SOSİAD’ın (Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği) üyeleri arasında hep birlikte keyifli vakit geçirmek ve üyeler arası ilişkileri geliştirmek adına gerçekleştirdiği, geleneksel tavla turnuvası 26.11.2022 Cumartesi günü İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel Hazerfen Lounge’da kahvaltı sonrası yapıldı.

Devamını oku...

Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler, enerji maliyeti ve iklim değişikliği krizinden kaynaklanan benzeri görülmemiş bir baskıyla karşı karşıya kalırken, Enerji Verimliliği Hareketi'nin yeni bir raporu, endüstriyel enerji verimliliğini artırmanın, bir işletmenin enerji maliyetlerini ve sera gazı emisyonlarını azaltmasının en hızlı ve en etkili yolu olduğunu gösteriyor. Enerji Verimliliği Hareketi, enerji açısından daha verimli bir dünya yaratmak için fikirleri, en iyi uygulamaları ve taahhütleri paylaşan yaklaşık 200 kuruluşun küresel bir forumu olma niteliğini taşıyor.

Devamını oku...

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) ve Mekanik Tesisat Mühendisleri Derneği (MTMD) ev sahipliğinde düzenlenen MechTalks, bu sene “Doğru, Temiz, Güvenli ve Etkin Enerji” temasıyla gerçekleşti. Farklı panellerde konuşmacılarıyla yer alan Alarko Carrier aynı zamanda etkinliğin platin sponsorluğunu da üstlendi.

Devamını oku...

Pompa sektörünün öncü ve yenilikçi markası Masdaf, düzenlediği eğitim seminerlerinde; sulu yangın söndürme sistemlerinin önemini anlatarak, binaların yangın tehlikesine karşı hazırlıklı inşa edilmesi için farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Devamını oku...