Çevre

GROHE Türkiye, 2015 yılında Şişli Camii tuvaletlerindeki musluklarını GROHE Ecojoy tasarruf özellikli ürünlerle değiştirerek yüzde 18 su tasarrufu sağladı. GROHE, Şişli Camii Vakfı işbirliğini bir adım ileriye taşıyarak gerçekleştirdiği “Suyu Yemeğe Dönüştür” projesi çerçevesinde ise, sağlanan su tasarrufu karşılığındaki tutarla, içinde gıda malzemeleri bulunan  1000 adet GROHE Ramazan paketi hazırladı ve ihtiyaç sahiplerine dağıttı. Grohe, bu sosyal sorumluluk projesini bir basın toplantısı ile duyurdu.

GROHE Türkiye, “Suyu Yemeğe Dönüştür” sosyal sorumluluk projesini basın toplantısı ile anlattı
GROHE Türkiye, “Suyu Yemeğe Dönüştür” sosyal sorumluluk projesi basın toplantısı ile anlatıldı

GROHE Türkiye, “Suyu Yemeğe Dönüştür” sosyal sorumluluk projesi basın toplantısı ile anlatıldı
Dünyanın en büyük sıhhı tesisat üreticilerinden biri olan GROHE, Türkiye’de Şişli Camii Şerifi Vakfı ile işbirliğine giderek yoğun su kullanılan kamuya açık alanlarda yapılacak su tasarrufunun, su kaynaklarını korunmasında sağlayacağı katkı konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen “Suyu Yemeğe Dönüştür” sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Suyun çok kullanıldığı kamu alanlarından biri olan camilerde su tasarrufunun önemine dikkat çekme

Simon G. Shaya
Simon G. Shaya

Simon G. Shaya
yi hedefleyen GROHE Türkiye, geçtiğimiz yıl Şişli Camii’nin musluklarını GROHE’nin tasarruf sağlayan Ecojoy özellikli ürünleri ile değiştirerek tuvaletlerdeki su harcamalarının yüzde 18 oranında azalmasına katkı sağladı.

GROHE Türkiye, “Suyu Yemeğe Dönüştür” sosyal sorumluluk projesinin ikinci aşamasında ise sağlanan yüzde 18’lik su tasarrufu karşılığı nakitle, içinde gıda malzemeleri bulunan 1000 adet GROHE Ramazan paketi hazırladı ve Şişli Camii cemaati arasında bulunan ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
Düzenlenen basın toplantısında Grohe Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Simon G. Shaya; "Grohe olarak tüm sektöre örnek olmaktan ve günümüzün ekolojik, ekonomik, sosyal sıkıntılarına proaktif bir yaklaşım getirerek tüm faaliyetlerimizi yerleştirmekten gurur duyuyoruz, su çok kıymetli bir kaynak, korunmasına katkıda bulunuyoruz" dedi.

 Lina Varytimidou
Lina Varytimidou

Lina Varytimidou
Grohe Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Halkla İlişkiler Direktörü ve Grohe Spa Başkanı Lina Varytimidou; " Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat ürünleri tedarikçisi olarak sürekli olarak dünyanın dört bir yayındaki lokasyonlarımızda sürdürülebilirliğimizi iyileştirmeyi ve optimize etmeyi taahhüt ediyoruz. Bu proje ile yılda 270 m3 su tasarrufu sağladık. Projenin ikinci aşamasında " Suyu Yemeğe Dönüştür" olarak adlandırdığımız programımız kapsamında mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yiyecek paketi sağladık" dedi.

Toplantıda konuşan, Şişli Camii Vakfı Müdürü Hüseyin Erek; "Camimizin bu öncü özelliğini daha fazla

 Grohe Doğu Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Serhat Sabaz
Grohe Doğu Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Serhat Sabaz

Grohe Doğu Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Serhat Sabaz
toplumsal fayda sağlanması açısından ileriye taşımaktadır. Grohe'nin dünya çapında yürüttüğü son derece verimli ve faydalı bir proje olan suyu yemeğe dönüştür programının Şişli Camii'nde hayata geçirilmesinde büyük mutluluk duyulmaktadır. Projenin ilk aşamasında camide abdest mahallinin muslukları Grohe'nin ürünleri ile değiştirildi. Kaynakların boşuna harcanması dinimizde de uygun görülmemiştir. İsraf uygun görülmemiştir. Camimizde yeni musluklar sayesinde sağlanan tasarruf büyük bir memnuniyet ile karşılanmıştır. Projenin ikinci bölümünde, sağlanan yüzde 18'lik su tasarrufu ile ramazan paketleri hazırlanmış,
Şişli Camii Vakfı Müdürü Hüseyin Erek
Şişli Camii Vakfı Müdürü Hüseyin Erek

Şişli Camii Vakfı Müdürü Hüseyin Erek
camii cemaatinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır. Vakfımızın kurulduğu 1973 yılından bu yana Şişli Camii'nin korunmasının yanısıra yılda 200 üniversite öğrencisine burs vermekteyiz. Günlük 200 kişiye iki öğün yemek verilmektedir. 22 yıldan beri de Ramazanda 1000 kişiye yemek dağıtmaktayız. Bu "suyun yemeğe dönüşme" projesi sayesinde 1000 ramazan kolisi de yardıma ihtiyacı olan insanlara  destek olması açısından önem taşımaktadır. Çok katmanlı fayda sağlayan doğru planlanmış ve sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ülke refahının sağlanmasında katkı sağlamaktadır. Böyle bir projede bizimle çalışmayı tercin eden Grohe' ye bir kez daha şükranlarımızı sunmak isteriz. Teşekkür ederiz" dedi.

Grohe Doğu Akdeniz Bölgesi Başkan Yardımcısı Serhat Sabaz; "Bu gün sizlere Grohe Türkiye'nin son faaliyetleri hakkında bilgi vermek isterim. 1994 yılından bu yana Türkiye'deki faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Türkiye büyüme fırsatları sağlayan bir pazar oldu. Bu sosyal sorumluluk projemizi hayata geçirdik. Şişli Camisi ile anlaştık ve

Gizem Tokgöz Grohe Türkiye Pazarlama Müdürü
Gizem Tokgöz Grohe Türkiye Pazarlama Müdürü

Gizem Tokgöz Grohe Türkiye Pazarlama Müdürü
Vakıf ile işbirliği yaptık. Cami'nin daha çevreci bir yapıya sahip olmasında bu proje katkı sağlamıştır. İklim değişiklikleri nedeniyle ülkemizin tehlike altına girmesi söz konusu. Projemiz ile su tasarrufuna dikkat çektik. Suyun değerini ortaya koyduğumuz bu projede toplu kullanım alanlarında basit bir musluk değişimi ile yapabilmek mümkün. Bu noktada su kaynaklarının etkin kullanımı ve enerji maliyetlerini düşürmesi noktasında halkımızı harakete geçirmeyi planlıyoruz. Grohe Türkiye olarak büyümeye, sosyal sorumluluk kampanyaları ve su ve enerji tasarrufu ile çevre ve sürdürülebilirliğe odaklanmaya ve insan hayatına değer katmaya devam edeceğiz" dedi.  


Grohe'nin Şişli Camii tuvaletlerine
Şişli Camii
Şişli Camii

Şişli Camii
yerleştirdiği GROHE ürünlerinde bulunan Ecojoy özelliğine sahip ürünler ile su kullanımında yüzde 54 oranında tasarruf sağlayabiliyor.


Grohe ürünleri
Grohe ürünleri

Grohe ürünleri

ICSG İstanbul 2018

ISAF İstanbul 2018