Genel

Honeywell (NYSE: HON), uçuş sırasında havayolu yolcularını ve mürettebatını daha iyi korumak için tasarlanan yeni Honeywell Güvenlik Paketleri ile daha güvenli ve daha sağlıklı bir seyahat ortamı oluşturulmasına yardımcı oluyor.

 

Eldivenler, maskeler ve el mendilleri içeren mühürlü paketler halinde gelen bu kitler, Honeywell’in halka açık alanlara ve işyerlerine geri dönerken insanları korumaya yönelik kapsamlı çabalarının bir parçası.
Bu çabalar arasında yüksek vücut sıcaklığını tespit etmek, binalardaki hava kalitesini izlemek ve büyük gruplardaki insanların sosyal mesafeleri doğru bir şekilde koruyup korumadıklarını belirlemek için geliştirilen yeni teknolojiler de bulunuyor. Hava yolculuğu için kullanılmanın ötesinde, Honeywell Güvenlik Paketleri ofis binalarında, depolarda, perakende mağazalarda, spor sahalarında, okullarda ve diğer kamusal alanlarda da kullanılabilecek.

“Havayollarına yolcularını ve çalışanlarını daha güvenli tutmaya yardımcı olan ürünler ve sistemler sağlamaya çalışıyoruz” diyen Honeywell Aerospace Başkanı ve CEO'su Mike Madsen sözlerini şöyle sürdürdü: “Güvenliği basit ve erişilebilir hale getirme hedefi aynı kalıyor, ancak çözümler gelişiyor. Diğer Honeywell bölümeriyle işbirliği yaparak uçak hijyeni için yepyeni bir çözüm geliştirmek amacıyla hızlı bir şekilde hareket ettik.”

Honeywell tarafından yapılan, yakın tarihli bir resmi olmayan araştırma, sık uçan yolcuların kişisel koruyucu ekipman istediklerini ve bu yöndeki çözümlerin onlara tekrar seyahat edebilmek için güven verdiğini ortaya koyuyor.

Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Frans van Deursen ise konu hakkında şunları söylüyor: “Sağlık ve güvenlik Honeywell'de yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyor ve pazara bu tecrübemizle birlikte yeni çözümler getiriyoruz. Yapay zeka ile güçlendirilen vücut ısısı izleme sistemlerinden N95 yüz maskelerine kadar geliştirdiğimiz kapsamlı ürün ve sistemlerle yolcular, çalışanlar ve işyerleri için güvenliği artırmaya yardımcı oluyoruz.”

Honeywell, hava yolculuğu için geliştirdiği bu güvenlik paketlerinin iki versiyonunu sunuyor: biri yolcular için, diğeri uçuş ekibi için. Yolcu versiyonu tek kullanımlık olarak tasarlanmıştır ve lateks içermeyen eldivenler, güvenlik maskesi ve el mendilleri içerir. Mürettebat ve havayolu çalışanları için sunulan kitler ise tek seferlik veya uzun süreli kulanım imkanı sunan çeşitli versiyonlar içerisinde değiştirilebilir filtrelere sahip maskeler, yeniden kullanılabilir güvenlik gözlükleri ve el mendilleri gibi opsiyonları içeriyor.

Güvenlik kitlerinin her iki versiyonu da kolay taşıma için yeniden kapatılabilir ambalajlarda sunuluyor ve havayolu, kargo ve ticari havacılık uçakları için de kullanılabiliyor. Kitlerin ambalajı havayolu tarafından da markalanabiliyor. Honeywell Güvenlik Paketleri, global ekonominin önemli sektörlerinin toparlanmasına yardımcı olan çözümleri hızla geliştirmek için Honeywell'in bölümleri arasında işbirliği stratejik girişiminin bir parçası. Honeywell, bu ürün ailesine ek olarak, havayollarının temizlik, izleme ve sosyal mesafe için yeni protokolleri yönetmesine yardımcı olacak eksiksiz bir ürün ve teknoloji serisi de sunuyor.

Check-in hattından kokpitlere kadar, Honeywell'in hava yolculuğu ve havaalanı yönetim sistemleri için sunduğu bileşenler, şirketin kişisel koruyucu ekipmanlar ve bina yönetimi teknolojilerindeki deneyimi ile birlleşerek, havayollarının ve havaalanlarının özel ihtiyaçları ve zorlukları için sunduğu yenilikçi çözümleri benzersiz bir konuma getirmektedir. Honeywell, hava yolculuğunun yanı sıra binalar, çalışanlar, imalat, eğlence, sağlık ve tedarik zinciri sektörleri için de benzer ürünler sunuyor.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250