki çalışmalarıyla tanınıyor.  1975 doğumlu İlker İşgör, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Türkiye’nin Enerji Çözümleri Markası Tunçmatik, 1969 yılında Türkiye’de elektrik/elektronik konusunda yerli üretim yapmak amacıyla kuruldu. Tunçmatik, 1970’li yıllarda Türkiye’de bir ilk olan TV voltaj regülatörü üretimine başladı. 1980’li yıllarda ülkede artan enerji sıkıntısı nedeniyle jeneratör üretimine yönelen şirket, teknolojik yatırımlarını “Güç Elektroniği” konusunda sürdürdü. Şirket günümüzde evde, ofiste, mobil yaşamda ya da endüstriyel ortamlardaki tüm enerji ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Aralarında tüketici ve kurumlar için kesintisiz güç kaynakları, akü çözümleri, regülatörler, endüstriyel uygulama sistemleri, mobil şarj cihazları ve solar enerji çözümleri (Fotovoltaik) gibi ürünlerin olduğu Türkiye’nin alanında en geniş ürün ailesini pazara sunuyor. 30 ülkeye ihracat yapan Tunçmatik, Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 50 teknoloji şirketi arasında gösteriliyor.

ICCI 2019

ISK - SODEX Istanbul 2019

INGAS 2019