Elektrik

İstanbul, Türkiye - GE (General Electric) Türkiye Güç Transformatörleri Genel Müdürü Hakan Karadoğan, GE Güç Transformatörleri Ürün Grubu Küresel Genel Müdürü olarak atandı. Bu atama ile 175 ülkede faaliyet gösteren GE’de ilk kez bir ürün grubunun başına Türkiye’den bir yönetici getirildi.

Hakan Karadoğan
Hakan Karadoğan

Hakan Karadoğan
Güç Transformatörleri ve endüstriyel üretim alanında uzman olan Hakan Karadoğan 20 yıllık kariyerine Alstom’da tasarım mühendisi olarak başladı ve Gebze’de çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2007 yılında, Wuhan’daki yeni Güç Transformatörleri fabrikasının kurulumu için Çin’e gitti. Sonrasında Çin’de bulunan tüm güç transformatörleri ürün hattı aktivitelerini, iç ve dış satış ve ayrıca tüm imalat tesisleriyle birlikte yönetti. Hakan Karadoğan son üç yıldır, Türkiye’de 50 yıla yakın süredir faaliyet gösteren ve üretiminin yüzde 85’ini ihraç ederek kendi kategorisinde ihracat şampiyonu olan Gebze Güç Transformatörleri ünitesinin Genel Müdürlük görevini yürütüyordu.


GE’nin Alstom’un enerji varlıklarını satınalmasının hemen ardından yapılan bu atama ile Hakan Karadoğan 2016 Mayıs ayı itibariyle GE Güç Transformatörleri Ürün Grubu Küresel Genel Müdürü olarak dünya genelinde Çin, Brezilya, İngiltere, Türkiye başta olmak toplam 13 üretim merkezi bulunan GE Güç Transformatörleri Ürün Grubu’nun satış, tasarım, üretim gibi tüm aktivetelerinden sorumlu olacak ve yeni stratejiler geliştirecek.


Hakan Karadoğan İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden 1995 yılında mezun oldu. İyi derecede İngilizce bilen Karadoğan, evli ve iki çocuk babası.

   

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018