Yangın

Binalardaki yangın güvenliği insanların ve binaların korunmasından çevrenin korunmasına kadar çok geniş bir kavram.  Ölüm, yaralanma veya mal zararı gibi sonuçlara yol açan binalardaki yangın ihtimalini önleme veya azaltma önlemleri, yangın çıktığında insanları haberdar etme ve yangınla karşı karşıya kalanlara yardım etme gibi birçok konuyu kapsıyor. Pasif yangın koruma, yangının çıkmasını ve duman veya alevlerin bina içinde veya binalar arasında yayılmasını önlüyor.  Birçok durumda, pasif önlemler insanların ve çevrenin korunmasına çok büyük katkı sağlıyor. İşte insan güvenliği için üretilmiş ilk düşük dumanlı esnek yalıtım malzemesi Armaflex Ultima...

Düşük dumanlı esnek yalıtım malzemesi Armaflex Ultima
Düşük dumanlı esnek yalıtım malzemesi Armaflex Ultima
Düşük dumanlı esnek yalıtım malzemesi Armaflex Ultima
Armaflex Ultima, yangın sınıflandırması BL-s1, d0 ile teknik yalıtıma yeni standartlar getirdi. Binaların genel yangın dayanımına çok katkı sağlayan Armaflex Ultima, oldukça az duman yoğunluğuna sahip. Aleve dayanıklı polimerlerin geliştirilmesi ve özel katkıların kullanılması ile artık bromlu alev geciktirici maddelerin eklenmesine gerek kalmıyor. Bu yüzden binaların genel yangın dayanımına önemli katkılar sağlanıyor.

Armaflex Ultima ile Armacell, oldukça yüksek yanma direncini ve en düşük duman özelliğini bir araya getiren esnek teknik yalıtım malzemelerinin ilk üreticisi konumunda.

Esnek yalıtım malzemeleri için yeni güvenlik standardı

Ürünlerin yangın teknik özellikleri yangınların başlaması ve büyümesi bakımında belirleyici faktörler. Yangın teknik özelliklerinin ölçülmesi ve gerçek tehlikeler ile nasıl ilişkide oldukları yangın güvenliği açısından önemlidir.

Bina ürünleri EN13501-1'e göre test edilmiş ve sınıflandırılmıştır. Sonuçta ortaya çıkan uygulama alanları ulusal yapı mevzuatlarında belirtilir.   

Yeni Avrupa yangın sınıflandırması sadece yanıcılığı dikkate almaz aynı zamanda yanma damlacıklarının öz kütlesini ve üretimini de dikkate alır.

Armaflex Ultima sürdürülebilir yapı ve yeşil binaların gerekliliklerini karşılar
Armaflex Ultima sürdürülebilir yapı ve yeşil binaların gerekliliklerini karşılar
Armaflex Ultima sürdürülebilir yapı ve yeşil binaların gerekliliklerini karşılar
Gelecek sürdürülebilir yapılara bağlıdır, genel olarak yeni binalar sürdürülebilirlik esasına göre planlanır ve inşa edilir. Yeşil Bina sertifikası artık önemlidir ve LEED, BREEAM veya benzer bir ulusal sertifikaya sahip binalar enerji, su ve kullanılan malzemeler bakımında önemli kaynak tasarrufuna sahip binalardır.

Armaflex Ultima sürdürülebilir yapı ve yeşil binaların gerekliliklerini karşılar.
Armaflex Ultima ve Armaprene®  sentetik kauçuk bazlı diğer yalıtım malzemeleri bu ürünler için özel olarak geliştirilmiş yapıştırıcılar kullanılarak yapıştırılır. Armaflex Ultima RS850 / Armaflex Ultima SF990 / Armaflex Ultima 700.
Yapıştırıcı seçimi proje şartlarına bağlıdır.
Armacell ayrıca en üst güvenilirlik sağlayan Armaflex Ultima kalitesinde denenmiş ve test edilmiş boru desteği de sunar.

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250

ISAF Security Safety 2021