Tesisat

Mühendis ve Mimar Kadınlar Derneği MÜKAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli; corona virüs ve iklimlendirme sistemleri hakkında bilgi paylaştı.

 

MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli
MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli
MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli
MÜKAD Yönetim Kurulu Başkanı Esma Sarıaslan Divrikli; "Küresel bir salgın haline dönüşen COVID-19, 12.03.2020 tarihi itibariyle ülkemizde de tehdit oluşturmaya başlamıştır. Ülke çapında salgına dönüşmesini engellemek üzere en üst seviyede kriz yönetimi devreye girmiştir. Kriz yönetim merkezini ve özellikle TC. Sağlık Bakanlığı yetkililerini dikkatle izlemek gerekliliği doğmuştur.

Bizler uzun yıllardır hastane, laboratuvar ve her türlü sağlık yapıları için mimarlık ve mühendislik hizmetleri veren mühendis ve mimar kadınlar olarak bu aşamada iklimlendirme sistemlerinde de bir takım tedbirlerin alınması gerektiğini hatırlatmak ve “iklimlendirme sistemlerinin periyodik bakımları ve otomasyon sistemlerinin kontrolü” konularına yetkililerin dikkatini çekmek istiyoruz.

Her sistemde olduğu gibi mekanik sistemlerin de şartnamelere uygun olarak periyodik bakımlarının yapılması gerekir. Ne yazık ki, zaman zaman gözardı edilebilen ve yeterli hassasiyetin gösterilmediği bu konu, içinde bulunduğumuz mevcut şartlarda risk oluşturabilme potansiyeline sahiptir. Özellikle kamusal mekanlardaki havalandırma sistemlerinin temizlikleri ve işletim senaryolarının gözden geçirilerek revize edilmesinin önemine vurgu yapmak istiyoruz.

MÜKAD
MÜKAD
MÜKAD
MÜKAD olarak yetkili kurum ve kuruluşlara gerekli desteği vermeye hazır olduğumuzu bildirir, virüse maruz kalan tüm hastalara acil şifalar dileriz" dedi.

 

 

SODEX İstanbul 2021

29 Eylül - 2 Ekim 2021
isk sodex 2019 300x250

ISAF Security Safety 2021