HVAC

Danfoss,  Mart ayı itibariyle, pazara çıkışının 50. yıldönümünde, 50 milyonuncu Danfoss T2 termostatik genleşme valfini üretim hattından geçirdi

Danfoss, Mart ayı içerisinde 50 milyonuncu T2 termostatik genleşme valfinin üretimini gerçekleştirdi. Danfoss’un en fazla üretilen genleşme valfi olma özelliğine sahip T2 termostatik genleşme valfi, dünya çapında çeşitli soğutma ve iklimlendirme uygulamalarında kullanılıyor.

T2 termostatik genleşme valfi, geçmişten geleceğe uzanan genleşme valfi inovasyonları için bir temel teşkil ediyor. Paslanmaz çelikten üretilen ilk model TU genleşme valfi 1995 yılında piyasaya sürülürken; trendi devam ettiren Danfoss, bu sene içerisinde dünyanın ilk hermetik paslanmaz çelik elektronik genleşme valfini satışa sunacak.

T2’nin üstün başarısıyla piyasaya çıkışından bu yana ezber bozan bir Danfoss ürünü olduğunu kanıtladığını söyleyen Danfoss Otomatik Kontroller Departmanı Başkan Yardımcısı Stephen Gugliotta: “Geçen 50 yılda, kullanıldığı binlerce uygulamada T2 valfi tek başına yaklaşık olarak 157.000 GWh tasarruf sağladı. Bu açıdan bakıldığında, tasarruf edilen enerji İtalya’nın altı ay, Danimarka’nın bir yıl ve Arjantin’in bir yıldan daha uzun bir süre enerji tüketimini karşılamak için yeterlidir.” dedi.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250