Tesisat

NaveoPro® sistemi, müşterilerin tüm acil aydınlatma kurulumlarını yeni bir mobil uygula-ma ile kurmalarını, bakımlarını yapmalarını ve tam olarak kontrol etmelerini sağlıyor. Bu, tüm sistemler hakkında gerçek zamanlı bir genel bakış sunarak zamandan tasarruf, daha iyi bakım planlaması ve artırılmış bina güvenliği sağlıyor.

ABB AbilityTM platform
ABB AbilityTM platform
ABB AbilityTM platform
ABB’nin en yeni izleme sistemi olan NaveoPro®, acil durum aydınlatma sistemlerini tek bir mobil cihazdan kurmak, izlemek ve korumak için şeffaf ve proaktif bir yol sunuyor.

ABB AbilityTM bağlı cihazlar platformunun bir parçası olan bu çözüm, eksiksiz bir siber güvenlik sunuyor ve tüm sistem kullanıcıları için temel avantajlar sağlayan güvenli veri entegrasyonuna olanak tanıyor.

NaveoPro® uygulamasıyla, bağımsız acil durum aydınlatma armatürleri, hızlı ve sezgisel bir şekilde bir binaya kolayca monte edilebiliyor ve programlanabiliyor. ABB AbilityTM platformu aracılığıyla sistem, bulut üzerinden kaynak planla-masına yardımcı olmak ve bina güvenliğini artırmak için anında bilgi vererek doğrudan akıllı bir cihaz tarafından işlenebilen dijital bir genel bakış sunuyor.

ABB’nin Bina ve Ev Otomasyonu Çözümleri’nden Global Ürün Grup Yöneticisi Thorsten Mueller şöyle diyor: “NaveoP-ro®, kullanıcıların tüm etkinliklerin kaydını güvenli bir şekilde bulutta depolayarak acil aydınlatma sistemlerini yönetmelerine olanak tanıyor. “Bu, müşterilere güvenlik kurulumları konusunda tam bir gönül rahatlığı sunuyor ve gelecekte acil durum aydınlatma çözümlerine geçiş olasılığı sağlıyor. Bulutun gücünden yararlanarak, veri ve hesap yönetimi araçlarının önünde engelleri kaldırıyor ve bunlara erişim sağlıyor. Bu, işletim maliyetlerini önemli ölçüde düşürecek ve gelecekte güvenlik sistemlerinin toplam sahip olma maliyetini azaltmak için bina sahipleri ve tesis yöneticileri için kilit unsurlardan biri haline gelecek.”

Bulutta depolanan acil durum armatür verileriyle mobil uygulama, Google Maps aracılığıyla izlenen tüm akıllı binaların 7/24 genel bir bakışını sunuyor. Bina haritaları, mevcut durumunu gösterecek ve acil durum aydınlatma armatürünün net ve kesin bir konumunu sağlayacak şekilde Google Maps’e yüklenebiliyor ve mevcut durumunu gösterebiliyor.

Tüm acil durum armatürlerinin düzgün çalıp çalışmadığından emin olmak için test, muayene ve bakım planlaması programlanabiliyor. Ayrıca, kullanıcı dostu uygulama ile fonksiyonel ve süre testleri kolayca programlanabiliyor. Arızalar otomatik olarak algılanıyor ve her zaman, her yerde bildirim sağlayan bir mobil cihaza doğrudan rapor ediliyor. Buna ek olarak, acil aydınlatma sisteminin durumu hakkında kalıcı bir kayıt sağlamak için e-postayla gönderilebilen, paylaşılabilen ve depolanabilen verilere birden fazla kullanıcı erişebiliyor.

Bina güvenliğini daha da artırmak için, sistem NaveoPro® uygulamasında bakım uyarıları gönderiyor, böylece bileşenler bir arıza meydana gelmeden önce değiştirilebiliyor. Ziyaretçilerin veya bina kullanıcılarının güvenliğini optimize etmek için gerekli tüm işlevler mevcut. Sonuç olarak, gereksiz ekipman kullanımı, karmaşık evrak işleri, çift veri girişi, doğru bileşenleri arama veya yedek parçalar için gereksiz işlemler yapılması söz konusu değil. Birden fazla cihazdan erişilen ve net bilgiler sunan tek bir erişilebilir veritabanı, devam eden bakım işini çok daha basit hale getiriyor.

Mevcut kablolu armatürleri ve kablosuz Bluetooth mesh olmak üzere iki seçenek bulunuyor.

Aqua Therm Tashkent 2020

SODEX Ankara 2020

30 Eylül - 3 Ekim 2020
isk sodex 2019 300x250